Raport rynku akcji GPW 03.08.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ATMGRUPA ZWZA ws. m.in. podziału zysku osiągniętego w 2019 r. i wypłaty dywidendy.
CEZ Wypłata dywidendy 34 CZK na akcję.
INPRO Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,15 zł na akcję.
PGNIG Wypłata dywidendy 0,09 zł na akcję.
PLASTBOX ZWZA ws. m.in. przeznaczenia zysku za 2019 r.
POLIMEXMS NWZA ws. m.in. uzupełnienie składu RN.
RAFAKO ZWZA ws. m.in. pokrycia straty za 2019 rok oraz zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa tj. oddziału spółki w Solcu Kujawskim.
SOPHARMA Wypłata dywidendy 0,07 BGN na akcję.
STELMET Dzień wykupu akcji spółki przez Stanisława Bieńkowskiego po cenie 9,04 zł za akcję.
ZYWIEC Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ASSECO BUSINESS SOLUTIONS Portfel zamówień Asseco Business Solutions na 2020 rok po pierwszym półroczu wyniósł 207,5 mln zł, czyli 75,8 % sprzedaży za 2019 rok. Portfel jest o ok. 5 % wyższy niż przed rokiem – poinformował podczas wideokonferencji członek zarządu Mariusz Lizon.
BANK OCHRONY ŚRODOWISKA Generalny Inspektor Informacji Finansowej nałożył na Bank Ochrony Środowiska karę administracyjną w wysokości 4,5 mln zł za niedopełnienie obowiązku stosowania środków bezpieczeństwa finansowego oraz dokumentowania zastosowanych środków bezpieczeństwa finansowego – poinformował bank w komunikacie.
GRUPA AZOTY Grupa Azoty szacuje, że skonsolidowany zysk netto w drugim kwartale 2020 roku wzrósł do 105,6 mln zł wobec 72,1 mln zł przed rokiem – podała spółka w komunikacie. Przychody wyniosły 2,269 mld zł wobec 2,74 mld zł rok wcześniej.
PGNiG PGNiG szacuje skonsolidowany zysk netto w II kw. na 5,14 mld zł wobec 0,27 mld zł przed rokiem – podała spółka w komunikacie. Średnia prognoz analityków ankietowanych przez PAP Biznes wynosiła 5,11 mld zł.
PKP CARGO PKP Cargo w okresie styczeń-czerwiec przewiozło 39,3 mln ton towarów, co oznacza spadek rdr o 21,3 % – podała spółka w komunikacie prasowym.
POLIMEX MOSTOSTAL Oferta grupy Polimex Mostostal została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu ENGIE EC Słupsk na budowę wysokosprawnego źródła gazowego w kogeneracji o mocy do 20 MW – podała spółka w komunikacie. Wartość oferty wynosi 99,8 mln zł netto.
SYNEKTIK Synektik zawarł z firmą Genomtec umowę o współpracy, zgodnie z którą giełdowa spółka zostanie dystrybutorem produktów Genomtec, w tym testu genetycznego w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 – podała spółka w komunikacie.
TAURON Tauron Dystrybucja w pierwszym półroczu 2020 roku przyłączył do sieci energetycznej 34.632 mikroinstalacje o łącznej mocy 235 MW. Tylko jedna z nich została wykonana w technologii innej niż fotowoltaiczna. Była to technologia biogazu rolniczego – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
TRANS POLONIA Zarząd Trans Polonii rekomenduje wypłatę dywidendy na poziomie 0,09 zł na akcję – poinformowała spółka w komunikacie. Łącznie na ten cel miałoby trafić 2,04 mln zł.
WIELTON Nowe ognisko koronawirusa w woj. łódzkim wykryto w zakładach produkcyjnych Wielton SA w Wieluniu. Dyrektor Biura Wojewody Łódzkiego Marta Modlińska poinformowała w piątek PAP, że do tej pory wśród pracowników fabryki potwierdzono ponad 50 przypadków zakażenia.

 

 

 

Przegląd prasy

 

GTC W galeriach GTC powolna odbudowa poziomu odwiedzin i obrotów. W głównych centrach parametry są już na poziomie 80 % stanu sprzed roku, firma oczekuje poprawy po odmrożeniu działalności kin. Pandemia nie ma wpływu na harmonogram prowadzonych i planowanych projektów. (s.3) /PARKIET/
ENEA/ PGE/TAURON Kres węgla najpóźniej w 2060 roku. Realny plan naprawczy trzeba przedstawić w ciągu góra dwóch miesięcy. I tyle daliśmy sobie czasu – mówi DGP Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. W zamyśle MAP jest utworzenie z obecnych trzech podmiotów energetycznych: Tauronu, PGE i Enei dwóch podmiotów. Jeden byłby węglowy, a drugi niewęglowy. Konsultujemy to z Komisją Europejską. (s.A13) /DGP/
PROVIDENT Słabe wyniki liderów pożyczek. Zyski Providenta i Vivusa drastycznie spadły, na długo zanim pojawił się COVID. Zaplo znalazł się głęboko pod wodą. Ratuje się fuzją z Vivusem. (s.6) /PB/

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ASSECOBS Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie początkiem odbicia.
GETINOBLE Formacja czarno-białego harami na dołkach korekty.
JSW Formacja objęcia hossy na dołkach korekty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.