Raport Rynek Akcji 22.01.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

SOPHARMA Wypłata dywidendy za I półrocze 2019 w wysokości 0,05 BGN na akcję.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

APATOR 1.         Apator obniżył szacunki skonsolidowanego zysku netto za 2019 rok do 56 mln zł z 67 mln zł przewidywanych w listopadzie. Przychody ze sprzedaży mają wynieść 877 mln zł – podała spółka w komunikacie.

2.         Apator Powogaz zawarł z deweloperem list intencyjny dotyczący zbycia należącej do spółki nieruchomości w centrum Poznania za 61 mln zł. Transakcja może zostać sfinalizowana do końca I kw. 2020 roku – podała spółka w komunikacie.

GRUPA AZOTY Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na utworzeniu przez Emitenta, Hyundai Engineering Co., Ltd., Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation oraz spółkę Grupę Lotos S.A. wspólnego przedsiębiorcy, który będzie prowadził działalność pod firmą Grupa Azoty Polyolefins S.A.- podała spółka w komunikacie.
IMS Walne zgromadzenie IMS zdecydowało we wtorek o upoważnieniu zarządu do nabycia nie więcej niż 890 tys. akcji własnych za cenę w przedziale 3-6 zł – wynika z uchwał NWZ spółki.
JSW Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko zastępcy prezesa ds. rozwoju X kadencji. RN powierzyła też Arturowi Dyczko stanowisko wiceprezesa ds. technicznych i operacyjnych – podała spółka w komunikacie prasowym.
KERNEL 1. Kernel Holding sprzedał 346,5 tys. ton oleju w drugim kwartale roku obrotowego 2019/2020, co oznacza spadek o 9 proc. rok do roku – podała spółka w komunikacie.

2. Zarząd Kernela zdecydował, że dywidenda spółki za rok obrotowy zakończony 30 czerwca 2019 roku zostanie wypłacona 30 kwietnia. Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 23 kwietnia – podała spółka w komunikacie.

LW BOGDANKA Skonsolidowany zysk netto LW Bogdanka w 2019 roku wyniósł 309,3 mln zł wobec 53,8 mln zł przed rokiem, a przychody wzrosły o 22,8 proc. r/r do 2,158 mld zł. Konsensus PAP Biznes zakładał, że spółka wypracowała w 2019 roku 272,5 mln zł zysku netto oraz 2,146 mld zł przychodów – podała spółka we wstępnych danych.
MOL 1. Grupa MOL ocenia, że fuzja PKN Orlen z Lotosem może zwiększyć konkurencję – poinformował Ferenc Horvath, wiceprezes MOL odpowiedzialny za segment downstream. Nie chciał komentować, czy koncern rozmawia z Orlenem w sprawie ewentualnego przejęcia części stacji w Polsce.

2. Jednym z głównych celów strategicznych grupy MOL jest dekarbonizacja. W tym roku spółka chce przedstawić strategię rozwoju w tym obszarze – poinformował Ferenc Horvath, wiceprezes MOL odpowiedzialny za segment downstream.

MURAPOL Akcjonariusze Murapolu zawarli z AEREF V PL Investment warunkową przedwstępną umowę sprzedaży 98,04% akcji spółki Murapol – poinformował w komunikacie Awbud, którego większościowym akcjonariuszem jest Murapol.
PBG Sąd Rejonowy w Poznaniu uchylił układ PBG z wierzycielami zawarty w 2015 roku – podała spółka w komunikacie.
PKN ORLEN PKN Orlen, na mocy podpisanego aneksu z Saudi Aramco, zwiększy wolumen dostaw ropy naftowej z Arabii Saudyjskiej z 300 do 400 tys. ton miesięcznie – podała spółka w komunikacie prasowym.
POLNORD Hanapeta Holdings, akcjonariusz Polnordu, złożył pozew o stwierdzenie nieważności uchwały zarządu w sprawie ustalenia zasad oferowania akcji serii T i ustalenia nieważności zasad subskrypcji akcji serii T spółki wraz z wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia – podał Polnord w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

KRAKCHEMIA Dla zarządu Krakchemii jednym z głównych tegorocznych celów jest zatrzymanie spadku wolumenu sprzedaży, ale nie tylko. W 2020 r. pod względem wyniku EBITDA chcemy wyjść przynajmniej na niewielki plus. W związku z tym koncentrujemy się m.in. na poprawie marż na sprzedaży naszej podstawowej oferty, czyli granulatów różnych rodzajów poliolefin – mówi Andrzej Zdebski, prezes Krakchemii. (s. 07) /PARKIET/
PHARMENA Pharmena stawia na zagranicę. Spółka specjalizująca się w dermokosmetykach i suplementach diety ma za sobą kilka trudnych kwartałów. Nowy doradca i plany współpracy z zagranicznymi firmami mają to zmienić. (s. 06) /PARKIET/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.