Raport rynku akcji GPW 12.06.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ALTUS TFI ZWZA ws. m.in. pokrycia straty za okres od dnia 1 stycznia 2019 roku do dnia 31 grudnia 2019 roku.
EKOEXPORT Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
KCI ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2019 r.
LENA Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,30 zł na akcję.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BUDIMEX Cena akcji Budimeksu w procesie sprzedaży 1,28 mln akcji przez Ferrovial została ustalona na 200 zł za sztukę – podała agencja Bloomberg.
ENERGA Zysk EBITDA grupy Energa wyniósł w I kwartale 2020 r. 568 mln zł wobec 554 mln zł zysku rok wcześniej – podała spółka w raporcie kwartalnym. Wynik jest zgodny z wcześniejszymi szacunkami spółki.
GETIN NOBLE Getin Noble Bank rozszerzy zwolnienia grupowe o kolejne maksymalnie 350 osób – podał bank w komunikacie prasowym.
IDEA BANK Idea Bank planuje emisję od 10 do 75 mln akcji z zachowaniem prawa poboru, w celu odbudowy bazy kapitałowej – podał bank w projektach uchwał walnego zgromadzenia zwołanego na 7 lipca.
INTER CARS Inter Cars liczy, że w czerwcu nie odnotuje już spadku sprzedaży. Przychody grupy w II kw. 2020 roku spadną, ze względu na ich 20 % zniżkę w kwietniu – poinformował PAP Biznes członek zarządu spółki Piotr Zamora. Dodał, że ze względu na spadek popytu Inter Cars od kwietnia do czerwca obniżył wymiar czasu pracy i wynagrodzeń o 20 %, zmniejszył zatrudnienie o 70 osób. Grupa rozważa wystąpienie o wsparcie od PFR i liczy na ponad 6 mln zł z urzędu pracy.
LUBAWA Grupa Lubawa, której zysk netto w I kwartale wzrósł do 12,3 mln zł, pracuje nad intensyfikacją sprzedaży w kluczowych obszarach i nad optymalizacją kosztów – poinformował prezes Marcin Kubica. W związku z pandemią spółka widzi wzrost zainteresowania produktami z zakresu ochrony, ale realizowane obecnie kontrakty są nieduże.
PEKABEX Zarząd Pekabeksu zmienił rekomendację w sprawie podziału zysku za 2019 rok i chce, by spółka wypłaciła akcjonariuszom 0,16 zł dywidendy na akcję – podał Pekabex w komunikacie. Pod koniec maja zarząd rekomendował pozostawienie zysku w spółce.
VIVID GAMES Vivid Games przyjął strategię na 2020 rok i lata następne. Celem spółki jest powiększanie portfolio gier o 2-3 gry segmentu mid-core rocznie oraz „dużą” liczbę gier z segmentu casual – podała spółka w komunikacie.
WIELTON Rada Nadzorcza Wieltonu powołała Pawła Szataniaka do zarządu spółki i od 1 lipca powierzyła mu funkcję prezesa. Na stanowisko wiceprezesa Wieltonu i CFO Grupy Kapitałowej powołany został Piotr Kamiński, w przeszłości prezes Banku Pocztowego, członek zarządu

 

Przegląd prasy

 

BIOMEDLUB Szansa na lek zaczyna nam uciekać. Biomed Lublin może zacząć produkować lek z osocza ozdrowieńców. Ma maszyny i opatentowaną technologię. Potrzeba mu tylko osocza. Dlaczego go nie dostaje? (s.A16) /RZ/
 

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

AGROTON Wysoki biały korpus na wysokim wolumenie kończy lokalną korektę?
11BIT Kurs akcji ponownie testuje lokalny opór w rejonie 493,50-505 zł.
ASSSECOBS Kurs akcji schodzi na nowe minima korekty, na wyraźnie rosnącym wolumenie.
I2DEV Kurs akcji pokonał lokalny szczyt na 11,70 zł wysokim białym korpusem na przeciętnym wolumenie.
ZEPAK Kurs akcji testuje górny zakres średnioterminowej konsolidacji, który znajduje się w rejonie 8,20-8,65 zł.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.