Raport rynek akcji

foto: flickr, GPW

Środowa sesja upłynęła względnie spokojnie, krajowy indeks szerokiego rynku zanotował umiarkowany wzrost, podobnie jak większość głównych indeksów europejskich. Liderami wzrostów w indeksie WIG20 spółki: LPP (możliwa reakcja na odbicie rubla, po oddaleniu perspektywy kolejnych sankcji Stanów Zjednoczonych na Rosję – rynek rosyjski w przychodach za 2017 r. miał blisko 18% udział) oraz KGHM (kurs wspierała wczorajsza zwyżka cen miedzi, której cena w dostawach trzymiesięcznych ponownie wyszła ponad 7000 USD za tonę). Po mocnych wtorkowych wzrostach na Wall Street, środa z niewielkimi zmianami głównych indeksów.

W dzisiejszych godzinach porannych Quercus TFI poinformował, iż spółka Getback nie wykupiła obligacji o wartości nominalnej 5,5 mln zł. Jak podano w komunikacie, „Quercus TFI S.A. zabezpieczyło interes swoich klientów przed takim scenariuszem” wskazując, iż „QUERCUS Ochrony Kapitału ani żaden subfundusz QUERCUS Parasolowy SFIO, a także QUERCUS Multistrategy FIZ, nie posiadają już ani obligacji, ani akcji GetBack S.A.”.

Energa opublikowała wczoraj szacunki wybranych danych finansowych i operacyjnych za I kw. br., zgodnie z którymi skonsolidowana EBITDA wyniosła 626 mln zł (konsensus PAP zakładał nieco więcej, bowiem 642,3 mln zł EBITDA). Wielton poinformował, iż zarząd spółki rekomenduje wypłatę 0,25 zł dywidendy na akcję, a więc tyle samo, co wypłacono w 2017 r. Zarząd Inter Cars rekomenduje z kolei wypłatę 0,71 zł dywidendy na akcję (spółka od kilku lat wypłaca taką właśnie kwotę dywidendy).

W kalendarium na dziś główna uwaga skierowana jest na krajowy odczyt dynamiki produkcji przemysłowej za marzec. /Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.