Raport rynku akcji: CCC, Dom Development

foto: flickr, GPW

Czwartek przyniósł czwartą z rzędu udaną sesję WIG i WIG20, tym razem przy podwyższonych obrotach, potwierdzających pozytywny wydźwięk ruchu. WIG20 ponownie przebił poziom 2300 punktów i znajduje się w obszarze konsolidacji z końca lipca/pierwszej dekady sierpnia, co może, ale oczywiście nie musi, pracować jako strefa oporowa. Bardzo dobrze spisują się krajowe banki (WIG-Banki od początku tygodnia +6,3%) – z uwagi na swoją wielkość, relatywną stabilność biznesu i przede wszystkim płynność są jednym z pierwszych wyborów kapitału zagranicznego, który – na to wygląda – stoi za mocnym odbiciem i relatywną siłą Polski względem innych EM w ostatnim czasie. Na rynkach zachodnioeuropejskich i amerykańskim wczorajsza sesja neutralna/lekko spadkowa – sentymentu nie budowały nieco słabsze od konsensusów wstępne odczyty przemysłowych PMI w eurolandzie i Stanach Zjednoczonych, pojawiły się także doniesienia, iż zakończone już rozmowy handlowe pomiędzy Chinami a Amerykanami nie przyniosły przełomu (co jednak nie wyklucza dalszych negocjacji, te, właśnie zakończone, prowadzone były na niskim szczeblu dyplomatycznym).

Po zamknięciu wczorajszej sesji raport półroczny opublikowały m.in. CCC (spółka publikowała już wcześniej wstępne wyniki za II kw. br.) oraz Dom Development (wyniki samego II kw. generalnie zbliżone do konsensusu PAP; w ujęciu rocznym w II kw. 35% progres na przychodach i 20% na zysku netto).

W kalendarium na dziś uwagę zwracają m.in. dane o dynamice zamówień na dobra trwałego użytku w Stanach Zjednoczonych. Na dziś zaplanowane jest także przemówienie szefa FED, Jerome’a Powella, na sympozjum w Jackson Hole – być może pojawią się nawiązania do napiętej sytuacji na EM (m.in. z uwagi na Turcję) lub, między wierszami, do krytyki zacieśniania polityki monetarnej, wygłoszonej niedawno przez Trumpa. /Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.