Raport rynku akcji 25.03.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

08OVTAVA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok
ARCTIC Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok
BOGDANKA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok
BSCDRUK Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 40,50 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez A&R Carton AB i Colorpack.
BUDIMEX Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok
ERG Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok
EUCO NWZA ws. wyrażenia zgody na połączenie przez przejęcie spółki EUCO Marketing Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Legnicy przez spółkę EUROPEJSKIE CENTRUM ODSZKODOWAŃ Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy oraz wyrażenia zgody na ustanowienie zastawów rejestrowych na przedsiębiorstwie bądź zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki.
HANDLOWY Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok
KETY Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok
PCCEXOL Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok
PRAGMAINK NWZA ws. zmian statutu.
REMAK ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2019.
SELVITA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok
SYGNITY ZWZA ws. m.in. przeznaczenia zysku za rok obrotowy zakończony w dniu 30 września 2019 roku oraz pokrycia niepokrytych strat z lat ubiegłych z nadwyżki ze sprzedaży akcji powyżej ich wartości nominalnej.
TATRY NWZA
TOYA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
WTN Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

11BIT Zysk netto 11 bit studios w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł 11,7 mln zł i był o 64 proc. wyższy od średniej prognozy analityków ankietowanych przez PAP Biznes. Zysk wzrósł o 30 proc. rok do roku.
AMICA Amica zawiesi produkcję w fabryce we Wronkach w dniach 1-14 kwietnia, ze względu m.in. na ograniczenia związane z epidemią COVID-19 oraz przewidywane perturbacje w ciągłości dostaw komponentów – podała spółka w komunikacie.
CIECH Ciech uruchomił program dobrowolnych odejść i zwolnienia grupowe w Rumunii – podała spółka w komunikacie. Decyzja jest efektem fiaska wielomiesięcznych negocjacji dotyczących ceny pary technologicznej z jedynym dostawcą, spółką CET Govora. Ciech nie widzi perspektyw na szybkie przywrócenie produkcji sody w Rumunii, jednocześnie nadal analizuje możliwość pozyskania efektywnego źródła pary.
GRUPA AZOTY Odpis wartości części aktywów w spółce zależnej „Siarkopol” obniży skonsolidowany wynik EBITDA Grupy Azoty w 2019 roku o 28,8 mln zł, a wynik netto o 23,4 mln zł. Firma rozwiązała również aktywo związane z działalnością w SSE, co obniży skonsolidowany wynik netto o kolejne 21,5 mln zł- podała grupa w komunikacie.
LOKUM DEV. 1.     Zarząd Lokum Deweloper rekomenduje, by całość zysku za 2019 r. w wysokości 39,5 mln zł przeznaczyć na kapitał zapasowy. Rekomendację zarząd uzasadnia aktualną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa- poinformowała spółka w komunikacie.

2.     Lokum Deweloper zamierza opóźnić start realizacji dwóch wrocławskich inwestycji: Lokum Porto i Lokum Verde. Na bieżących budowach nie ma na razie żadnych opóźnień – poinformował w środę prezes Bartosz Kuźniar. Spółka prowadzi sprzedaż mieszkań przez internet, obserwuje spadek zapytań.

PHN 1.     Polski Holding Nieruchomości zamierza dzielić się zyskami z akcjonariuszami. Decyzja ws. dywidendy będzie zależeć m. in. od sytuacji finansowej grupy i planów inwestycyjnych- poinformował w środę prezes Marcin Mazurek.

2.     Polski Holding Nieruchomości prowadzi negocjacje w sprawie nabycia kolejnych aktywów, nie wyklucza transakcji zakupu gruntu jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku, choć – z uwagi na pandemię koronawirusa – ciężko jest deklarować jej termin – poinformował w środę zarząd grupy.

3.     Zysk netto Polskiego Holdingu Nieruchomości przypadający na akcjonariuszy j.d. wzrósł w 2019 roku do 67,6 mln zł z 47,7 mln zł w roku 2018 – podała spółka w raporcie rocznym. Grupa odnotowała w tym czasie 209,1 mln zł przychodów operacyjnych wobec 169 mln zł rok wcześniej.

SERINUS Serinus szuka możliwości ograniczania wydatków, w razie gdyby trudna sytuacja rynkowa miała się utrzymywać – poinformował PAP Biznes Jeffrey Auld, prezes i dyrektor generalny Serinus Energy.
TAURON Tauron podpisał z Banca IMI, Intersa Sanpaolo oraz China Construction Bank umowę kredytu konsorcjalnego o wartości 500 mln zł – podała spółka w komunikacie.
UNIMOT Zarząd Unimotu będzie rekomendował przeznaczenie 16,1 mln zł z zysku netto za 2019 rok na dywidendę. Zgodnie z rekomendacją zarządu dywidenda na akcję wyniesie 1,97 zł- poinformowała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

FORTE Pandemia całkowicie wygasiła popyt na meble. Zdaniem Macieja Formanowicza, prezesa i głównego akcjonariusza Fabryk Mebli Forte trzeba być przygotowanym, że część firm może nie przetrwać trudnego okresu, a te, którym się uda, wyjdą z niego osłabione. Jesteśmy po rozmowach z bankami, które poszły nam na rękę i zgodziły się przesunąć wszystkie terminy spłat – powiedział prezes.(s.1,5) /PARKIET/
PKN ORLEN PKN Orlen monitoruje kanadyjski rynek ropy i gazu. Pandemia koronawirusa i fiasko negocjacji OPEC+ mogą skorygować plany inwestycyjne Orlenu na północnoamerykańskim rynku i doprowadzić do spadku realizowanego tam wydobycia. (s.7) /PARKIET/

 

Sygnały analizy technicznej

 

AUTOPARTN Kurs akcji przełamał/naruszył ważny dołek na 3,47 zł, czemu nie towarzyszyła jednak presja ze strony wolumenu.
COMP Strona podażowa ponownie testuje podwójny dołek na 56,40 zł.
CPGROUP Kurs akcji broni lokalnego wsparcia na 7 zł, świecą przypominającą formację białego młota.
GTC Układ 2 świec przypominający wymową formację harami na dołkach przeceny.
INGBSK Niewielki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie kończy lokalną korektę i zapowiada dalsze odbicie kursu.
PROCAD Wysoki biały korpus poprzedzony luką popytową, na rosnącym wolumenie początkiem odreagowania przeceny?
SOLAR Akcje spadają na nowe minima bessy na skokowo rosnącym wolumenie.
TSGAMES Formacja objęcia bessy na szczytach lokalnego odbicia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.