Raport rynku akcji 23.03.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ASSECOPOL Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
PKP CARGO Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ALUMETAL Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
GLCOSMED Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
HELIO Publikacja raportu za I półrocze roku obrotowego 2019/2020.
IFIRMA Wypłata zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za IV kwartał 2019 w wysokości 0,04 zł na akcję.
IQP NWZA ws. zmiany statutu, zmian w składzie RN, połączenia IQ Partners S.A. z PunkPirates sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie, zatwierdzenia powołania członka RN oraz dalszego istnienia spółki.
MORIZON Początek zapisów na sprzedaż akcji po 1,97 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez Ringier Axel Springer Media.
SEKO Publikacja raportu za 2019 rok.
TSGAMES Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BSC DRUK A&R Carton AB i Colorpack podnoszą cenę w wezwaniu na akcje BSC Drukarni Opakowań do 40,50 zł za sztukę z 40,38 zł wcześniej – poinformował pośredniczący w wezwaniu Santander BM.
BUDIMEX Zarząd Budimeksu SA informuje, że w dniu 20 marca br. Rada Nadzorcza Budimeksu SA powołała Dariusza Blochera do pełnienia funkcji prezesa Zarządu, dyrektora generalnego Budimeksu SA na okres X, wspólnej dla Zarządu kadencji obejmującej lata 2020, 2021 i 2022, która upływa z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Budimeksu SA, na którym zostaną zatwierdzone sprawozdania finansowe za rok 2022.
CCC 1.     Grupa CCC zdecydowała o obniżeniu nakładów inwestycyjnych w tym roku do kilkudziesięciu mln zł z zakładanych wcześniej około 200 mln zł, w obliczu kryzysu wynikającego z zamknięcia większości sklepów stacjonarnych na czas epidemii koronawirusa – poinformował prezes Marcin Czyczerski. Spółka obniża koszty, liczy na wsparcie z rządowego pakietu antykryzysowego.

2.     Grupa CCC, której większość sklepów stacjonarnych została czasowo zamknięta z powodu epidemii, widzi mocne wzrosty sprzedaży internetowej – poinformował prezes Marcin Czyczerski. Spółka stawia na dalszy rozwój tego kanału, przyspiesza otwarcia platform na kolejnych rynkach.

3.     Grupa CCC wierzy w powodzenie planowanej emisji akcji – poinformowali przedstawiciele zarządu CCC. Ocenili, że w obliczu kryzysu wokół koronawirusa kowenanty będą wyzwaniem dla całej branży detalicznej, rozmawiają w tej sprawie z bankami.

DEVELIA Develia zakłada utrzymanie marży brutto segmentu deweloperskiego w 2020 roku na poziomie ok. 30 proc. W kolejnych latach możliwy jest spadek do ok. 25 proc. – poinformował p.o. prezesa Michał Hulbój. Jego zdaniem jest jeszcze za wcześnie, by oceniać wpływ pandemii koronawirusa na rynek deweloperski.
EFIX DM Eques Investment TFI wezwało do sprzedaży 90.522 akcji spółki Efix Dom Maklerski po 3,05 zł za walor – podał pośredniczący w wezwaniu DM BOŚ.
ENEL-MED Zarząd Centrum Medycznego Enel-Med, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Covid-19, spodziewa się, że przychody spółki w pierwszej połowie 2020 r. mogą ulec obniżeniu – podał Enel-Med w komunikacie. Zarząd rozważa ograniczenie nowych inwestycji w 2020 r.
ERBUD W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Erbud zamknął wszystkie budowy na terenie Belgii do 5 kwietnia z możliwością dalszego wydłużania tego okresu, a 266 pracowników wróci do kraju i przejdzie 14-dniową kwarantannę – podała spółka w komunikacie.
ERG Akcjonariusze ERG wyrazili zgodę na nabycie do 69.029 akcji, stanowiących 7,88 proc. ich ogólnej liczby, za maksymalnie 1,65 mln zł w celu ich dalszej odsprzedaży – wynika z uchwał podjętych przez NWZ spółki.
GETIN HOLDING Getin Holding zawarł umowę sprzedaży 100 proc. rosyjskiej spółki Carcade za 2,93 mld rubli, co – według piątkowego, średniego kursu NBP – oznacza kwotę 159,87 mln zł – podała spółka w komunikacie. Kupującymi są Gazprombank Leasing oraz Novfintekh.
INTERCARS Zysk netto Inter Cars w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł 46 mln zł, co oznacza wzrost o 9 proc. rok do roku – podała spółka we wstępnych danych. Średnia prognoz ankietowanych analityków wynosiła 54,9 mln zł.
JSW Jastrzębska Spółka Węglowa, której zysk netto w 2019 roku spadł do prawie 650 mln zł, skupia się na intensyfikacji sprzedaży i poprawie efektywności operacyjnej i kosztowej – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
MERCOR Mercor zdecydował o ponownym zakończeniu przeglądu opcji strategicznych – poinformowała spółka w komunikacie.
PKO BP Obniżka stóp proc. i zmiana parametrów rezerwy obowiązkowej zmniejszą zysk netto PKO BP o 75-100 mln zł kwartalne – podała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

LIBET Libet ma chętnego na wszystkie zakłady. Inwestor branżowy za cały należący do grupy majątek związany z produkcją kostki brukowej proponuje 94,23 mln zł. (s.3) /PARKIET/
PCC ROKITA PCC Rokita analizuje program inwestycyjny. Chemiczna grupa nie wyklucza, że ze względu na trudne otoczenie rynkowe zmieni niektóre swoje plany. (s.4) /PARKIET/

 

Sygnały analizy technicznej

 

AGORA Kurs akcji powrócił powyżej przełamanej strefy wsparcia w przedziale 7,26-7,96 zł.
AMICA Kurs akcji przełamał długoterminowe wsparcie na 82,21 zł.
BUDIMEX Kurs akcji testuje strefę istotnego wsparcia w przedziale 144-153,80 zł na skokowo rosnącym wolumenie.
CCC Kurs akcji próbuje wybić się powyżej strefy długoterminowego wsparcia w rejonie 28-35,10 zł, czemu towarzyszy wzrostowa szpulka z wyraźnie większym górnym cieniem, na najwyższym wolumenie w trakcie całej bessy.
CIECH Kurs akcji wykonał ruch powrotny w kierunku przełamanego wsparcia na 29,75 zł, co kończy się formacją objęcia bessy (na rosnącym wolumenie).
FAMUR Kurs akcji odbija od dołka przeceny białym korpusem, z luką popytową, na wyraźnie rosnącym wolumenie.
GRUPAAZOTY Kurs akcji wykonał ruch powrotny do przełamanego wsparcia na 22,16 zł i na wykresie pojawiła się formacja zasłony ciemnej chmury na skokowo rosnącym wolumenie.
MILLENNIUM Kurs akcji wykonał ruch powrotny do przełamanego wsparcia na 4,28 zł.
NETIA Kurs akcji wykonał ruch powrotny do przełamanej strefy wsparcia w przedziale 4,26-4,31 zł.
PEKAO Kurs akcji oddala się od dołka przeceny na wysokim wolumenie, czemu towarzyszy luka popytowa.
SANOK Kurs akcji spada na nowe minima przeceny wysokim czarnym korpusem na skokowo rosnącym wolumenie.
SANPL Kurs akcji wykonał ruch powrotny do przełamanego długoterminowego wsparcia na 220 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.