Raport rynku akcji GPW 07.09.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

BEDZIN ZWZA ws. m.in. pokrycia straty za rok 2019
DOMDEV Dzień ustalenia prawa do dywidendy 9,50 zł na akcję
IFIRMA Wypłata zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za II kwartał 2020 w wysokości 0,05 zł na akcję
INC Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku
MERCATOR Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku
PBG ZWZA ws. m.in. pokrycia straty oraz dalszego istnienia spółki w trybie art. 397 Kodeksu spółek handlowych
RESBUD ZWZA ws. m.in. podziału zysku za 2019 rok

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ALIOR T-Mobile Polska i Alior Bank zdecydowały o zakończeniu współpracy pod marką T-Mobile Usługi Bankowe – poinformował bank w komunikacie prasowym.
BOGDANKA 1) Bogdanka liczy na zachowanie niezależności spółki w przypadku ewentualnej integracji sektora wydobywczego – poinformował prezes Bogdanki Artur Wasil.

2) Bogdanka spodziewa się, że drugie półrocze, podobnie jak pierwsze, będzie trudne, ale liczy, że będzie lepsze niż pierwsza połowa roku – poinformował PAP Biznes prezes Bogdanki Artur Wasil.

 

BORYSZEW 1) Boryszew spodziewa się 23 września decyzji Komisji Europejskiej odnośnie sprzedaży Impexmetalu Aluminium Konin szwedzkiej spółce Gränges AB. Do transakcji powinno dojść w ciągu najbliższych dni lub kilku tygodni po uzyskaniu zgody KE – poinformował podczas konferencji prasowej prezes Boryszewa Piotr Lisiecki.

2) EBITDA Grupy Boryszew w III kw. 2020 nie będzie gorsza niż w II kw. 2020 dzięki m.in poprawie sytuacji w segmencie automotive – poinformował dziennikarzy prezes Boryszewa Piotr Lisiecki. W II kw. EBITDA grupy wyniosła 86 mln zł.

3) Zysk netto j.d. Grupy Boryszew w II kw. 2020 wyniósł 36,5 mln zł wobec 37,3 mln zł przed rokiem – podała spółka w raporcie.

 

CDPROJEKT 1) CD Projekt potwierdza, że planuje 19 listopada wydanie gry „Cyberpunk 2077” i nie widzi żadnych szans na zmianę tej daty – poinformował prezes Adam Kiciński. Spółka jest zadowolona z poziomu przedsprzedaży gry.

2) CD Projekt planuje wydanie w przyszłym roku gry „Wiedźmin 3” w wersji na nową generację konsol Xbox i Playstation oraz komputery PC – poinformował prezes Adam Kiciński podczas piątkowej konferencji.

3) Kampania reklamowa gry „Cyberpunk 2077” w telewizji, druku, radiu i kinach rozpocznie się w październiku, a reklamy zewnętrzne pojawią się w listopadzie – poinformowali przedstawiciele spółki. Działania marketingowe firmy staną się bardziej intensywne w pierwszej połowie listopada.

4) Priorytetem CD Projektu jest posiadanie „poduszki finansowej”, która zabezpieczy dalszy wzrost spółki, ale zarząd nie wyklucza dywidendy lub skupu akcji własnych – poinformował prezes Adam Kiciński w trakcie piątkowej konferencji.

 

ECHO Echo Investment podpisało z Bankiem Pekao umowę, ustanawiającą program emisji obligacji o łącznej kwocie do 100 mln euro – poinformowała spółka w komunikacie.
ERBUD Erbud podtrzymuje, że w 2020 roku odnotuje podobne wyniki rdr i przychody powyżej 2 mld zł. W roku 2021 wyniki również powinny być porównywalne, ale przychody mogą nieco spaść – poinformował PAP Biznes prezes Dariusz Grzeszczak. Grupa realizuje projekty zgodnie z harmonogramem.

 

IDEA BANK 1) Idea Bank zawarł z Fundacją Jolanty i Leszka Czarneckich oraz ze spółką LC Corp umowę sprzedaży akcji spółki zależnej Idea Money – podał bank w komunikacie.

2) Komisja Nadzoru Finansowego ocenia, że najwłaściwszym sposobem uzupełnienia luki kapitałowej w Idea Banku byłoby dokapitalizowanie go przez większościowego akcjonariusza, do czego był on zobowiązany i wielokrotnie wzywany – poinformował KNF w komunikacie.

