Raport Rynek Akcji 31.01.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ENERGA Początek zapisów na sprzedaż akcji po 7 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez PKN Orlen SA.
BNPPPL NWZA ws. emisji warrantów subskrypcyjnych, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii M, pozbawienia prawa poboru, zmiany statutu, wprowadzenia programu motywacyjnego, udzielenia upoważnienia zarządowi do nabywania akcji własnych oraz utworzenia kapitału rezerwowego przeznaczonego w całości na nabycie akcji własnych.
POLICE Wprowadzenie do obrotu na GPW 49.175.768 akcji zwykłych na okaziciela serii C.
SESCOM Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za za rok obrotowy 2018/2019.
SOHODEV Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za rok obrotowy od 01.10.2018r. do 30.09.2019r.
SUWARY Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za za rok obrotowy 2018/2019.
WIRTUALNA Wprowadzenie do obrotu na GPW 4.102 akcji serii D i 6.385 akcji serii F.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

7LEVELS 7Levels planuje wydać w pierwszej połowie 2020 roku 6-7 tytułów na platformę Nintendo Switch. Spółka zapowiada również wejście na rynek gier na konsole Xbox i komputery PC – poinformował 7Levels w komunikacie.
CCC Grupa CCC zakłada w 2020 r. poprawę marży brutto i wzrost sprzedaży o ponad 20 proc. Poprawa wyników będzie widoczna na pewno w drugim półroczu, ale pierwsze efekty zmiany oferty produktowej będą wcześniej – poinformował PAP Biznes prezes CCC Marcin Czyczerski. Dodał, że założone w nowej strategii cele finansowe zakładają pewną konserwatywność.

 

COCA-COLA Porównywalny zysk na akcję Coca-Cola Co. w IV kw. wyniósł 44 centów – podano w komunikacie. Oczekiwano 44 centów.
CYFROWY POLSAT Cyfrowy Polsat zdecydował o emisji do 1 mln niezabezpieczonych obligacji serii C o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł – poinformowała spółka w komunikacie. Będą to obligacje zmienne, 7-letnie, z terminem wykupu 12 lutego 2027 roku.
DRAW DISTANCE Producent gier Draw Distance planuje emisję do 3 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy – podała spółka w projektach uchwał WZ, zwołanego na 27 lutego.
FACEBOOK Facebook zanotował w czwartym kwartale 2019 roku wyniki finansowe lepsze od oczekiwań analityków, z zyskiem na akcję w wysokości 2,56 USD wobec spodziewanych 2,53 USD. Mimo lepszych od konsensusu wyników akcje spółki w handlu pozasesyjnym spadają ponad 6 proc.
INTERSPORT Intersport Polska chce podwyższyć kapitał zakładowy w drodze emisji do 10 mln akcji serii H z pozbawieniem prawa poboru – wynika z projektów uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 27 lutego. Cena emisyjna ma wynieść nie mniej niż 2 zł za akcję.
LOTOS Rada nadzorcza Lotosu powołała w czwartek Pawła Jana Majewskiego na stanowisko prezesa spółki – podał Lotos w komunikacie.
MICROSOFT Microsoft zanotował w drugim kwartale roku obrotowego 2019/20 wyniki finansowe lepsze od oczekiwań analityków, z zyskiem na akcję w wysokości 1,51 USD z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych wobec spodziewanych 1,32 USD. Po lepszych od konsensusu wyników akcje spółki w handlu pozasesyjnym rosną ponad 2 proc.
PEKAO Fundusze zarządzane przez Nationale-Nederlanden PTE przekroczyły 5 proc. udziału w akcjonariacie Banku Pekao – podał bank w komunikacie.
PGE PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna podpisała w czwartek umowę na budowę dwóch bloków energetycznych w Elektrowni Dolna Odra z konsorcjum spółek General Electric Global Services, General Electric International oraz Polimex Mostostal – podały spółki w komunikatach. Wartość umowy na budowę bloków wraz z ich serwisem to 4,73 mld zł.
PKN ORLEN 1)    Skorygowana EBITDA LIFO PKN Orlen w czwartym kwartale 2019 roku wyniosła 1,5 mld zł – poinformowała spółka w prezentacji. Jest ona o 15 proc. niższa od konsensusu, gdyż analitycy oczekiwali, że wyniesie 1,77 mld zł. Orlen wskazuje na najwyższe w historii wyniki EBITDA LIFO w segmencie detalicznym i w energetyce.

2)    PKN Orlen planuje, że CAPEX koncernu wyniesie w tym roku 7,7 mld zł – podała spółka w prezentacji.

