Raport rynku akcji GPW 04.08.2020

foto: gpw

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

DIGITREE ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2019
MBANK Wprowadzenie do obrotu na GPW 7.826 akcji zwykłych na okaziciela.
RONSON Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,06 zł na akcję.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ALIOR BANK Alior Bank przesunął termin publikacji raportu za I półrocze 2020 r. na 19 sierpnia – poinformowała spółka w komunikacie. Pierwotna data publikacji tego raportu była ustalona na czwartek, 6 sierpnia 2020 r.
AUTO PARTNER Spółka opublikowała wstępne, szacunkowe dane, z których wynika, że zysk netto grupy Auto Partner w I połowie 2020 roku wyniósł 44,6 mln zł i wzrósł o 54,2 proc. r/r. Przychody netto ze sprzedaży wyniosły 767,8 mln zł, czyli wzrosły 6,7 proc. rdr, a zysk z działalności operacyjnej wyniósł 61,1 mln zł, czyli był o 50,3 proc. wyższy niż rok wcześniej. Ostateczne wyniki finansowe za I półrocze 2020 roku zostaną opublikowane 17 września 2020 roku.
ATM Akcjonariusze ATM Grupy zdecydowali o wypłacie 0,08 zł dywidendy na akcję – podała spółka w komunikacie.
CIECH Cele zapisane w strategii Ciechu pozostają aktualne, choć z powodu pandemii ich realizacja może się opóźnić, podobnie jak realizacja części inwestycji, w tym budowy warzelni soli. Prezes Dawid Jakubowicz widzi oznaki powrotu do normalności w gospodarce i liczy, że drugie półrocze dla Ciechu będzie lepsze niż pierwsza połowa 2020.
LPP Grupa LPP odnotowała w II kw. roku obrotowego 2020/2021 stratę operacyjną na poziomie 40 mln zł wobec 186 mln zł zysku operacyjnego rok wcześniej – poinformowała spółka w komunikacie, dotyczącym wstępnych wyników finansowych.
MO-BRUK Mo-Bruk złożył prospekt emisyjny do KNF w związku z ubieganiem się o wprowadzenie do obrotu na GPW akcji imiennych serii B – poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Główni akcjonariusze rozważają sprzedaż części akcji w ramach oferty publicznej, ale spółka nie zamierza emitować nowych akcji.
PLAST-BOX Akcjonariusze spółki Plast-Box zdecydowali o wypłacie 0,09 zł dywidendy na akcję – podała spółka w komunikacie.
STALEXPORT AUTOSTRADY GDDKiA ocenia, że wzrost stawek wnioskowany przez Stalexport Autostrady jest niezasadny – napisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie.
TEN SQUARE GAMES Przychody gry „Fishing Clash”, której producentem jest Ten Square Games, wyniosły w lipcu ok. 9 mln USD, tyle samo co w czerwcu – szacuje portal Sensor Tower. Według szacunków, grę pobrano w ubiegłym miesiącu ze sklepów Google i Apple łącznie ok. 3,6 mln razy wobec 2,3 mln w czerwcu.
WIELTON Pomimo 48 przypadków koronawirusa produkcja w zakładach Wieltonu w Wieluniu odbywa się normalnie – poinformował PAP Biznes wiceprezes Wieltonu Piotr Kuś. Dodał, że w dniach 10-15 sierpnia w wieluńskich zakładach planowana jest rutynowa, wakacyjna przerwa produkcyjna.
ŻYWIEC Zysk netto Grupy Żywiec przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w I półroczu 2020 roku spał do 49,9 mln zł z 97,6 mln zł – podała spółka w raporcie półrocznym.

 

Przegląd prasy

 

BOŚ Kara dla BOŚ za pralnię. Bank dostał 4,5 mln zł kary za niedotrzymanie procedur dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy. Będzie się odwoływać. (Puls Biznesu)
CORMAY PZ Cormay planuje rozszerzać ofertę o produkty nie związane z obecną epidemią. Będą to m.in. nowe produkty do diagnostyki krwi. (Parkiet)
RAFAKO W Rafako napięcie rośnie. Trwają poszukiwania prezesa dla raciborskiej firmy, która chce dokończyć budowę wartego 6 mld zł bloku w Jaworznie i nie upaść. Nazwiska się przewijają, decyzji nie ma. (Puls Biznesu)
ŻYWIEC Zysk netto Żywca był o połowę mniejszy mimo wzrostu przychodów. (Parkiet)

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

AUTOPARTN Biały korpus na rosnącym wolumenie ustanawia nowe maksima hossy.
BIOMEDLUB Biały korpus poprzedzony luką popytową wprowadza kurs na nowe maksima hossy.
CDPROJEKT Kurs akcji po raz 3 testuje historyczny opór na 417,70 zł, czemu towarzyszy rosnący wolumen i biały korpus.
COMARCH Nieudany atak na lokalny opór na 224 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.