Raport rynku akcji GPW 08.05.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ING BSK Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
CLNPHARMA Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
DECORA Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
FASING Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
IMMOBILE Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
IQP Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
MOJ Publikacja raportu za 2019 rok.
MOL Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
NOVITA Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
PROTEKTOR Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
SEKO Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
VIGOSYS Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ARTIFEX Artifex Mundi szacuje zysk operacyjny grupy w pierwszym kwartale na 1,8 mln zł, co oznacza wzrost o 224 % w porównaniu z wynikiem za pierwszy kwartał 2019 r. Wynik operacyjny bez zdarzeń jednorazowych wzrósł o 107 % do 2,6 mln zł – podała spółka w komunikacie.
ASBIS 1.     Zysk netto Asbisu przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszym kwartale 2020 r. wyniósł 2,27 mln USD, co oznacza wzrost r/r o 35 % – wynika z raportu kwartalnego Asbisu.

2.     Spadek przychodów Asbisu w 2020 roku nie jest przesądzony – oceniają przedstawiciele spółki. Firma liczy na utrzymanie w całym roku wysokiej rentowności oraz osiągnięcie dodatnich przepływów z działalności operacyjnej. Sprzedaż w kwietniu spadła mniej niż spodziewał się zarząd, a w maju dystrybutor liczy na wzrost przychodów.

BLOOBER Bloober Team zawarł z Microsoft Corporation umowę na wydanie w „specjalnym programie” gry „The Medium” na platformy PC i Xbox Series X – podała spółka w komunikacie. Premiera gry zaplanowana jest na koniec 2020 roku.
BUDIMEX Oferta Budimeksu została oceniona najwyżej w przetargu GDDKiA, dotyczącym budowy drogi S1 na odcinku obwodnicy Oświęcimia – poinformowała spółka w komunikacie. Wartość oferty to 380,2 mln zł netto.
ELEKTROTIM Zarząd Elektrotimu nie widzi istotnych zagrożeń realizacji prognozy na 2020 r. i w drugim kwartale spodziewa się wyników nie gorszych niż te za pierwsze trzy miesiące roku – poinformował podczas czwartkowej wideokonferencji prezes Elektrotimu Andrzej Diakun.
FAMUR Spółka zależna Famuru podpisała z rosyjską firmą UK Anżerskaja-Jużnaja umowę na dostawy sprzętu i nadzór nad montażem. Wartość umowy to 1,2 mld rubli brutto, co oznacza kwotę ok. 69 mln zł – poinformowała grupa w komunikacie.
GEOTRANS Zarząd spółki Geotrans rekomenduje przeznaczenie na wypłatę dywidendy 4 mln zł pochodzących z zysku za 2019 r., co daje 0,80 zł na akcję. Zarząd proponuje ZWZ również podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia do nabycia akcji własnych o maksymalnej wartości 1,95 mln zł- podała spółka w komunikacie.
LOTOS Zarząd Grupy Lotos rekomenduje przeznaczenie części zysku netto za 2019 rok w wysokości 184,9 mln zł na dywidendę dla akcjonariuszy. Dywidenda na akcję wyniosłaby 1 zł – poinformował Lotos w komunikacie.
MOL Oczyszczona CCS EBITDA węgierskiego koncernu paliwowo-gazowego MOL w pierwszym kwartale 2020 r. wzrosła o 21 %, do 622 mln USD – poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.
NETIA Grupa Netia wypracowała w pierwszym kwartale 107,2 mln zł EBITDA wobec 108,5 mln zł, których spodziewali się analitycy ankietowani przez PAP Biznes. Wynik był taki sam jak rok wcześniej.
PGE PGE Dystrybucja przyłączyła w pierwszym kwartale do swojej sieci 17.654 mikroinstalacji o łącznej mocy 135 MW – podała spółka w komunikacie prasowym. Rok temu było to niespełna 5 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 29 MW
PKO BP PKO BP, który korzysta z wybranych usług Operatora Chmury Krajowej, uruchamia w chmurze 11 tys. wirtualnych stanowisk pracy doradców bankowych. Bank chce, aby najpóźniej za trzy lata, kluczowe biznesowe systemy IT banku działały w chmurze obliczeniowej opartej o architekturę hybrydową – poinformował bank w komunikacie prasowym.
PKP CARGO Grupa PKP Cargo szacuje, że miała 114,4 mln zł straty netto w pierwszym kwartale 2020 roku – podała spółka w komunikacie. Przed rokiem skonsolidowany zysk wyniósł 53,1 mln zł.
SANTANDER Rzecznik Finansowy skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o udzielenie zabezpieczenia roszczenia o zaniechanie nieuczciwej praktyki rynkowej przeciwko Santander Bank Polska dotyczącej „wakacji kredytowych” – poinformował RF w czwartkowym komunikacie.
STALPRODUKT Zysk netto Stalproduktu spadł w pierwszym kwartale do 31,3 mln zł z 44,3 mln zł rok wcześniej – podała spółka w komunikacie.
TXM TXM, właściciel sieci dyskontowej, otworzył ponownie 50 sklepów w galeriach handlowych – poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Obecnie otwarte są wszystkie z 213 sklepów sieci TXM działającej na polskim rynku. Spółka widzi spadek liczby klientów w porównaniu do okresu sprzed pandemii, oczekuje obniżenia czynszów.

 

Przegląd prasy

 

COMARCH Comarch rozmawia o kolejnych akwizycjach, ale żadne rozmowy nie są na tyle zaawansowane, żeby można spodziewać się ich finalizacji w najbliższym czasie – poinformował prezes Janusz Filipiak. Zarząd spółki zamierza rekomendować wypłatę dywidendy na poziomie zeszłorocznej. (s. 7) /PARKIET/
TAURON Praca w Jaworznie znów wre. Rafako wraca na budowę. Kwestie finansowe zostawiamy na później — tak o wartej 6 mld zł inwestycji mówi wiceprezes Tauronu. (s. 3) /PB/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

AMICA Formacja objęcia hossy na dołkach lokalnej korekty.
CORMAY Wysoki biały korpus na rosnącym wolumenie kończy korektę.
GETINOBLE Wysoki biały korpus na rosnącym wolumenie rozpoczyna odbicie?
GLCOSMED Kurs akcji wykonał ruch powrotny do przełamanego oporu na 3,64 zł.
INTERAOLT Po kilku dniach testowania oporu w rejonie 20,20 zł, kurs zaczyna się cofać na wysokim wolumenie.
MILLENNIUM Kurs akcji schodzi na nowe minima przeceny, czemu towarzyszy rosnący wolumen.
PHN Formacja czarnego młota na wysokim wolumenie broniąca lokalnego wsparcia na 11,15 zł.
TAURON Formacja harami na dołkach lokalnej korekty, tuż powyżej lokalnego wsparcia na 1,06 zł.
ZUE Rosnący kurs na wyraźnie rosnącym wolumenie zapowiedzią odreagowania spadków?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.