3)    PKN Orlen oczekuje w 2020 roku wyższego poziomu marży downstream w porównaniu ze średnią za 2019 roku i wyższej marży rafineryjnej z dyferencjałem Brent/Ural – poinformowała spółka w prezentacji.

4)    PKN Orlen spodziewa się decyzji Komisji Europejskiej ws. Lotosu w I półroczu – poinformowali przedstawiciele koncernu.

5)    PKN Orlen chce do końca roku przedstawić nową strategię rozwoju – poinformowali przedstawiciele koncernu.

6)    PKN Orlen spodziewa się w I kw. spadku marży detalicznej rdr – poinformowali przedstawiciele koncernu.

7)    PKN Orlen nie zakłada obecnie podniesienia ceny w wezwaniu do sprzedaży akcji Energi – poinformowała podczas konferencji członek zarządu Orlenu Patrycja Klarecka.

8)    PKN Orlen liczy, że Komisja Europejska w lutym skieruje wniosek o zgodę na przejęcie Ruchu do UOKiK, a decyzja urzędu w tej sprawie zapadnie do końca I kwartału – poinformowała podczas konferencji członek zarządu Orlenu, Patrycja Klarecka.

9)    Rada nadzorcza PKN Orlen powołała w czwartek Jana Szewczaka na członka zarządu ds. finansowych oraz Adama Buraka na członka zarządu odpowiedzialnego za obszar komunikacji i marketingu – podała spółka w komunikacie.

PKP CARGO PKP Cargo planuje podpisać w czerwcu umowę z PGNiG na przewóz koleją skroplonego gazu ziemnego (LNG) sprowadzanego do terminalu w Świnoujściu – poinformował PAP prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.
TAURON Nowe Jaworzno Grupa Tauron szacuje, że blok energetycznego o mocy 910 MWe w Elektrowni Jaworzno zostanie oddany do eksploatacji do 15 lutego – podał Tauron w komunikacie.
TESLA Tesla zanotowała w czwartym kwartale 2019 roku wyniki finansowe lepsze od oczekiwań analityków, z zyskiem na akcję w wysokości 2,14 USD wobec spodziewanych 1,72 USD. Po lepszych od konsensusu wyników akcje spółki w handlu pozasesyjnym rosną ponad 7 proc.
UPS Skorygowany zysk na akcję firmy kurierskiej UPS w IV kw. wyniósł 2,11 USD – podała firma w komunikacie. Oczekiwano 2,10 USD na akcję.

 

Przegląd prasy

 

AXA AXA chce więcej wycisnąć z bancassurance. Szukając nowych źródeł przychodów, ubezpieczyciel zacieśnia relacje z branżą współdzielonej mobilności i organizatorami masowych wydarzeń sportowych.(s.10) /PB/
CCC Kurs CCC w górę na fali trzyletniej strategii. Obuwniczej grupie trudno będzie wypracować zyski wskazane w planie Go.22 – ostrzegają analitycy.(s.6) /PARKIET/
COMARCH Comarch tasuje akcje i kadry. Bieżące potrzeby skłoniły szefową rady nadzorczej do sprzedaży walorów spółki za 66,5 mln zł. Kilka dni później rezygnację złożył wiceprezes odpowiadający za kluczowy segment biznesu.(s.8) /PB/
PGNIG Przybędzie odbiorców. PGNiG Koncern wspiera wymianę ogrzewania na gazowe. PGNiG oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały porozumienie o współpracy w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”.(s.5) /PARKIET/
PKN ORLEN 1)    PKN Orlen chce realizować rekordowo wysokie inwestycje. Wszystkie zaplanowane na ten rok projekty mają pochłonąć 7,7 mld zł. Do tego miliardy mogą kosztować zakupy Lotosu i Energi. To dużo, zważywszy, że w IV kwartale wyniki grupy spadły.(s.5) /PARKIET/

2)    Orlen zwolnił mocniej niż oczekiwano. Już wcześniejsze dane sugerowały, że IV kwartał 2019 r. nie był dla paliwowego giganta tak udany jak lato ubiegłego roku. Gdy jednak spółka zaprezentowała pełne wyniki, okazało się, że hamowanie było jeszcze mocniejsze, niż spodziewali się tego analitycy.(s.20) /PB/

POCZTA POLSKA Poczta Polska zaatakuje smartboksami. Państwowa spółka ma nową strategię, jej filar to branża kurierska. W dwa lata zbuduje potężną sieć automatów paczkowych konkurujących z maszynami InPostu – ustaliła „Rzeczpospolita”.(A17) /RZ/
PSE PSE szykuje megabazę. Dziesiątki milionów zł do setki — tyle powinno kosztować stworzenie nowej megabazy danych dla PSE. Przetarg powinien ruszyć w lutym.(s.9) /PB/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.