Raport rynku akcji GPW 13.07.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

IMPEL ZWZA ws. m.in. przeznaczenia wyniku finansowego za 2019 rok.
LENTEX Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,65 zł na akcję.
MOSTALZAB Początek zapisów na sprzedaż akcji po 0,73 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez Krzysztofa Jędrzejewskiego i KMW Investment.
PKNORLEN Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 1 zł na akcję.
RYVU NWZA ws. podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji zwykłych na okaziciela serii I z wyłączeniem prawa poboru oraz zmiany statutu.
SUNEX Wypłata dywidendy 0,10 zł na akcję.
VINDEXUS Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,10 zł na akcję.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ATAL Atal uruchomił sprzedaż 272 mieszkań w ramach drugiego etapu gliwickiego projektu Apartamenty Karolinki – podał deweloper w komunikacie prasowym.
BUDIMEX Budimex planuje zakończyć przegląd opcji strategicznych segmentu deweloperskiego do końca 2020 roku – poinformował PAP Biznes prezes Dariusz Blocher. Jego zdaniem, długoterminowe perspektywy rynku mieszkaniowego są dobre, a Budimex Nieruchomości powinien zwiększyć swoją działalność co najmniej dwukrotnie.
CELON PHARMA Celon Pharma podtrzymuje, że nie zamierza zwiększać zaangażowania kapitałowego w Mabion – poinformował PAP Biznes prezes spółki Maciej Wieczorek.
ELEMENTAL HOLDING MetLife Otwarty Fundusz Emerytalny sprzedał wszystkie posiadane akcje Elemental Holding – poinformował Elemental w komunikacie.
FERRUM Oferta Ferrum o wartości ok. 16,1 mln euro brutto, tj. ok. 88,6 mln zł netto, okazała się najkorzystniejsza w postępowaniu Gaz-System na dostawy izolowanych rur stalowych dla zadań towarzyszących gazociągowi Baltic Pipe LOT D – podało Ferrum w komunikacie.
KRUK Kruk wydał w drugim kwartale na zakup wierzytelności 23 mln zł, czyli o 82 proc. mniej niż rok wcześniej, a wartość spłat od dłużników spadła o 7 proc. do 417 mln zł – podała spółka w komunikacie. Kruk podał, że w pierwszym półroczu każdy z rynków, na którym działa grupa, został dotknięty przez pandemię, co miało wpływ na osiągnięte wartości spłat.
MABION Mabion szacuje, że prace związane z uzyskaniem danych niezbędnych do złożenia nowego wniosku o dopuszczenie do obrotu leku MabionCD20, w tym badanie pomostowe, zostaną ukończone przed lub na początku 2022 roku – podała spółka w komunikacie. Zakładane działania wymagają nakładów netto na poziomie ok. 75-85 mln zł.
MOSTOSTAL WARSZAWA Mostostal Warszawa i Acciona Construcción zawarły z GDDKiA umowę o wartości 2,23 mld zł brutto. Kontrakt dotyczy zaprojektowania i budowy drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Rzeszów Południe do węzła Babica – podała spółka w piątkowym komunikacie.
PKN ORLEN 1. PKN Orlen ma być zobowiązany do sprzedaży 376 stacji benzynowych Lotosu oraz 14 umów na budowę stacji benzynowych w miejscach obsługi podróżnych – poinformowała w piątek Gazeta Wyborcza, powołując się na nieoficjalne informacje. Sprzedane mają zostać także spółki Lotos Paliwa, Lotos Biopaliwa, Orlen Koltrans, Lotos Terminale i Lotos Infrastruktura.

2. PKN Orlen zdementował opublikowane w piątkowej „Gazecie Wyborczej” nieoficjalne informacje dotyczące szeregu warunków, które miałby spełnić PKN Orlen, żeby uzyskać zgodę Komisji Europejskiej na fuzję z Grupą Lotos.

POLNORD Polnord otrzymał powiadomienie o wydanej przez Starostę Legionowskiego decyzji, ustalającej wysokość odszkodowania dla spółki w kwocie 14,75 mln zł za wygasłe prawo użytkowania wieczystego działek, przejętych pod drogi publiczne na terenie warszawskiego Wilanowa – poinformował deweloper w komunikacie.
PROCHEM Steven George Tappan wzywa do sprzedaży około 33 proc. akcji Prochemu po 15,48 zł za sztukę – poinformowało pośredniczące w wezwaniu BM mBanku.
STELMET Stanisław Bieńkowski, prezes i dominujący akcjonariusz Stelmetu, zamierza przeprowadzić przymusowy wykup 1.359.377 akcji, stanowiących ok. 4,6 proc. kapitału zakładowego spółki – podał Stelmet w komunikacie.
SYNEKTIK Synektik podpisał umowy z Wojskowym Instytutem Medycznym dotyczące sprzedaży robota chirurgicznego Da Vinci o wartości 16,1 mln zł netto – podała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

AMREST AmRest – rynek czeka na porozumienie z bankami po II kwartale. Notowania spółki nieznacznie odrobiły marcową przecenę. Na razie nie wiadomo, o ile spadły przychody w związku z pandemią. (s.4) /PARKIET/
ORLEN/ LOTOS/ PGNIG Tegoroczne lato może być gorące dla akcjonariuszy Orlenu i Lotosu, głównie za sprawą bliskiego rozstrzygnięcia sprawy fuzji obu grup. W PGNiG po wyroku arbitrażu jest już w miarę spokojnie. (s. 10) /PARKIET/
PEKAO Mamy ambicję stać się liderem rynku maklerskiego – mówi Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao nadzorujący pion bankowości prywatnej i produktów inwestycyjnych. (s.9) /PARKIET/
PRAIRIE MINING Droga Prairie Mining do rozpoczęcia budowy kopalń węgla w Polsce była długa i wyboista. Spółka nie dotarła do celu, ale właśnie wytycza sobie nowy szlak – będzie walczyć o odszkodowanie. (s. 11) /PARKIET/
WOJAS Wojas redukuje sieć sklepów w Czechach i na Słowacji. Jej założyciel nie widzi potrzeby, aby ją dokapitalizować, ale szuka oszczędności. Widzi je m.in. w integracji producenta obuwia dziecięcego Bartek. (s. 2) /PARKIET/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

AMBRA Wysoki biały korpus pokonuje lokalny podwójny opór na 18,55 zł, na rosnącym wolumenie.
KGHM Kurs akcji symbolicznie pokonuje istotny opór na 101,50 zł.
LENTEX Akcje wykonały ruch powrotny do przełamanego oporu na 11,30 zł czarnym korpusem na wysokim wolumenie.
MOSTALWAR Kurs akcji pokonał w cenach zamknięcia lokalny opór na 5,10 zł, czemu towarzyszył wysoki wolumen.
SOLAR Akcje testują lokalną linię trendu wzrostowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.