Raport rynku akcji 25.03.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

PGNiG NWZA ws. zmiany statutu.
11BIT Publikacja raportu za 2019 rok.
IZOBLOK Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał roku obrotowego 2019/2020
LOKUM Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok
ORIONINV Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok
PHN Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
SERINUS Publikacja raportu za 2019 rok.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ALUMETAL 1.     Alumetal zakłada, że w tym roku CAPEX wyniesie 73 mln zł. Spółka nie przewiduje dużych zmian w planach inwestycyjnych w związku z bieżącą trudną sytuacją, choć ma pewną elastyczność w wydatkach – poinformowali przedstawiciele spółki.

2.     Alumetal przewiduje w kolejnych tygodniach ograniczenie produkcji – poinformowali przedstawiciele spółki.

ASSECOPOL Asseco Poland planuje wejść na rynek rozwiązań informatycznych w sektorze bankowym w Niemczech, poprzez współpracę z lokalnym partnerem – poinformował prezes Adam Góral. Ze względu na pandemię COVID-19 grupa wstrzymała działania akwizycyjne. Na dniach Asseco może zakończyć prace nad koncepcją systemu informatycznego dla grupy Cyfrowego Polsatu.
ATENDE Atende dokona odpisów aktualizujących wartości udziałów w Atende Medica w wysokości 3,1 mln zł, co wpłynie na jednostkowy wynik netto za 2019 r. – poinformowała spółka w komunikacie.
CCC CCC złoży wnioski o odroczenie spłat z tytułu zadłużenia finansowego wymagalnego w okresie od 23 marca do 22 czerwca 2020 roku – poinformowała spółka w komunikacie. CCC wstrzymało też spłatę wymagalnych zobowiązań w wysokości 20 mln zł na rzecz dostawców usług faktoringowych.
CIGAMES CI Games nie wyklucza, że premiera nowej gry „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” odbędzie się w tym roku. Budżet produkcyjny ma być niższy niż w przypadku pierwszej części gry. Pierwszy tytuł wydawnictwa United Label ma zadebiutować w ciągu najbliższych miesięcy- podała spółka w komunikacie prasowym.
ELKTROBUDOWA 1.     Sąd Rejonowy w Katowicach wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Elektrobudowy – poinformowała spółka w komunikacie.

2.     AXA OFE sprzedał wszystkie posiadane dotąd akcje Elektrobudowy – poinformowała spółka w komunikacie.

KĘTY Kęty szacują, że zysk netto grupy w I kwartale 2020 r. wyniesie ok. 70 mln zł, co oznacza wzrost o 21 % r/r – podała grupa w komunikacie. Kęty nie odnotowały istotnego wpływu skutków pandemii koronawirusa na działalność operacyjną i sytuację finansową.
LENA LIGHT. Zarząd Lena Lighting zarekomenduje walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w wysokości 0,30 zł na akcję – podała spółka w komunikacie.
PGE Należąca do PGE GiEK kopalnia „Turów” w Bogatyni otrzymała decyzję o przedłużeniu koncesji na wydobycie węgla brunatnego, ale działalność górniczą ma prowadzić na zmniejszonym o ponad połowę obszarze górniczym w stosunku do określonego w koncesji z 1994 r.
PGNiG PGNiG na wniosek Skarbu Państwa, w związku z narastającym zagrożeniem wynikającym z epidemii koronawirusa, odwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zwołane na 25 marca 2020 r. – poinformowała spółka w komunikacie.
PKP CARGO 1.     Zysk netto PKP Cargo w 2019 roku wyniósł 36 mln zł wobec 184 mln zł zysku netto rok wcześniej – poinformowała spółka w komunikacie. Wynik jest zgodny z podanymi wcześniej przez PKP Cargo szacunkami.

2.     Nakłady inwestycyjne grupy PKP Cargo mają być w 2020 roku znacznie niższe niż 1,35 mld zł w 2019 roku i dostosowane do poziomu EBITDA – poinformował prezes spółki Czesław Warsewicz podczas wtorkowej telekonferencji.

3.     Koronawirus nie wpływa obecnie na płynność krajowych i zagranicznych przewozów PKP Cargo – poinformował podczas wtorkowej telekonferencji prezes spółki Czesław Warsewicz. Dodał, że zmniejszenie światowej wymiany handlowej może się negatywnie odbić na przewozach kolejowych.

TS GAMES 1.     Ten Square Games w krótkim terminie nie widzi negatywnych zjawisk dla prowadzonego biznesu z powodu pandemii koronawirusa – poinformował podczas wtorkowej telekonferencji wiceprezes TSG Arkadiusz Pernal. Niewiadomą pozostaje jednak wpływ pandemii na gospodarkę i zwyczaje ludzi w dłuższym okresie.

2.     Ten Square Games nie podjął jeszcze decyzji w sprawie wypłaty dywidendy z zysku za 2019 rok. Wiceprezes spółki Arkadiusz Pernal zaznacza, że w obecnych czasach priorytetem powinno być bezpieczeństwo i zachowanie pewnej poduszki finansowej.

3.     Ten Square Games wśród wyzwań na 2020 rok wymienia wzmocnienie zespołu, dalszy rozwój i ulepszanie obecnych gier, rozwój portfolio, otwarcie biura w Warszawie i akwizycje – poinformował wiceprezes spółki Arkadiusz Pernal.

ULMA CONSTR. Ulma Construction Polska miała w 2019 roku 46,2 mln zł zysku netto wobec 47 mln zł rok wcześniej. Wynik był zgodny z szacunkami. Przychody grupy wyniosły w tym czasie 229,4 mln zł wobec 223,7 mln zł rok wcześniej- podała spółka w raporcie rocznym.

 

Przegląd prasy

 

CCC CCC: jesteśmy o pół kroku przed innymi w walce z kryzysem. Wszystko poukładamy i przejdziemy na drugą stronę rzeki. Po wakacjach będziemy funkcjonować w miarę normalnie — obiecuje Karol Półtorak, wiceprezes CCC. (s. 17)
PEKAO Nie wiemy, jak mocno kryzys epidemiczny wpłynie na wyniki polskich banków, ale nie uważam, aby podatek był teraz kluczowy, jeśli chodzi o stymulację akcji kredytowej – mówi Marek Lusztyn, prezes Banku Pekao. Dodaje, że epidemia to szczególna sytuacja. Wiemy, że firmy będące naszymi klientami znalazły się w tej sytuacji nie z powodu własnych błędów czy zaniedbań. Weźmiemy to pod uwagę podczas podejmowania decyzji kredytowych – mówi. (s. 06) /PARKIET/

 

Sygnały analizy technicznej

 

AUTOPARTN Kurs akcji zmierza w kierunku średnioterminowego dołka na 3,47 zł, na wolumenie poniżej średniego.
CIGAMES Kurs akcji poddany został przecenie, po czym trwające odbicie generowane jest na wolumenie (ostatnia sesja to wysoki biały korpus i skokowo rosnący wolumen).
COMP Kurs akcji ponownie przetestował i obronił lokalny istotny podwójny dołek na 56,40 zł, czemu towarzyszył wzrost wolumenu.
CYFRPLSAT Kurs akcji ponownie podchodzi do oporu w rejonie 25 zł.
NEUCA Kurs akcji przetestował istotny długoterminowy szczyt na 402,20 zł.
PCCEXOL Formacja harami niskiej ceny na dołkach przeceny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.