Raport Rynek Akcji 25.02.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

HARPER Wznowienie obrotu akcjami spółki po zmianie ich wartości nominalnej.
R22 Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze roku obrotowego 2019/2020.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ACCECO SE Zarząd i rada nadzorcza Asseco South Eastern Europe rekomendują wypłatę 0,74 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 rok oraz kapitału rezerwowego – podała spółka w komunikacie.
AMBRA W I półroczu roku obrotowego 2019/2020 skonsolidowane przychody na głównych rynkach działalności Ambry wzrosły o 12,4 % do 359,8 mln zł. Dynamika wzrostu była prawie dwa razy wyższa niż zwyżka rynku wina. Wzrost organiczny grupy został wzmocniony przez efekty akwizycji i zwiększenie sieci sklepów – podała spółka w komunikacie prasowym.
GETIN NOBLE Getin Noble Bank planuje do czerwca 2020 roku zwolnić nie więcej niż 250 osób – poinformował bank w komunikacie. Celem, jak podano, jest poprawa efektywności kosztowej i wzmocnienie zdolności przychodowych banku.
J.W. CONSTR. J.W. Construction podpisał list intencyjny z Polish Hospitality Group Luxury Hotels w celu ustalenia wstępnych warunków sprzedaży zabudowanej nieruchomości w Krakowie. Strony ustaliły, że cena nieruchomości nie będzie niższa niż 100 mln zł netto – poinformowała spółka w komunikacie.
KGHM Sprzedaż miedzi w grupie KGHM w styczniu 2020 roku wyniosła 46,8 tys. ton i była wyższa o 11 % niż przed rokiem. Produkcja miedzi płatnej w grupie wyniosła w styczniu 58,4 tys. ton, co oznacza spadek o 1 % – poinformował KGHM w komunikacie, dotyczącym wstępnych wyników produkcyjnych i sprzedażowych.
LENTEX Akcjonariusze Lenteksu zdecydowali o utworzeniu kapitału rezerwowego w wysokości 81,6 mln zł na skup akcji własnych. Spółka może skupić maksymalnie 9.771.671 akcji – wynika z uchwał, podjętych przez obradujące w poniedziałek walne zgromadzenie.
ORANGE Orange Polska wprowadza nową ofertę usług komórkowych dla firm. Ceny czterech nowych taryf wynoszą 45-100 zł miesięcznie, podczas gdy wcześniejsze trzy oferowane były po 40-70 zł za miesiąc. Nowe oferty zawierają większe pakiety transmisji danych, w kraju i Unii Europejskiej oraz usługi dodatkowe – podała spółka w komunikacie prasowym.
STALEXPORT Zarząd Stalexportu Autostrady rekomenduje wypłatę 0,05 zł dywidendy na akcję. Łącznie do akcjonariuszy ma trafić 12,4 mln zł, na co składa się cały zysk netto za 2019 rok oraz 2 mln zł z kapitału zapasowego – podała spółka w komunikacie.
TS GAMES Ten Square Games szacuje, że przy zastosowaniu po raz pierwszy ulgi podatkowej IP Box efektywna stopa podatkowa za 2019 rok wyniosła 9,4 % jednostkowego zysku brutto spółki – poinformował Ten Square Games w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

BIOTON Rewident wejdzie do Biotonu. Na żądanie mniejszościowego akcjonariusza Grant Thornton zbada sprzedaż azjatyckiej spółki córki przez producenta insuliny.(s.6-7) /PB/
PGNiG PGNiG chce zarezerwować dodatkowe zdolności regazyfikacyjne w terminalu LNG w Świnoujściu. Moce gazoportu mają do końca 2021 r. wzrosnąć o połowę, czyli do 7,5 mld m sześc. rocznie. (s.4) /PARKIET/

 

Sygnały analizy technicznej

 

AMICA Zniesienie w 50% wcześniejszej fali wzrostowej
DEVELIA Zejście do dolnej linii kanału wzrostowego
ASTARTA Zejście do wsparcia ostatnich dołków
STALPROD Zejście do wsparcia ostatnich dołków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.