Raport rynku akcji 06.12.2019

ARAMCO Saudyjski koncern naftowy Aramco wyznaczył cenę za akcję podczas IPO na 32 riale saudyjskie za sztukę (ok. 8,5 dolarów) – podały w czwartek władze spółki. Łączna wartość IPO ma tym samym wynieść 25,6 mld USD.
BRASTER Fundusz European High Growth Opportunities Securitization Fund zmniejszył udział w ogólnej liczbie głosów na WZ Brastera do 4,25 proc. – podał Braster w komunikacie.
CAPITAL PARK Townsend Holding nabył w wezwaniu 463.918 akcji Capital Park – poinformował pośredniczący w wezwaniu DM mBanku.
CIECH Ciech podpisał list intencyjny z Gaz-Systemem w sprawie współpracy przy budowie przez Gaz-System kopalni soli i podziemnego magazynu gazu na wysadzie solnym Damasławek wraz z infrastrukturą liniową, oraz współpracy w zakresie dostaw solanki do zakładów produkcyjnych Ciech Soda Polska – poinformował Ciech w komunikacie.
CPIPG CPI Property Group (CPIPG) przejmuje biurowiec Warsaw Financial Center – podała spółka w komunikacie prasowym.
INPRO Inpro planuje złożyć nowy wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie osiedla Azymut w Gdyni, składającego się z siedmiu budynków wielorodzinnych – podał deweloper w komunikacie.
JWC J.W. Construction chce skupić w ramach programu skupu akcji własnych do 7 mln akcji po 2,99 zł za akcję – podała spółka w komunikacie. Zapisy będą przyjmowane od 9 do 18 grudnia.
KERNEL Spółka zależna Kernel Holding przejęła tłocznię oleju Ellada zlokalizowaną na Ukrainie, w miejscowości Kropywnycki – podał Kernel w komunikacie. Wartość transakcji wynosi 21 mln USD.
KINO PL Kino Polska TV nabyło w wezwaniu 208.361 akcji Stopklatki, stanowiących 1,87 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, i posiada łącznie 11.129.145 akcji, stanowiących 99,62 proc. ogólnej liczby głosów na WZ – poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BOŚ Banku.
MERCOR Grupa Mercor, której zysk netto wzrósł w pierwszym półroczu roku obrotowego 2019/2020 o 57 proc. do 12,9 mln zł, chciałby utrzymać dwucyfrowe tempo zwyżki w całym roku – poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Krzysztof Krempeć. Dodał, że wciągu kilku miesięcy można spodziewać się informacji dot. przeglądu opcji strategicznych.
PKN ORLEN 1)    PKN Orlen, który ogłosił w czwartek wezwanie na 100 proc. akcji Grupy Energa, chce zbudować multienergetyczny koncern. Ocenia, że przejęcie miałoby m.in. istotne znaczenie w kontekście planowanych inwestycji w morskie farmy wiatrowe – podał Orlen w komunikacie prasowym.

2)    PKN Orlen przeanalizuje pod kątem wskaźników ekonomicznych wszystkie projekty inwestycyjne Energi, w tym budowę elektrowni Ostrołęka C – poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. Nie wykluczył kolejnych akwizycji, poza Lotosem i Energą.

3)    Planowane przejęcie Energi nie wpłynie na politykę dywidendową PKN Orlen – poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.

4)    PKN Orlen wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Energi po 7 zł za akcję – podał pośredniczący w wezwaniu DM PKO BP. Jednym z warunków wezwania jest złożenie zapisów na sprzedaż akcji uprawniających do co najmniej 66 proc. ogólnej liczby głosów. Jak podano, Orlen chce stworzyć zintegrowany koncern typu multi-utility.

5)    PKN Orlen liczy, że do końca roku wybierze partnera do projektu budowy morskich farm wiatrowych – poinformował Jarosław Dybowski, dyrektor wykonawczy Orlenu ds. energetyki.

PKP CARGO Prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz liczy na poprawę wyników spółki w końcu roku w przewozach towarowych – podała społka w komunikacie prasowym.
PLAYWAY PlayWay liczy na to, że najważniejsze gry grupy trafią na konsole w pierwszym półroczu 2020 roku – poinformował PAP Biznes prezes Krzysztof Kostowski. Prezes widzi niewykorzystany potencjał na rynku gier na urządzenia mobilne – myśli o utworzeniu spółki, której zadaniem byłoby płatne pozyskiwanie graczy dla produkcji mobilnych grupy.
PPPL Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze wydłużyło zapisy w wezwaniu do sprzedaży 100 proc. akcji Baltony do 24 stycznia – poinformowało Biuro Maklerskie PKO BP, pośredniczące w wezwaniu.
PZU W ciągu tygodnia PZU Zdrowie przejmie spółkę Tomma Diagnostyka Obrazowa – zapowiedziała prezes PZU Zdrowie Julita Czyżewska. Dodała, że dzięki przejęciu spółka PZU Zdrowie będzie mogła m.in. testować innowacje, które będą wsparciem publicznej służby zdrowia.
WOJAS Skonsolidowane przychody Wojasa, producenta i dystrybutora obuwia, wyniosły w listopadzie 2019 roku 29,2 mln zł i były wyższe rdr o 17,4 proc. Bez uwzględnienia konsolidacji spółki Bartek przychody były wyższe o 5,1 proc. – poinformował Wojas w komunikacie.
ZM HENRYK KANIA Zarządca Zakładów Mięsnych Henryk Kania złożył w Sądzie Rejonowym Katowice – Wschód w Katowicach uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości spółki – podała spółka w komunikacie.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.