Raport rynku akcji GPW 08.04.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

CD PROJEKT Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
GRUPA AZOTY Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ELKOP Publikacja raportu za 2019 rok.
GETBACK NWZA ws. wyrażenia zgody następczej na ustanowienie zastawu rejestrowego na aktywach spółki.
MABION Publikacja raportu za 2019 rok.
MAKARONPL Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
POLICE Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
POLNORD Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
PULAWY Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
RAFAMET Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
RUBICON Publikacja raportu za 2019 rok.
TRANSPOL 1.     Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.

2.     NWZA ws. zmiany uchwały Walnego Zgromadzenia nr 5 z 18 marca 2019 roku w sprawie przyjęcia programu nabywania akcji własnych oraz utworzenia kapitału rezerwowego na potrzeby takiego programu.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

APATOR Zawarcie umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości przez Apator Powogaz przesunie się o kilka miesięcy – podał Apator w komunikacie.
APS ENERGIA APS Energia chce z zysku netto za 2019 wypłacić 1,41 mln zł dywidendy, co daje 0,05 zł na akcję – poinformowała spółka w komunikacie.
ARCHICOM Archicom miał w 2019 r. 508,2 mln zł przychodów, 117,6 mln zł EBIT oraz 95,9 mln zł zysku przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej – wynika z raportu rocznego Archicomu. Celem na ten rok jest sprzedaż 1,5-1,7 tys. lokali i podpisanie 1,4-1,6 tys. aktów notarialnych.
AUTO PARTNER Zysk netto Auto Partner w 2019 roku wyniósł 58,7 mln zł wobec 58,6 mln zł w 2018 roku – podała spółka w komunikacie prasowym.
BLOOBER TEAM Bloober Team zawarł z globalnym wydawcą i jednym ze światowych liderów branży umowę dotyczącą produkcji gry, w oparciu o jeden z brandów posiadanych przez wydawcę. Całkowita wartość zleconych prac przekracza wysokość kapitałów własnych spółki, a szczegóły dotyczące nowego projektu Bloober Team zamierza ujawnić w przyszłym roku- podała spółka w komunikacie.
CIECH Spółki grupy Ciech podpisały umowy na tzw. faktoring odwrotny, na mocy których będą miały przyznany łączny limit w wysokości 150 mln zł, który będzie mógł być wykorzystywany przy zakupie np. surowców, półproduktów czy usług – podał Ciech w komunikacie prasowym.
ERBUD 1.     Portfel zamówień grupy Erbud na koniec 2019 roku miał wartość 2,4 mld zł, z czego 1,7 mld zł przypada do realizacji w 2020 roku, a 688,5 mln zł w latach 2021-2022 – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

2.     Grupa Erbud spodziewa się, że w 2020 roku odnotuje ponad 2 mld zł przychodów i zbliżone wyniki finansowe względem roku poprzedniego. Spółka nie dostrzega problemów z dostawami materiałów na budowy, dobrze ocenia sytuację kadrową- poinformował prezes Dariusz Grzeszczak.

JW. CONSTR. Grupa J.W. Construction zawarła w pierwszym kwartale 2020 roku 210 umów deweloperskich, przedwstępnych umów sprzedaży oraz płatnych rezerwacji wobec 280 przed rokiem – poinformowała spółka w komunikacie.
LIBET Inwestor zainteresowany potencjalnym nabyciem przedsiębiorstwa Libetu wycofał się z tego procesu – poinformował Libet w komunikacie.
NEUCA ZWZ Neuki zdecyduje o upoważnieniu zarządu do przeprowadzenia skupu do 200.000 akcji własnych za maksymalnie 90 mln zł – wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 5 maja.
PGE Rada nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna powołała z dniem 1 kwietnia Wiolettę Czemiel–Grzybowską na funkcję prezesa i Zbigniewa Fałka na funkcję wiceprezesa ds. wytwarzania – poinformowała spółka w komunikacie.
PHOTON EN. Photon Energy nawiązał strategiczne partnerstwo z australijską firmą RayGen Resources, a także stał się akcjonariuszem mniejszościowym firmy – podała spółka w komunikacie prasowym. Partnerstwo obejmuje przygotowanie projektów solarnych oraz rozwiązań magazynowania energii o mocy 100 MWp/1000 MWh.
PKN ORLEN PKN Orlen, mimo pandemii koronawirusa i spowolnienia gospodarczego, nie wstrzymuje żadnych projektów inwestycyjnych i akwizycyjnych – poinformował w rozmowie z PAP Biznes prezes Orlenu Daniel Obajtek. Podtrzymał, że w 2020 roku CAPEX grupy sięgnie 7,7 mld zł.
PLAYWAY PlayWay zanotował istotny wzrost sprzedaży gier w pierwszym kwartale, a dodatkowo – w związku ze skutkami epidemii – do grupy zgłasza się więcej zespołów zainteresowanych współpracą – poinformował prezes Krzysztof Kostowski podczas czatu z inwestorami na stronie StockWatch. Spółka nie planuje zmian w polityce dywidendowej.
RONSON DEV. Ronson Development sprzedał w pierwszym kwartale 2020 roku 278 lokali, co oznacza wzrost r/r o 60 % – podał deweloper w komunikacie prasowym. Ronson, w związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią, spodziewa się wyhamowania tempa sprzedaży w najbliższych dwóch miesiącach.

