Raport rynku akcji 18.03.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

BIOMEDLUB Publikacja raportu za 2019 rok.
ECHO Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 4,65 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez WING IHC Zrt.
VISTAL Wprowadzenie do obrotu na GPW 2.268.347 akcji zwykłych na okaziciela serii C.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BORYSZEW Boryszew wstrzymuje dostawy części do Volkswagen Group AG oraz Grupy PSA w powodu wstrzymania działalności większości ich zakładów – podał Boryszew w komunikacie.
BOŚ Zysk netto grupy BOŚ Banku w 2019 roku wyniósł 72 mln zł, czyli wzrósł o 13 proc. – podał bank w raporcie.
CELON PHARMA 1.     Celon Pharma spodziewa się wstępnych wyników II fazy badania klinicznego esketaminy w depresji jednobiegunowej w ciągu kilku tygodni. Zakończenie badania w depresji dwubiegunowej przewidywane jest na III kwartał 2020 roku – poinformował PAP Biznes prezes Maciej Wieczorek. Spółka prowadzi rozmowy z sześcioma podmiotami ws. partneringu.

2.     Celon Pharma zainicjował strategiczny program testowania, weryfikacji i poszukiwania leku, kombinacji leków lub reżimu terapeutycznego na COVID-19 – podała spółka w komunikacie. Według jej szacunków, testy kliniczne dla najbardziej efektywnych kombinacji leków mogłyby ruszyć na początku 2021 roku.

CEZ CEZ chce w 2020 roku osiągnąć od 63 do 65 mld CZK EBITDA i od 21 do 23 mld CZK skorygowanego zysku netto – podała spółka w prezentacji.
CYFRPLSAT Zarząd Telewizji Polsat zdecydował o złożeniu oferty w ramach prowadzonego procesu sprzedaży spółek należących do Grupy Interia – poinformował Cyfrowy Polsat we wtorkowym komunikacie.
INC Zarząd INC przyjął nową strategię rozwoju, w której planuje rozszerzyć działalność poza Polską. W najbliższym czasie Dom Maklerski INC planuje notyfikować działalność transgraniczną w Niemczech i Rumunii – poinformowała spółka w komunikacie.
IZOSTAL Zarząd Izostalu rekomenduje, by spółka wypłaciła 3,6 mln zł dywidendy z zysku za 2019 rok, co daje 0,11 zł na akcję – podała spółka w komunikacie.
KGHM 1.     Skorygowana EBITDA grupy KGHM wyniosła w czwartym kwartale 2019 roku 1,117 mld zł wobec 1,182 mld zł przed rokiem – poinformowała spółka w raporcie. Wynik okazał się 17 proc. niższy od konsensusu PAP Biznes, który zakładał 1,339 mld zł skorygowanej EBITDA.

2.     KGHM spodziewa się, że 2020 r. będzie trudny dla przemysłu – poinformował prezes KGHM Marcin Chludziński.

MERCATOR Sprzedaż oraz rentowność notowana przez Mercator Medical na większości rynków przewyższają oczekiwania spółki. Jednocześnie ograniczenia w wywozie towarów poza Polskę spowodowały perturbacje w działalności spółek zależnych – podała spółka w komunikacie.
PZU 1.     Link4, ubezpieczyciel należący go grupy PZU, w związku z pandemią koronawirusa, będzie zwracał klientom koszty zakupu polis turystycznych na podróże zaplanowane po 13 marca 2020 roku – poinformowała spółka w komunikacie.

2.     Problemy związane z koronawirusem mogą przełożyć się na mniejszy popyt na produkty ubezpieczeniowe. Obecna sytuacja istotnie nie wpływa na wyniki PZU, na razie szkodowość jest zgodna z zaplanowaną, ale spółka liczy się z tym, że może ona wzrosnąć – poinformował członek zarządu PZU Tomasz Kulik na czacie organizowanym przez SII.

TAURON Tauron utworzy dodatkowy odpis w segmencie wytwarzania w związku z przesunięciem terminu oddania bloku w Jaworznie – poinformowała spółka w komunikacie. Łączny wpływ odpisów na obniżenie wyniku netto grupy za 2019 rok wynosi 838 mln zł
ZUE ZUE odstąpiło od umowy z PKP PLK, która dotyczyła prac na liniach kolejowych między Łodzią Kaliską i Zduńską Wolą – podała spółka w komunikacie.

 

 

Przegląd prasy

 

PKN ORLEN PKN Orlen walczy z koronawirusem. Koncern mocno zwiększył produkcję płynu do dezynfekcji rąk. Obniża też ceny na stacjach paliw.(s.7) /PARKIET/
   

 

Sygnały analizy technicznej

 

AGORA Notowania akcji powróciły powyżej przełamanego długoterminowego wsparcia na 7,26 zł.
ASSECOSEE Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie wyciąga kurs na nowe maksima hossy.
CCC Kurs akcji przełamał długoterminowe wsparcie na 28 zł na najwyższym wolumenie w trakcie trwającej przeceny.
JSW Odbicie kursu pokonało białym korpusem na rosnącym wolumenie lokalną linię oporu.
LUBAWA Wysoki biały korpus na wysokim wolumenie jednym ruchem niweluje większą część ostatniej przeceny.
MABION Formacja wyspy odwrotu przy minimach przeceny?
PKOBP Formacja harami na dołkach przeceny, przy ważnym wsparciu na 21,50 zł.
ROPCZYCE Formacja objęcia hossy na dołkach przeceny.
TRITON Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie kończy przecenę?
VRG Wysoki biały korpus na wysokim rosnącym wolumenie początkiem odreagowania przeceny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.