Raport Rynek Akcji 21.02.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ECHO Początek zapisów na sprzedaż akcji po 4,65 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez WING IHC Zrt.
MERCOR Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał roku obrotowego 2019/2020
MOL Publikacja raportu za IV kwartał 2019 roku.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

CCC Aplikacja mobilna CCC, po roku od jej uruchomienia, zanotowała ponad 1,4 mln pobrań. W najbliższych miesiącach grupa planuje wprowadzić aplikację na rynki czeski i słowacki – poinformowało CCC w komunikacie prasowym.
CD PROJEKT Przychody ze sprzedaży gry „Wiedźmin 3” na portalu Steam przekroczyły 50 mln USD od października 2018 roku. W związku z przekroczeniem tego progu, CD Projekt otrzymuje obecnie 80 proc. przychodów ze sprzedaży gry, wcześniej było to 75 proc. – podał dział relacji inwestorskich CD Projektu na Twitterze.
MARVIPOL Spółki celowe Marvipol Development zawarły z LaSalle Investment Management KVG dwie przedwstępne umowy sprzedaży nieruchomości. Wstępna cena sprzedaży wynosi ok. 29,6 mln euro netto – poinformowała spółka w komunikacie.
PEKAO Bank Polska Kasa Opieki zamierza rozwiązać umowy o pracę z maksymalnie 1.200 pracownikami oraz zmienić warunki zatrudnienia maksymalnie 1.350 pracownikom w okresie od 12 marca do 31 października 2020 r. – podał bank w komunikacie.
PGE Rada nadzorcza PGE powołała Wojciecha Dąbrowskiego w skład zarządu XI kadencji od 20 lutego i powierzyła mu funkcję prezesa. Dąbrowski zastąpi Henryka Baranowskiego – poinformowała spółka w komunikacie.
RAFAKO Jednostkowa strata netto Rafako w 2019 roku wyniosła 217,2 mln zł wobec 4,3 mln zł zysku przed rokiem – podała spółka w szacunkach. Wynik obniżyły o ok. 120 mln zł korekty wycen długoterminowych kontraktów, głównie w Kozienicach i Wilnie.
SANTANDER Zysk netto grupy Santander Bank Polska w 2019 roku spadł do 2,14 mld zł z 2,36 mld zł rok wcześniej – podał bank w raporcie. Wynik jest zgodny ze wstępnymi danymi przedstawionymi pod koniec stycznia.
STALPRODUKT Zysk netto Stalproduktu w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł 22,8 mln zł i był o 52% niższy rok do roku – podała spółka w komunikacie. Analitycy biur maklerskich oczekiwali, że wynik spółki sięgnie 24-26,3 mln zł.
SYNEKTIK Synektik zawarł umowę z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w Warszawie na sprzedaż i serwis systemu chirurgii robotycznej da Vinci. Wartość umowy to 12,9 mln zł netto- podała spółka w komunikacie.
VRG Jerzy Mazgaj, jeden z głównych akcjonariuszy VRG, poinformował, że jest zaniepokojony czwartkowymi zmianami w radzie nadzorczej spółki, w tym odwołaniem Jana Pilcha. Jako szef RN chce jak najszybciej zwołać posiedzenie nowej rady. Będzie wnioskować o rozszerzenie składu zarządu.
ZM KANIA Zarządca Zakładów Mięsnych Henryk Kania złożył w sądzie rejonowym w Katowicach wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki na rzecz Cedrobu – poinformowała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

BOGDANKA Bogdanka chce utrzymać roczną produkcję w granicach wyznaczonych przez strategię, czyli w przedziale 9-9,4 mln ton. Spółka w marcu ogłosi aktualizację strategii, planuje w niej utrzymanie średniorocznej produkcji na obecnych poziomach – poinformował prezes Artur Wasil. (s. 8) /PARKIET/
CIECH Moda na szklane opakowania pomaga Ciechowi. Spółce pomogą wyższe ceny sody, spadające koszty zakupu surowców i większy popyt na szkło. (s. 6) /PARKIET/
COMARCH Segment ERP Comarchu miał bardzo udany ubiegły rok, a 2020 zapowiada się nie gorzej. Sprzedaż napędzą zmiany w przepisach i nowe rozwiązania. (s. 9) /PB/
LOTOS Lotos nie ma szczęścia do Yme. Pierwsza baryłka ropy z norweskiego złoża miała być pozyskana w połowie 2020 r. Już wiadomo, że najwcześniej będzie to możliwe w IV kwartale. (s. A20) /RZ/
PGE PGE ma nowego prezesa na gorsze czasy dla węgla. Wojciech Dąbrowski, który zasiadł za sterami największego krajowego koncernu energetycznego, zapowiada audyt realizowanych projektów. (s. A21) /RZ/
PGNiG Reprezentantem PGNiG w radzie nadzorczej polsko-rosyjskiej spółki EuRoPol Gaz został Łukasz Hołubowski, do niedawna menedżer w spółkach Orlenu. (s. 15) /GW/
VRG Fundusze postawiły na swoim w VRG. Jerzy Mazgaj zaniepokoił OFE planem przetasowań w zarządzie dawnej Vistuli. Teraz musi się pogodzić z przetasowaniami w radzie. (s. 3) /PB/

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.