Raport rynku akcji GPW 10.06.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ENERGA Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
4FUN MEDIA Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
AMREST ZWZA
ATM GRUPA Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
BENEFIT ZWZA ws. m.in. przeznaczenia zysku za 2019 rok oraz pokrycia straty netto poniesionej przez spółkę Fit Invest sp. z o.o. w roku obrotowym 2018.
DECORA Dzień ustalenia prawa do dywidendy 1,50 zł na akcję.
ITMTRADE NWZA ws. dalszego istnienia spółki lub postanowienia o jej rozwiązaniu.
LUBAWA Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 0,86 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez Stanisława Litwina i Silver Hexarion.
MIRACULUM ZWZA ws. m.in. sposobu pokrycia straty za rok obrotowy 2019 oraz dalszego istnienia spółki.
MORIZON Dzień wykupu akcji spółki przez Ringier Axel Springer Media AG, pana Jarosława Święcickiego, pana Dariusza Piszczatowskiego, Sui Generis Investments Ltd, Wondelay Investments Ltd oraz Alterium Holding sp. z o.o. po cenie 1,97 zł za akcję.
RYVU Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
SELENAFM ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019.
SELVITA Wprowadzenie do obrotu na GPW 2.384.245 praw do akcji zwykłych na okaziciela serii C.
SYGNITY Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze roku obrotowego 2019/2020.
TSGAMES Wypłata dywidendy 3,78 zł na akcję.
WADEX Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,40 zł na akcję.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

CCC Eobuwie. pl, spółka z grupy CCC prowadząca sprzedaż obuwia i akcesoriów online, rozpoczyna sprzedaż w Chorwacji – podało CCC w komunikacie prasowym. To 15. rynek zagraniczny, na którym działa spółka.
CI GAMES Walne zgromadzenie United Label, spółki zależnej CI Games, zdecydowało o przeprowadzeniu na platformie crowdfundingowej emisji do 350.000 akcji serii B – podał CI Games w komunikacie. Spółka chce pozyskać z emisji około 4 mln zł i zamierza zadebiutować na NewConnect w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
CLN PHARMA Celon Pharma złożył do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o zgodę na II fazę badania klinicznego nad lekiem opartym o inhibitor PDE10A rozwijany w leczeniu zaburzeń psychotycznych i neuromotorycznych – poinformowała spółka w komunikacie.
CNT Akcjonariusze Centrum Nowoczesnych Technologii zdecydowali, że zysk netto za 2019 rok przeznaczony zostanie na kapitał rezerwowy pod nabycie akcji własnych w celu umorzenia – podała spółka w komunikacie.
ENEA Grupa Enea szacuje, że odnotowała w pierwszym kwartale 2020 roku 4 592 mln zł przychodów, 913 mln zł EBITDA i 445 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej – podała spółka w komunikacie, dotyczącym wstępnych danych finansowych.
GROCLIN Groclin, ze względu na ograniczenia wywołane pandemią COVID-19, przedłużył firmie GST AutoLeather wyłączność na nabycie aktywów produkcyjnych na Ukrainie do 31 lipca – poinformowała spółka w komunikacie.
JSW W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 2.990 przypadków zarażenia koronawirusem – podała spółka w komunikacie prasowym. Dzień wcześniej JSW informowała o 2.771 przypadkach zarażenia. Najwięcej nowych zarażeń, 213, jest w kopalni Jastrzębie-Bzie.
MERCATOR Zarząd Mercator Medical podniósł cenę zakupu akcji własnych do 54 zł z 50 zł wcześniej. Termin na składanie ofert sprzedaży akcji został wydłużony do 15 czerwca – poinformowała spółka w komunikacie.
MLP GROUP Celem MLP Group jest 15-20 % wzrostu przychodów i wyników rocznie, jednak grupa liczy, że w 2020 roku uda się przekroczyć założenia i zanotować wzrost powyżej 20 % – wynika z wypowiedzi prezesa Radosława T. Krochty dla PAP Biznes. Grupa zakłada, że większość wzrostu będzie generowana przez działalność na rynku niemieckim.
PGNiG 1.     Zarząd PGNiG przyjął kierunkowy plan działań w zakresie przyszłych inwestycji w sektorze OZE. Chce przeznaczyć do 4 mld zł na inwestycje w tym obszarze w okresie wykraczającym poza 2022 r. – podała spółka w komunikacie.

2.     PGNiG chce w ciągu kilku lat osiągnąć 900 MW mocy w odnawialnych źródłach energii – poinformowali we wtorek przedstawiciele zarządu spółki.

TALEX Akcjonariusze spółki Talex zdecydowali o wypłacie 0,6 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 rok – podała spółka w komunikacie.
WIELTON Wielton w okresie styczeń-maj zarejestrował 810 nowych przyczep i naczep, czyli o 52,9 % mniej rdr – podał Polski Związek Przemysłu Motorowego, powołując się na dane CEP.
XTPL Rada nadzorcza XTPL ustaliła cenę emisyjną akcji serii T na 74 zł – podała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

CEZ Scenariusze dla ciepłowni CEZ-u. W drugiej połowie 2020 r. czeski koncern ma rozpocząć proces sprzedaży elektrociepłowni w Polsce. Eksperci IEEFA obliczyli, że bardziej opłacałoby się spółce zmienić model działania tych jednostek. Co proponują? (s. 4) /PARKIET/
KGHM W okresie pandemii osiągnęliśmy w pewnych obszarach nawet zwiększenie produkcji. Mieliśmy maksymalnie 16 zakażeń na niemal 32 tys. pracowników zatrudnionych w Polsce. Podobnie dobra jest sytuacja w naszych oddziałach zagranicznych – mówi Marcin Chludziński, prezes KGHM. (s. A23) /RZ/
PGNiG PGNiG chce dużo inwestować w OZE. W najbliższych latach na rozwój tzw. zielonej energii gazowniczy koncern może wydać nawet 4 mld zł. (s. 5) /PARKIET/
POLNORD Jesteśmy gotowi, by rosnąć, zobaczymy, czy rynek pozwoli – mówi Michał Melaniuk, prezes Cordia Polska i Polnordu. (s. A21) /RZ/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

BOS Świeca przypominająca wymową formację spadającej gwiazdy (z białym korpusem zamiast czarnego).
CDPROJEKT Świeca przypominająca formację białego młota (ale bez wyraźnego wzrostu wolumenu) na minimach krótkiej korekty.
CYFRPLSAT Biały korpus ponownie w ostatnim czasie pokonał średnio-długoterminową linię trendu spadkowego.
ENEA Kurs akcji wykonał ruch powrotny do przełamanego wsparcia w przedziale 7,27-7,35 zł
HANDLOWY Formacja objęcia bessy na szczytach lokalnego odbicia.
LPP Formacja objęcia bessy na szczytach odbicia.
PGE Wysoki biały korpus na wysokim wolumenie zbliża się do istotnego oporu na 7,28 zł.
PKOBP Akcje przetestowały lokalny opór w rejonie 25 zł.
PEKAO Kurs akcji przetestował lokalny opór na 62,10 zł, a na wykresie pojawiła się formacja zasłony ciemnej chmury.
SANPL Formacja zasłony ciemnej chmury na szczytach lokalnego odbicia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.