Raport rynku akcji 09.12.2019

BGK Wojciech Hann po ponad trzech latach sprawowania funkcji członka zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego złożył rezygnację ze stanowiska z dniem 29 listopada – podał BGK w komunikacie.
ELEMENTAL Elemental Holding zawarł 6 grudnia z Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZ AN (FEZ), zarządzanym przez PFR TFI, dwie umowy inwestycyjne określające warunki transakcji na rynku międzynarodowym – poinformowała spółka w komunikacie.
FARMUR AO Suek wybrał ofertę Famuru o wartości 85 mln euro na dostawę 448 sekcji obudów zmechanizowanych – podała spółka w komunikacie.
GRUPA AZOTY 1)    Skarb Państwa na podstawie umowy inwestycyjnej obejmie 5.513.722 akcje serii C emitowane przez Grupę Azoty Zakłady Chemicznej Police w wykonaniu przysługujących Skarbowi Państwa praw poboru za 56,2 mln zł z Funduszu Reprywatyzacji – poinformowały Police w komunikacie.

2)    Grupa Azoty i jej spółki zależne – ZCh Police oraz GA Polyolefins – podpisały z Grupą Lotos aneks, wydłużający do 13 grudnia okres obowiązywania listu intencyjnego w sprawie finansowania projektu inwestycyjnego „Polimery Police” – poinformowały spółki w komunikatach.

LOTOS Rada Nadzorcza Lotosu odwołała 6 grudnia z zarządu spółki prezesa Mateusza Bonca, jednocześnie powierzając pełnienie funkcji prezesa Jarosławowi Wittstockowi – podał Lotos w komunikacie.

 

MARVIPOL Marvipol Logistics, spółka zależna Marvipol Development, zawarła przedwstępną umowę sprzedaży udziałów w trzech spółkach realizujących projekty magazynowa, za łączną kwotę 15,4 mln euro, co stanowi równowartość 65,6 mln zł – podał Marvipol Development w komunikacie.
MBANK Niemiecki Commerzbank chce sprzedać udziały w swojej spółce córce, mBanku, do końca 2020 roku – poinformował w piątkowym wywiadzie dla dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” prezes Commerzbanku Martin Zielke.
ML SYSTEM ML System, spółka technologiczna oferująca rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem, chce w przyszłym roku zwiększyć przychody i rentowność, stawiając na specjalistyczne, wysokomarżowe produkty – poinformował PAP Biznes prezes Dawid Cycoń. Uruchomienie seryjnej produkcji szyb z powłoką kwantową planowane jest na przełomie 2020 i 2021 roku.
MONNARI Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Monnari Trade w listopadzie 2019 roku wyniosły ok. 28,4 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego o 11,37 proc. – poinformowała spółka w komunikacie.
PEKABEX 1)    Poznańska Korporacja Budowlana Pekabex zaproponowała Polnordowi podjęcie rozmów w sprawie porozumienia w przedmiocie strategicznej współpracy operacyjnej oraz potencjalnej kapitałowej inwestycji grupy Pekabex w akcje Polnordu – poinformował Pekabex w komunikacie.

2)    Pekabex widzi wiele synergii, które mogą wyniknąć ze współpracy z Polnordem – poinformowała PAP Biznes wiceprezes Beata Żaczek. Spółka nie ma wyznaczonego terminu zakończenia rozmów, obecnie są tworzone zespoły, które będą wypracowywały zapisy listu intencyjnego.

PGE 1)    Polska Grupa Energetyczna zakontraktowała w aukcji rynku mocy na 2024 r. łącznie nie mniej niż 4.332 MW obowiązku mocowego – podała spółka w komunikacie.

2)    PGE Energia Ciepła podpisała umowę z Polską Spółką Gazownictwa na przyłączenie do sieci gazowej nowej elektrociepłowni w Zgierzu, która zostanie wybudowana w najbliższych latach – podała PGE EC w komunikacie prasowym.

PGG Piotr Bojarski, przez ostatnie 3,5 roku odpowiedzialny w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) za sprawy produkcji węgla, nie jest już wiceprezesem tej największej górniczej spółki. Jego następca zostanie wyłoniony w postępowaniu konkursowym.
PGNIG Rada nadzorcza PGNiG ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa oraz wiceprezesów zarządu – podał koncern na stronie internetowej. Poprzedni konkurs na członków zarządu PGNiG został zakończony bez rozstrzygnięcia.
PKN ORLEN 1)    Wytwarzanie energii oparte na węglu nie jest ulubioną technologią dla PKN Orlen – poinformował Jarosław Dybowski, dyrektor wykonawczy Orlenu ds. energetyki.

2)    W ciągu 5 lat PKN Orlen mógłby wybudować w Ostrołęce blok gazowy – poinformował podczas telekonferencji Jarosław Dybowski, dyrektor wykonawczy Orlenu ds. energetyki.

3)    PKN Orlen nie planuje innych akwizycji w sektorze energetycznym w przypadku niepowodzenia wezwania na Energę – poinformował w piątek PKN Orlen.

4)    PKN Orlen przeanalizuje pod kątem wskaźników ekonomicznych wszystkie projekty inwestycyjne Energi, w tym budowę elektrowni Ostrołęka C – poinformował prezes Daniel Obajtek. Minister aktywów Jacek Sasin ocenia, że tworzenie wielosektorowych, narodowych czempionów wpisuje się w politykę gospodarczą rządu.

5)    Strategia PKN Orlen nie uwzględnia zaangażowania Orlenu we wspieranie górnictwa ani inwestycji w energetykę atomową – przypomniał we wpisie na Twitterze prezes płockiego koncernu Daniel Obajtek.

6)    Przejęcie przez PKN Orlen dałoby grupie Energa ogromną szansę rozwoju – uważa pełniący obowiązki prezesa Energi Grzegorz Ksepko. Jego zdaniem, jest to też szansa dla całego regionu pomorskiego.

7)    Tworzenie wielosektorowych, narodowych czempionów wpisuje się w politykę gospodarczą rządu – ocenił Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych. Dodał, że MAP przeanalizuje wezwanie PKN Orlen na akcje Energi pod kątem korzyści dla Skarbu Państwa.

POLENERGIA Polenergia zakontraktowała w aukcji rynku mocy na 2024 r. łącznie 111 MW obowiązku mocowego – podała spółka w komunikacie.
POLNORD Emisja obligacji Polnordu o wartości do 150 mln zł nie doszła do skutku z powodu nieosiągnięcia minimalnego wymaganego progu – poinformowała spółka w komunikacie.
PZU Kluczowe spółki skarbu państwa trafią pod nadzór Ministerstwa Aktywów Państwowych, w tym m.in banki, PZU, energetyka – wynika z projektu rozporządzenia premiera
SANTANDER Fundusze zarządzane przez Santander TFI zwiększyły udział w akcjonariacie MFO i posiadają akcje zapewniające 5,19 proc. udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu spółki – podał MFO w komunikacie.
TAURON 1)    Tauron buduje szerokopasmową sieć telekomunikacyjną w siedmiu regionach południowej Polski – poinformowała spółka w komunikacie.

2)    Przychody grupy Tauron z rynku mocy mogą wynosić w 2024 r. od 135,29 mln zł do 154,60 mln zł – podał Tauron w komunikacie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.