Raport rynku akcji: Asseco, CD Projekt, PKO BP, Sanok

foto: gpw

W poniedziałek na krajowy rynek powróciły silne wzrosty (WIG najmocniejszym z głównych indeksów w Europie; indeks najwyżej od marca br.), które zapoczątkowane zostały przed tygodniem, a jedynie w piątek nastąpiła lekka korekta. Głównym beneficjentem pozostaje niezmiennie sektor największych spółek, reprezentowany przez WIG20, na którym swoje piętno odciskają inwestorzy zagraniczni. Liderami wzrostów w obrębie WIG20 spółki surowcowe – JSW (pozytywna reakcja na znacznie lepsze od konsensusu rynkowego wyniki za II kw. oraz pozytywnie odebrana zapowiedź ze strony prezesa spółki, iż spółka będzie chciała wypłacić dywidendę za 2018 r.) oraz KGHM. Na Wall Street, po piątkowym ustanowieniu rekordów przez S&P500, wczorajsza sesja z kontynuacją ruchu, indeks zamknął się niewiele poniżej psychologicznego poziomu 2900 punktów.

Od zamknięcia wczorajszej sesji raporty okresowe opublikowały m.in. Asseco Poland (wyniki II kw. zauważalnie lepsze od konsensusu PAP), CD Projekt (wyniki II kw. umiarkowanie lepsze od konsensusu PAP), PKO BP (wyniki II kw. zbliżone do konsensusu PAP) oraz Sanok (wyniki II kw. zauważalnie poniżej konsensusu PAP). Pod koniec sesji pojawił się komunikat o wezwaniu ze strony Dominiki Kulczyk i Mansa Investments na akcje Polenergii, po cenie 20,5 zł za sztukę (pod koniec maja PGE wzywało do sprzedaży po 16,29 zł za sztukę). Kurs na wczorajszym zamknięciu wzrósł do 20,4 zł (+9,4%).

W kalendarium na dziś uwagę zwracają dane ze Stanów Zjednoczonych, głównie odczyt indeksu zaufania konsumentów Conference Board. /Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.