 

Przegląd prasy

 

ALIOR BANK 1.     W nienormalnej sytuacji banki powinny być ostoją normalności. Działania regulatora powinny wspierać utrzymanie wskaźników stabilności systemu finansowego, ale muszą też pomagać w unikaniu gwałtownego spadku dostępności kredytu dla firm – mówi Krzysztof Bachta, prezes Alior Banku. (s. A27) /RZ/

2.     Nie planujemy rewizji strategii – mówi Krzysztof Bachta, prezes Alior Banku. (s. 10) /PARKIET/

LOTOS Obecnie Grupa Lotos nie odnotowuje żadnych problemów związanych z szeroko rozumianą logistyką kupowanych surowców ani sprzedawanych paliw i innych produktów ropopochodnych. (s. 06) /PARKIET/
LPP Obecną sytuację Marek Piechocki, założyciel i prezes grupy LPP, porównuje do wojny. Uważa, że rządowa tarcza jest „dobra na początek”, postuluje o tarczę 2.0 i nie ukrywa, że w kwestii zatrudnienia nad spółką wiszą czarne chmury. Zakłada, że ze względów bezpieczeństwa sklepy spółka będzie mogła otworzyć dopiero w czerwcu. LPP będzie potrzebowało wsparcia w wysokości 1 mld zł. (s. 6-7) /PB/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

11BIT Formacja objęcia bessy na szczycie lokalnego odbicia.
AMREST Akcje rozpoczynają odbicie od dna przeceny, na wyraźnie rosnącym wolumenie.
BOS Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozpoczyna dugi impuls wzrostowy w ramach odbicia.
CLNPHARMA Formacja zasłony ciemnej chmury na szczycie lokalnego odbicia.
ESOTIQ Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozpoczyna odbicie. Kurs akcji powraca symbolicznie powyżej przełamanego dołka na 6,65 zł.
INTERCARS Formacja zasłony ciemnej chmury na szczycie lokalnego odbicia.
KERNEL Formacja spadającej gwiazdy na szczytach lokalnego odbicia.
KGHM Akcje przetestowały strefę oporową w rejonie 67,60-72,40 zł.
MERCOR Akcje odbijają od ostatnio bronionego dna na 6,16 zł na wysokim wolumenie.
MILLENNIUM Kurs akcji rozpoczyna kolejne odbicie białymi korpusami na rosnącym wolumenie.
MONNARI Kurs akcji rozpoczyna odbicie od dna przeceny, czemu towarzysz wyraźnie wysoki wolumen.
MOSTALZAB Kurs akcji rozpoczyna odbicie na rosnącym wolumenie.
PGNIG Kurs akcji odbił się od długoterminowej linii trendu spadkowego.
PLAYWAY Formacja zasłony ciemnej chmury na szczycie lokalnego odbicia, tuż pod historycznym szczytem na 391 zł.
TORPOL Formacja objęcia bessy na szczytach odbicia.
TSGAMES Formacja objęcia bessy na historycznym szczycie.
WITTCHEN Strona popytowa rozpoczyna drugi impuls wzrostowy w ramach odreagowania przeceny, czemu towarzyszy skokowo rosnący wolumen.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.