Raport rynku akcji GPW 08.06.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

BIOMEDLUB ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019.
CUBEITG Wycofanie akcji spółki z obrotu na GPW w związku z upływem 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia sądu o oddaleniu wniosku o ogłoszenie upadłości.
INTERCARS ZWZA ws. m.in. podziału zysku.
LUBAWA Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
NETIA NWZA ws. zmiany statutu.
WAWEL Dzień ustalenia prawa do dywidendy 30 zł na akcję.
XTPL NWZA ws. podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji zwykłych na okaziciela serii T w trybie subskrypcji prywatnej, emisji obligacji zamiennych na akcje serii U oraz zmiany statutu.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BLOOBER Bloober Team zwarł umowę licencyjno–dystrybucyjną z chińską spółką Chongqing Singmaan Technology na dystrybucję gry „Blair Witch” w wersji cyfrowej na platformy PlayStation 4, Xbox, Nintendo Switch oraz PC na terytorium Chin Kontynentalnych, Hongkongu, Makau, Taiwanu – podała spółka w komunikacie.
ENEA 1.     Grupa Enea zakłada, że jej nakłady inwestycyjne w 2020 roku wyniosą 2,768 mld zł i będą wyższe o 27 %. r/r – poinformowała spółka.

2.     Mirosław Kowalik złożył rezygnację z funkcji prezesa Enei oraz z członkostwa w zarządzie spółki z dniem 5 czerwca, nie podając przyczyn rezygnacji – poinformowała Enea w komunikacie. Rada nadzorcza spółki delegowała Pawła Szczeszka, członka RN, do czasowego wykonywania czynności prezesa na okres do trzech miesięcy.

LIVECHAT Livechat Software ma 30 tys. aktywnych i płacących klientów rozwiązania LiveChat – podała spółka w komunikacie.
MZN PROP. Ringier Axel Springer ogłasza przymusowy wykup 253.068 akcji MZN Property po 1,97 zł za papier – wynika z opublikowanego w piątkowym „Parkiecie” ogłoszenia.
PKN ORLEN Dywidenda PKN Orlen za 2019 r. wyniesie 1 zł na jedną akcję. Na jej wypłatę płocki koncern przeznaczy ponad 427,7 mln zł – zdecydowali w piątek akcjonariusze spółki, którzy obradują w Płocku. Podejmując uchwałę w sprawie dywidendy przyjęli tym samym rekomendację zarządu PKN Orlen.
PZU PZU Życie kupiło obligacje wyemitowane przez Polski Fundusz Rozwoju o łącznej wartości 1,99 mld zł – poinformował ubezpieczyciel w piątkowym komunikacie.
REINO CAP. Reino Capital odstąpił od planów nabycia wraz RF CorVal spółek operacyjnych Grupy Buma – poinformował Reino Capital w komunikacie.
URSUS Grupa Ursus szacuje, że miała w 2019 roku 87,2 mln zł straty netto, co oznacza jej o zmniejszenie o 63,5 mln zł rok do roku – podała spółka w komunikacie. Przychody grupy szacowane są na 95,6 mln zł, co oznacza spadek o ok. 55 % r/r.

 

Przegląd prasy

 

ENEA Enea mimo pandemii planuje większe inwestycje. Przy okazji publikacji wyników za miniony rok doszło do zmiany warty na stanowisku szefa poznańskiej grupy energetycznej. Z funkcji prezesa zrezygnował Mirosław Kowalik. (s.3) /PARKIET/
PKN ORLEN Wierzę, że planowana fuzja z Lotosem zakończy się sukcesem – mówi prezes Orlenu Daniel Obajtek. PKN Orlen rozmawia z KE o szczegółach. Złożone przez spółkę warunki zaradcze dotyczą obszarów hurtu, detalu i logistyki paliw oraz innych wytwarzanych produktów. Prezes poinformował, że być może koncern będzie musiał część stacji sprzedać, ale jest też opcja wymiany z innymi uczestnikami rynku, i to nie tylko polskiego. (s. 09) /PARKIET/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

BOS Kurs akcji wykonuje ruch powrotny w kierunku przełamanego kilkukrotnego wsparcia na 6,44 zł, czemu towarzyszy rosnący wolumen.
CYFRPLSAT Kurs akcji pokonuje średnioterminową linię oporu wysokim białym korpusem na przeciętnym wolumenie.
HERKULES Formacja czarnego młota (ale nie poparta wolumenem) na dołkach korekty i zapowiedź jej końca?
KOGENERA Kurs akcji dociera w rejon podwójnego oporu na 37,15 zł, wysokim białym korpusem na wolumenie powyżej średniej.
LOTOS Kurs akcji testuje średnio-długoterminowy opór w rejonie 66,70 zł, czemu towarzyszy wyraźnie wysoki wolumen
MFO Formacja spadającej gwiazdy na szczytach odbicia.
MONNARI Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie pokonuje długoterminową linię trendu spadkowego.
SYGNITY Kurs akcji testuje górny zakres średnio-długoterminowej strefy oporowej w przedziale 4,21-4,67 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.