Raport rynku akcji GPW 07.08.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ATMGRUPA Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,08 zł na akcję.
MEDIACAP ZWZA ws. m.in. pokrycia straty poniesionej w 2019 roku.
MIRACULUM NWZA ws. zatwierdzenia i przyjęcia „Polityki Wynagrodzeń Członków Zarządu i Członków Rady Nadzorczej Miraculum S.A.”, obniżenia kapitału zakładowego poprzez zmniejszenie wartości nominalnej akcji, upoważnienia zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego oraz zmiany statutu.
MOL Publikacja raportu za I półrocze 2020 roku.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ARTIFEX MUNDI Grupa Artifex Mundi szacuje, że odnotowała w drugim kwartale 2020 roku 3,4 mln zł zysku netto wobec 0,68 mln zł zysku przed rokiem – poinformowała spółka w komunikacie. Przychody wzrosły w tym czasie do 7,7 mln zł z 4,1 mln zł rok wcześniej.
ASSECO SOUTH EASTERN EUROPE Portfel zamówień Asseco South Eastern Europe na 2020 rok ma wartość 138,3 mln euro, czyli jest o 15 proc. wyższy rok do roku – podała spółka w prezentacji. Prezes Piotr Jeleński poinformował podczas konferencji, że firma liczy na dalszy wzrost rentowności oraz aktywnie szuka nowych celów do przejęć.
ELEMENTAL HOLDING 1. Rozwój na rynku amerykańskim pozostaje kluczowym elementem strategii Elemental Holding – powiedział PAP Biznes prezes Paweł Jarski. Dodał, że termin wejścia na rynek azjatycki i związane z tym nabycie akcji Elemental Asia uzależnione jest od sytuacji rynkowej, ale zarząd chciałby zamknąć tę transakcję w tym roku.

2. Obecna wycena Elemental Holding nie jest atrakcyjna i najlepszym rozwiązaniem jest wycofanie spółki z obrotu na warszawskiej giełdzie – ocenił w rozmowie z PAP Biznes prezes Paweł Jarski. W przypadku powodzenia delistingu zarząd nie wyklucza w przyszłości powrotu na parkiet – polski lub zagraniczny z całością lub częścią biznesu.

GRODNO Grodno szacuje, że w pierwszym kwartale roku obrotowego 2020/2021 odnotowało 5,8 mln zł zysku netto wobec 1 mln zł pred rokiem – poinformowała spółka w komunikacie.
ING BANK ŚLĄSKI 1. Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w drugim kwartale 2020 roku spadł do 316,2 mln zł z 469,1 mln zł rok wcześniej – poinformował bank w raporcie. Wynik okazał się 4 proc. wyższy od oczekiwań rynku na poziomie 303,9 mln zł. 2. ING Bank Śląski mimo pandemii nie wstrzymuje realizacji projektów rozwojowych. Bank podwyższył rezerwę na kredyty detaliczne, które były objęte moratoriami kredytowymi bowiem zakłada, że część z nich będzie podlegało restrukturyzacji – poinformowali w czwartek przedstawiciele banku.
INTER CARS Skonsolidowane przychody grupy Inter Cars w lipcu 2020 roku wyniosły 855,2 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 11,3 proc. – podała spółka w komunikacie. Narastająco od początku roku grupa wypracowała 4,885 mld zł przychodów, czyli o 1,2 proc. mniej niż rok wcześniej.
KĘTY 1. Grupa Kęty nie wyklucza niedużego przekroczenia prognoz wyników finansowych w 2020 roku – wynika z wypowiedzi prezesa spółki Dariusza Mańko podczas telekonferencji dla analityków i dziennikarzy. 2. Grupa Kęty planuje pod koniec 2020 roku lub na przełomie 2020 i 2021 roku zaprezentować nową strategię rozwoju na lata 2021-2025 – poinformował podczas telekonferencji konferencji prezes spółki Dariusz Mańko.
PKN ORLEN 1. PKN Orlen chce docelowo stworzyć liczący się w Europie koncern multienergetyczny z przychodami powyżej 200 mld zł rocznie oparty na ropie, gazie, petrochemii i energetyce. Prezes Daniel Obajtek liczy na znaczące efekty synergii po przejęciach Energi, Lotosu i PGNiG.

2. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ocenia, że w perspektywie najbliższych dwóch lat nie będzie tematu zwiększenia udziału w Grupie Lotos do 100 proc. i wycofania jej z giełdy, gdyż Orlen musi realizować inne duże inwestycje. Docelowo chce jednak, by koncern miał 100 proc. udziału w swoich spółkach zależnych.

3. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ocenia, że uzgodnione z Komisją Europejską warunki zaradcze przy przejęciu Lotosu są optymalne i ich spełnienie nie pozbawia korzyści płynących z fuzji. Skupia się na poszukiwaniu partnerów, a zdecydowanym priorytetem jest wymiana części aktywów Lotosu na aktywa z innych europejskich rynków.

VRG Grupa VRG wstępnie szacuje że miała w drugim kwartale 2,3 mln zł straty netto, a w całym pierwszym półroczu 2020 roku miała 34,3 mln zł straty netto – poinformowała spółka w komunikacie. Na wyniki wpłynęło 11,2 mln zł odpisów aktualizacyjnych. Rok temu VRG osiągnęło 23,9 mln zł zysku netto.

 

 

 

 

Przegląd prasy

 

ASSECO SEE Okres pandemii nie zahamuje przejęć Asseco SEE. Portfel zamówień poszedł w górę. A jakie będą marże? (s. 5) /PARKIET/
CYFROWY POLSAT Wielu spośród milionów klientów Cyfrowego Polsatu mieszka w domach jednorodzinnych. Grupa chętnie zamontuje u nich kilkadziesiąt tysięcy instalacji fotowoltaicznych. (s. 4-5) /PB/
KĘTY Kęty korzystają na kryzysie, ale są ostrożne. Światowy lockdown okazał się wsparciem, ale pandemia to ryzyko, którego nie należy lekceważyć. (s. 5) /PARKIET/
VRG Szybsze wychodzenie z kryzysu i wystrzał notowań VRG. W lipcu marki modowe broniły marży, W.Kruk przychodów. (s. 4) /PARKIET/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.