3) Bankowy Fundusz Gwarancyjny ocenia, że sprzedaż akcji Idea Money nie służyłaby poprawie sytuacji Idea Banku, ale fundusz przeanalizuje nowe parametry tej transakcji pod kątem interesu banku. Idea Bank potrzebuje wiarygodnego planu poprawy swojej sytuacji kapitałowej – poinformował w piątkowym komunikacie BFG, który pełni funkcje kuratora banku.

 

LPP Grupa LPP jest zadowolona ze sprzedaży w sierpniu. Z optymizmem patrzy na sezon jesienny – poinformował PAP Biznes Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP. Podtrzymał, że w całym 2020 r. sprzedaż grupy może spaść mniej niż zakładane wcześniej 30 proc.

 

OPONEO Norges Bank zwiększył zaangażowanie w spółce Oponeo i ma powyżej 5 proc. głosów na jej WZ – poinformowała spółka w komunikacie.

 

POLIMEXMS Konsorcjum Polimeksu Mostostal podpisało z ENGIE EC Słupsk umowy o łącznej wartości 99,8 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.

 

SELVITA Ardigen, spółka zależna Selvity, zawarła z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę dotyczącą realizacji projektu, którego celem jest opracowanie, walidacja i wdrożenie technologii TCRact na potrzeby firm farmaceutycznych i biotechnologicznych opracowujących immunoterapie nowotworów – podała Selvita w komunikacie. Wartość projektu wynosi 20,18 mln zł, a otrzymane dofinansowanie obejmuje kwotę 11,7 mln zł.

 

TORPOL Portfel zamówień grupy Torpol ma obecnie wartość 2,41 mld zł – podała grupa w sprawozdaniu zarządu. W raporcie za pierwsze półrocze 2020 roku Torpol podał, że zysk netto w tym okresie wyniósł 13,9 mln zł i był zgodny z szacunkami z końca sierpnia.

 

WORKSERVICE Work Service, po przejęciu przez Gi Group kontrolnego pakietu akcji spółki, chce skupić się na długoterminowym rozwoju, ale spodziewa się, że w związku z pandemią, kosztami restrukturyzacji oraz finansowymi wyniki pozostaną pod presją przez kolejne kwartały – poinformowała PAP Biznes wiceprezes Work Service Iwona Szmitkowska.

 

 

Przegląd prasy

 

CDPROJEKT CD Projekt odkrywa coraz więcej kart. Studio podtrzymuje termin premiery „Cyberpunka”, wkrótce zinteresyfikuje kampanię marketingową. A „Wiedźmina” wyśle na urządzenia nowej generacji. /Parkiet/
ENEA/BOGDANKA Enea i Bogdanka w oczekiwaniu na decyzje. Poznański koncern energetyczny rozlicza wydatki na Ostrołękę i czeka na strategię dla branży. /Parkiet/
ERBUD Dywersyfikacja pomaga Erbudowi w ciężkich czasach. Grupa spodziewa się utrzymać wyniki na ubiegłorocznym poziomie: zysk operacyjny ma sięgnąć 50 mln zł, a netto przynajmniej 30 mln zł. Wartość portfela zamówień jest o 7 proc. wyższa rok do roku, mocno zmieniła się jego struktura. Prezes Dariusz Grzeszczak nie spodziewa się trudności ze zdobywaniem zleceń. Po wiosennej zapaści Erbud znów pozyskuje kontrakty od deweloperów. /Parkiet/

 

PALIWA Słabe perspektywy dla rafinerii. Według analityków w II połowie roku Orlen, Lotos i MOL nadal mogą osiągać słabe wyniki finansowe. Dalszej poprawy należy za to oczekiwać w PGNiG. /Parkiet/

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ASTARTA Notowania akcji przełamały lokalne istotne wsparcie na 15 zł, czarnym korpusem na rosnącym wolumenie.
CIGAMES Kurs akcji obronił w cenach zamknięcia lokalne wsparcie na 1,36 zł.
KINOPOL Świeca przypominająca formację czarnego młota na dołkach lokalnej korekty.
PCCEXOL Akcje przez 4 sesje testowały na wysokim wolumenie wsparcie na 3,89 zł, po czym w trakcie ostatniej sesji przełamały to wsparcie.
RONSON Biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie początkiem kolejnego impulsu popytowego?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.