Raport Rynek Akcji 24.01.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

BALTONA Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 6,95 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.
IZOBLOK Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze roku obrotowego 2019/2020.
POLICE NWZA ws. wyrażenia zgody na objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym spółki „Grupa Azoty Polyolefins” S.A.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BSC DRUK A&R Carton AB i Colorpack wzywają do sprzedaży 3.842.136 akcji BSC Drukarni Opakowań, stanowiących 39,18% ogólnej liczby głosów na walnym, po 40,38 zł za papier – poinformował pośredniczący w wezwaniu Santander BM.
COLUMBUS ENERGY Columbus Energy kupił 100% udziałów w trzynastu spółkach celowych realizujących projekty farm fotowoltaicznych z wygraną w 2019 roku aukcją o łącznej mocy 13 MWp. Wartość transakcji wynosi ok. 8 mln zł – podała spółka w komunikacie.
DEVELIA Develia chce sprzedać w 2020 roku w ramach umów deweloperskich lub przedwstępnych 2-2,2 tys. lokali oraz wprowadzić do oferty 1,9-2,2 tys. nowych lokali. W latach 2020-21 spółka chce przekazać 2,9-3,3 tys. mieszkań, z czego w tym roku 1-1,1 tys. Lokali – podała spółka w komunikacie.
DINO POLSKA UOKiK nałożył na Dino Polska karę finansową w wysokości 100 tys. zł za naruszenie prawa ochrony konkurencji. UOKiK uznał, że Dino przejęło bez zgody organu antymonopolowego część mienia spółki Domex-Kuśnierek – podał Urząd w komunikacie.
GOBARTO Zarząd Gobarto w ramach zmiany strategii grupy kapitałowej na lata 2019-2024 chce ograniczyć aktywność w segmencie przetwórczym. Rozpoczął negocjacje z Cedrobem w sprawie sprzedaży akcji Zakładów Mięsnych Silesia – poinformowała spółka w komunikacie.
KGHM Sprzedaż miedzi w grupie KGHM w grudniu 2019 roku wyniosła 61,9 tys. ton i była niższa o 8% niż przed rokiem. Produkcja miedzi płatnej w grupie wyniosła w tym czasie 59,3 tys. ton, co oznacza wzrost o 3 proc. r/r – poinformował KGHM w komunikacie, dotyczącym wstępnych wyników produkcyjnych i sprzedażowych.
LOKUM DEV. Spółka zależna Lokum Deweloper zawarła umowę nabycia nieruchomości we Wrocławiu o łącznej powierzchni 1,1943 ha za 51,66 mln zł brutto. Na nieruchomości spółka planuje realizację przedsięwzięcia deweloperskiego dla ok. 500 lokali – podało Lokum Deweloper w komunikacie.
MABION Mabion odbył z amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków (FDA) spotkanie BPD typu 3.  Spółka została zaproszona do stałego kontaktu z FDA w celu płynnej realizacji działań zmierzających do złożenia wniosku rejestracyjnego leku MabionCD20 na terytorium USA – podała spółka w komunikacie.
MEDINICE Spółka Medinice zawarła z indyjskim dystrybutorem sprzętu medycznego umowę licencyjną na sprzedaż produktu PacePress, której łączna wartość to 360 tys. dolarów plus tantiemy ze sprzedaży. Zarząd prowadzi rozmowy dotyczące sprzedaży licencji na innych światowych rynkach – podała spółka w komunikacie.
PGNiG Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną PGNiG w sprawie o nałożenie przez UOKiK 10,4 mln zł kary pieniężnej za niewykonanie obowiązku usunięcia z kontraktów gazowych niekorzystnych dla odbiorców rozwiązań – podał SN w komunikacie.
PKO BP Dariusz Górski złożył rezygnację z funkcji członka rady nadzorczej PKO BP. Decyzja jest podyktowana koniecznością uniknięcia konfliktu interesów, gdyż chce on podjąć zatrudnienie w innej instytucji finansowej – poinformował bank w komunikacie.
VOTUM Votum zakłada, że w 2020 roku w imieniu swoich klientów rozpocznie 8 tys. nowych spraw sądowych w sprawach frankowych, czyli ponad 3-krotnie więcej niż w 2019 roku – poinformował PAP Biznes dyrektor departamentu ds. bankowych Votum Kacper Jankowski.

 

Przegląd prasy

 

BALTEX Baltex chce wrócić do gry o morski wiatr. Trójmiejska firma szuka inwestorów dla dwóch projektów wiatrowych na Bałtyku. Twierdzi, że rozmawia ze spółką skarbu państwa i partnerem zagranicznym.(s.6) /PB/
GPW Dywidenda wsparciem dla GPW. Akcje giełdy odporne na turbulencje na rynku finansowym.(s.9) /PARKIET/
PEKABEX Pekabex inwestuje w roboty. Grupa produkująca prefabrykowane materiały budowlane postawiła fabrykę w Gdańsku. Zatrudni w niej głównie roboty. Pod koniec stycznia spółka otworzy zbudowany kosztem 65 mln zł nowy zakład w Gdańsku.(s.7) /PARKIET/

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.