Raport rynku akcji GPW 06.05.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ALIOR Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
PKN ORLEN Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
ASBIS ZWZA ws. m.in. dywidendy za rok zakończony 31 grudnia 2019 roku.
DOMDEV Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
ULMA ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok 2019, określenia dnia, według którego ustala się listę uprawnionych do dywidendy (dzień dywidendy) oraz wskazania dnia wypłaty dywidendy.
UNICREDIT Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AC Zarząd spółki AC, który wcześniej rekomendował wypłatę dywidendy z zysku za 2019 rok w wysokości 2,80 zł na akcję, postanowił zawiesić swoją rekomendację – podała spółka w komunikacie. Decyzję zarząd tłumaczy trudnymi do przewidzenia skutkami obecnej epidemii.
APLISENS Zarząd Aplisens rekomenduje, by z zysku za 2019 r. przeznaczyć na wypłatę dywidendy kwotę 2,98 mln zł, co daje 0,25 zł dywidendy na akcję – poinformowała spółka w komunikacie.
APS ENERGIA Akcjonariusze APS Energia zdecydowali o wypłacie 1,41 mln zł dywidendy z zysku za 2019 rok, co daje 0,05 zł na akcję – poinformowała spółka w komunikacie.
BNP Agencja Moody’s potwierdziła długoterminowy rating depozytów BNP Paribas Bank Polska na poziomie „Baa1”, obniżając perspektywę ratingu do stabilnej z pozytywnej – podała agencja w komunikacie.
BORYSZEW Finalizacja transakcji sprzedaży przez Boryszew Impexmetalu Aluminium Konin szwedzkiej spółce Gränges AB przesunie się z pierwszej na drugą połowę 2020 roku – poinformował PAP Biznes prezes Boryszewa Piotr Lisiecki. Dodał, że Impexmetal przekroczył o 4 proc. poziom EBITDA zakładany w warunkach umowy.
DECORA Z powodu pandemii koronawirusa przychody grupy Decora w kwietniu 2020 roku będą niższe o 34 % w odniesieniu do średniomiesięcznej wartości przychodów ze sprzedaży pierwszego kwartału 2020 roku i wyniosą ok.19 mln zł- podała spółka w komunikacie. Według szacunków w maju pozostaną na kwietniowym poziomie.
ELEKTROTIM Portfel zamówień grupy Elektrotim, według stanu na 1 kwietnia, wynosi 294,3 mln zł netto, czyli jest wyższy o ok. 20 % w porównaniu ze stanem sprzed roku – podał Elektrotim w raporcie kwartalnym.
ENERGA Energa Operator przyłączyła do swojej sieci w I kwartale blisko 7 tys. mikroinstalacji, czyli ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej – podała Energa w komunikacie prasowym. Łączna moc przyłączonych mikroinstalacji to ponad 46 MW.
INTERCARS Zarząd Inter Cars rekomenduje, by spółka przeznaczyła zysk za 2019 rok na kapitał zapasowy – podała spółka w komunikacie. Rekomendacja jest odstępstwem od polityki dywidendowej firmy – władze uzasadniają brak wypłaty z zysku niepewnością wywołaną pandemią koronowirusa SARS-CoV-2.
PEKABEX Pekabex ma zapełniony portfel zamówień na najbliższe miesiące, a produkcja jest realizowana zgodnie z planem. Spółka nie odczuwa na razie oznak spowolnienia – poinformowała wiceprezes Beata Żaczek. Proces przejęcia niemieckiej spółki znacznie spowolnił, ale Pekabex nie rezygnuje z tych planów.
PGNiG 1.     PGNiG Upstream Norway sfinalizowało transakcję kupna udziałów w złożach Gina Krog i Alve Nord i szacuje, że dzięki tym akwizycjom przyszłe wydobycie gazu przez spółkę zwiększy się o 100 mln m sześc. rocznie – podało PGNiG w komunikacie prasowym. Liczba posiadanych koncesji na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, w których PGNiG Upstream Norway posiada udziały, wzrosła do 31.

2.     PGNiG przesunął termin publikacji raportu za I kwartał 2020 roku na 4 czerwca 2020 roku – poinformowała spółka w komunikacie.

PKN ORLEN 1.     Zarząd PKN Orlen rekomenduje wypłatę 1 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 rok – podała spółka w komunikacie. W marcu władze koncernu rekomendowały wypłatę 3 zł na akcję.

2.     Modelowa marża downstream PKN Orlen w kwietniu 2020 r. spadła do 14,5 USD na baryłce z 14,7 USD na baryłce miesiąc wcześniej – poinformował PKN Orlen na stronie internetowej.

TAURON Wstrzymanie eksploatacji węgla w każdą środę od początku maja do końca lipca spowoduje zmniejszenie wydobycia w kopalniach Grupy Tauron o ok. 300 tys. ton – wynika z danych firmy. 6 maja będzie pierwszą środą, kiedy trzy kopalnie spółki Tauron Wydobycie będą pracować jak w dniu wolnym.
VRG Przychody grupy VRG wyniosły w kwietniu 2020 r. około 29 mln zł i były niższe rdr o ok. 65,2 %. – poinformowała spółka w komunikacie.
XTB Systexan, akcjonariusz X-Trade Brokers, chce sprzedać w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu 19,03 mln akcji spółki – poinformowała agencja Bloomberg powołując się na prowadzącego proces ABB.

 

Przegląd prasy

 

PKN ORLEN Orlen zwiększa marże dzięki niskiej cenie ropy. Działalność rafineryjna i petrochemiczna dała w kwietniu większe zyski niż we wcześniejszych miesiącach. (s.5) /PARKIET/
 

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ALTA Formacja białego młota na dołkach przeceny na rosnącym wolumenie do średniej.
ASSECOSEE Kurs akcji od 3 sesji testuje ważny szczyt na 31,80 zł.
GLCOSMED Byki przeprowadzają imponujący impuls wzrostowy na wysokim wolumenie.
LIVECHAT Kurs akcji od 3 sesji próbuje pokonać historyczny szczyt na 59 zł.
PCCEXOL Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie wyciąga kurs na nowe maksima fali wzrostowej.
TSGAMES Formacja spadającej gwiazdy?

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.