Raport rynku akcji GPW 10.07.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

OTLOG Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
UNIBEP Wypłata I raty dywidendy w wysokości 0,11 zł na akcję.
VINDEXUS Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,10 zł na akcję.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AMREST Amrest uzyskał od swoich banków finansujących zwolnienie z konieczności spełnienia wymogów dotyczących utrzymania wskaźników określonych w umowie kredytowej na 31 marca 2020 r. – poinformował Amrest w komunikacie.
ATAL Atal uzna w przychodach drugiego kwartału 2020 roku łącznie 767 lokali mieszkalnych i usługowych, przekazanych w tym okresie nabywcom – poinformował deweloper w komunikacie. W całym pierwszym półroczu wydano 1.240 lokali, a potencjał przekazań w drugim półroczu wynosi ok. 2 tys. lokali.
CI GAMES Sprzedaż gry „Sniper Ghost Warrior Contracts” CI Games przekroczyła 700 tys. sztuk – poinformowała spółka w komunikacie.
ENEA Grupa Enea przenosi aktywa OZE do spółki Enea Nowa Energia, która rozpoczyna działalność operacyjną – podała Enea w komunikacie prasowym. Zadaniem nowej spółki będzie zarządzanie i rozwój projektów opartych o odnawialne źródła energii.
IMMOFINANZ Immofinanz pozyskał ze sprzedaży akcji i obligacji ok. 356 mln euro brutto – podała spółka w komunikacie prasowym.
INTER CARS Skonsolidowane przychody grupy Inter Cars w czerwcu 2020 roku wyniosły 789,2 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 11,2 proc. – podała spółka w komunikacie. Narastająco od początku roku grupa wypracowała 4,031 mld zł przychodów, czyli o 3,5 proc. mniej niż rok wcześniej.
JSW Jastrzębska Spółka Węglowa odwołuje stan siły wyższej, ogłoszony z początkiem kwietnia – podała spółka w komunikacie.
KGHM Przy należącej do KGHM Hucie Miedzi Legnica powstanie farma fotowoltaiczna o mocy 3 MW – pierwsza z cyklu inwestycji w fotowoltaikę, które chce przeprowadzić miedziowa spółka. Energia produkowana przez farmy będzie wykorzystywana przez należące do KGHM zakłady.
KRKA Akcjonariusze spółki Krka zdecydowali o przeznaczeniu 133,3 mln euro z zysku za 2019 roku na wypłatę dywidendy, co daje 4,25 euro brutto dywidendy na akcję – poinformowała spółka w komunikacie.
LABO PRINT Akcjonariusze Labo Print zdecydowali o wypłacie dywidendy za 2019 rok w łącznej kwocie 542,64 tys. zł, co stanowi 0,15 zł na akcję – podała spółka w komunikacie.
PGNIG 1. Efekt wysokich cen gazu w kontrakcie z Gazpromem PGNiG brało na siebie, klienci spółki ich nie odczuwali, bo PGNiG sprzedawało gaz po cenach rynkowych, ze stratą – mówi prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. Jednocześnie nie wykluczył kolejnego arbitrażu z Gazpromem.

2. Cały krajowy program produkcji i dystrybucji biometanu wymaga zmobilizowania ok. 70 mld zł – ocenił wiceprezes PGNiG Jarosław Wróbel. Spółka chce być organizatorem tego rynku a nie producentem, nie będzie więc ponosić całości tych wydatków.

PROCAD Walne zgromadzenie Procadu przyjęło program nabywania akcji własnych. Spółka zamierza skupić do 2.976.270 akcji za 1,6 zł za sztukę – poinformowała spółka w komunikacie.
RADPOL Wzywający, firma THC SICAV-RAIF, zdecydował o nabyciu akcji Radpolu w wezwaniu, pomimo niespełnienia się kilku warunków – poinformował Santander BM, pośredniczący w wezwaniu.
RAWPLUG Rawlplug ogłosił zaproszenie do składania ofert sprzedaży do 1,5 mln akcji własnych, stanowiących 4,61 proc. kapitału spółki – poinformował Rawlplug w komunikacie. Za jedną akcję spółka chce zapłacić 7,50 zł, a akcje będą przeznaczone do umorzenia lub dalszej odsprzedaży

 

 

 

Przegląd prasy

 

LIBET Zwyżkuje popyt na kostkę brukową Libetu. Grupa szuka dalszych możliwości wzrostu sprzedaży i redukcji kosztów. Ponadto nadal rozważa różne opcje strategicznego rozwoju. (s. 6) /PARKIET/
MBANK Jeśli nie wchodzi w grę – tak jak u południowych sąsiadów – rezygnacja z podatku bankowego, to należy co najmniej rozważyć obniżenie jego stawki, zmianę konstrukcji i rozszerzenie kategorii wyłączeń – ocenił Cezary Stypułkowski, prezes mBanku. (s. A19) / DGP/
PKN ORLEN/ LOTOS Lotos ma sprzedać większość stacji benzynowych i kluczowe spółki, w naftobazach powstanie konkurent państwowej firmy PERN i stworzone zostaną ułatwienia dla importu paliw. To słona cena, którą ma zapłacić Orlen za przejęcie kontroli nad Lotosem. (s. 20)  /GW/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

AUTOPARTN Akcje pokonały opór na 5,60 zł białym korpusem na skokowo rosnącym wolumenie, następny opór znajduje się na 5,85 zł.
ASSECOSEE Kurs akcji przetestował istotny lokalny opór na 41,80 zł.
MOSTALWAR Akcje przetestowały lokalny opór na 5,10 zł na wysokim wolumenie.
PCCEXOL Kurs wykonał ruch powrotny do przełamanego oporu na 3,89 zł.
PEPEES Akcje testują lokalne wsparcie na 1,57 zł na wysokim wolumenie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.