Raport rynku akcji GPW 05.05.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ACAUTOGAZ Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
ELEKTROTI Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
ERGIS NWZA ws. zniesienia dematerializacji akcji oraz ich wycofania z obrotu na GPW.
GAMEOPS Publikacja raportu za 2019 rok.
GETIN ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok 2019.
MOSTALPLC Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
NEUCA ZWZA ws. m.in. wyniku finansowego za rok 2019, ustalenia dnia dywidendy i dnia wypłaty dywidendy oraz połączenia spółki pod firmą: NEUCA S.A. z siedzibą w Toruniu ze spółką zależną pod firmą: PROSPER S.A. z siedzibą w Toruniu.
POLWAX Publikacja raportu za 2019 rok.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ALIOR BANK Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Alior Banku sporządzony w związku z ofertą publiczną oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1,5 mld zł – podała Komisja w komunikacie.
BRASTER Sąd Rejonowy w Warszawie z dniem 30 kwietnia otworzył przyspieszone postępowanie układowe spółki Braster – podała spółka w komunikacie.
CCC Grupa CCC uruchamia w Czechach i na Słowacji aplikację mobilną – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
CELON Celon Pharma podpisał z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę o dofinansowanie w kwocie 31,2 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.
COGNOR Cognor ogranicza od maja czas pracy załogi o 5-20 % EBITDA grupy w II kwartale 2020 roku będzie niższa niż 30,5 mln zł osiągnięte w I kwartale 2020 roku – poinformował PAP Biznes członek zarządu spółki Krzysztof Zoła.
DĘBICA Firma Oponiarska Dębica szacuje, że miała w pierwszym kwartale 2020 roku 22,5 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 509,1 mln zł – podała spółka w komunikacie.
LPP Grupa LPP szacuje, że miała w pierwszym kwartale roku obrotowego 2020/21, czyli w okresie luty – kwiecień 2020 roku 1,19 mld zł przychodów i 265 mln zł straty operacyjnej – podała spółka w komunikacie. W analogicznym okresie 2019 r. przychody wynosiły 1,82 mld zł, a zysk EBIT 64 mln zł.
OTL STK, spółka zależna OT Logistics, złożyła w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz wniosek o ogłoszenie upadłości – podał OT Logistics w komunikacie.
PGG 1.     Sztab kryzysowy PGG przedłużył okres wstrzymania produkcji w kopalniach Murcki Staszic i ROW Ruch Jankowice do 10 maja – podała spółka. Wcześniej, z powodu pandemii COVID-19, wydobycie było wstrzymane do 3 maja.

2.     Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) podtrzymali swój zgłoszony półtora tygodnia temu postulat, by podpisanie porozumienia antykryzysowego w spółce było poprzedzone przedstawieniem i uzgodnieniem szerszego programu naprawczego dla firmy.

PKN ORLEN PKN Orlen w skonsolidowanym sprawozdaniu za pierwszy kwartał 2020 r. przewiduje ujęcie odpisów aktualizujących wartość aktywów Orlen Upstream o łącznej wysokości około 0,5 mld zł oraz odpisów aktualizujących wartość zapasów do aktualnych cen realizacji w kwocie około 2 mld zł – podał Orlen w komunikacie. Odpisy pomniejszą wysokość skonsolidowanej EBITDA.
TAURON Nowe Jaworzno Grupa Tauron, konsorcjum Rafako-Mostostal Warszawa oraz spółka E003B7 podpisały porozumienie związane z realizacją umowy na budowę bloku energetycznego o mocy 910 MW w Jaworznie – podał Tauron w komunikacie. Grupa szacuje, że blok w Elektrowni Jaworzno zostanie oddany do eksploatacji do 15 listopada 2020 roku.
VOTUM Votum chce w kolejnych miesiącach podpisywać około 800 umów dotyczących roszczeń bankowych. Spółka liczy, że w 2020 roku będzie miała wyższy zysk niż w 2019 roku, kiedy wyniósł 17,6 mln zł – poinformował prezes Votum Bartłomiej Krupa.

 

Przegląd prasy

 

BOOMBIT BoomBit zapowiada poprawę wyników. Po trudnym 2019 r. grupa zmodyfikowała strategię. Pierwszy kwartał 2020 r. miała rekordowy. Jaki będzie drugi? (s. 06) /PARKIET/
JSW Koronawirus nas nie zatrzyma, o ile nie zabraknie nam masek. Pomimo pandemii wciąż jest popyt na nasz węgiel – mówi Włodzimierz Hereźniak, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Problemem jest natomiast spadająca sprzedaż koksu, używanego do produkcji stali. (s. A23) /PARKIET/
KRUK Nie jest tak źle, jak się obawialiśmy. Tlenem dla firmy okazała się sprzedaż przez internet, to nas trzyma przy życiu – mówi Wojciech Kruk jr, współwłaściciel i prezes firmy jubilerskiej „Ania Kruk”. (s. 10) /GW/
PEKAO Wnioski o wakacje kredytowe w Pekao złożyło na razie mniej niż 10 % klientów firmowych. Zdaniem wiceprezes banku część firm ma jeszcze rezerwy. (s. 8-9) /PB/
PGG Związkowcy z PGG żądają gwarancji zatrudnienia. Pracownicy obawiają się, że po zakończeniu programu ratunkowego dojdzie do likwidacji kopalni Ruda, Sośnica, Bolesław Śmiały i Wujek. (s. A13) /DGP/
SANTANDER Santander BM oficjalnie ma już nowego szefa. Jest nim Wojciech Sieńczyk. (s. 10) /PARKIET/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ASMGROUP Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie oznaką końca przeceny.
GLCOSMED Wysoki biały korpus na wysokim wolumenie pokonuje długoterminowy opór na 3,64 zł.
INTERAOLT Kurs testuje strefę oporową w przedziale 20,20-20,70 zł na skokowo rosnącym wolumenie, co wygląda na atut popytowy.
KCI Popyt rozpoczyna kolejny impuls, czemu towarzyszy biały korpus i skokowo rosnący wolumen.
LIVECHAT Kurs akcji spada poniżej naruszonego szczytu na 59 zł, na przeciętnym wolumenie.
TORPOL Kolejne nieudane podejście pod opór na 8 zł, ma szansę na rozpoczęcie korekty?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.