Raport Rynek Akcji 20.02.2020

foto: gpw

 

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ATLANTIS NWZA ws. zatwierdzenia firmy audytorskiej do przeprowadzenia badania sprawozdania finansowego spółki oraz do oceny raportów rocznych.
FON NWZA ws. zatwierdzenia firmy audytorskiej do przeprowadzenia badania sprawozdania finansowego spółki oraz do oceny raportów rocznych.
IFCAPITAL NWZA ws. zatwierdzenia firmy audytorskiej do przeprowadzenia badania sprawozdania finansowego spółki oraz do oceny raportów rocznych.
IFSA NWZA ws. zatwierdzenia firmy audytorskiej do przeprowadzenia badania sprawozdania finansowego spółki oraz do oceny raportów rocznych.
INTERSPRL Publikacja raportu za III kwartał roku obrotowego 2019/2020 trwający od 1 października 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.
ORBIS Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
SANPL Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
VRG NWZA ws. zmiany w składzie RN.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ATAL Zarząd Atalu zdecydował o utworzeniu programu emisji obligacji o łącznej wartości do 150 mln zł – poinformował deweloper w środowym komunikacie.
JSW 1.     Jastrzębska Spółka Węglowa wydobywa węgiel zgodnie z planem, nie ogranicza wydobycia – poinformowała PAP Biznes spółka.

2.     Prezes spółki JSW Innowacje Jarosław Mrozek zrezygnował ze stanowiska. Ministerstwo Aktywów Państwowych w trybie pilnym nakazało wszczęcie kontroli w firmie, która ma wyjaśnić, czy doszło tam do molestowania pracownic – potwierdzili przedstawiciele resortu.

KANIA Cedrob złożył ofertę nabycia składników majątkowych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania za cenę 100 mln zł, powiększoną o wartość należnego podatku od towarów i usług – podała spółka w komunikacie.
LOTOS Lotos Kolej, spółka zależna Grupy Lotos, wchodzi na rynek czeski z przewozami własnymi składami pociągowymi Przewozy mają ruszyć w tym roku, a Czechy będą po Polsce i Niemczech trzecim krajem, w którym spółka będzie prowadziła działalność – poinformował Lotos w komunikacie prasowym.
PBKM Członkowie zarządu Polskiego Banku Komórek Macierzystych nie zamierzają sprzedawać swoich akcji w wezwaniu ogłoszonym przez AOC Health. W ocenie zarządu cena akcji proponowana w wezwaniu odpowiada wartości godziwej spółki- podała spółka w stanowisku zarządu.
PEKABEX Zarząd Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex rozpoczął rozmowy dotyczące potencjalnego nabycia 100 proc. udziałów w spółce będącej właścicielem niemieckiego producenta elementów prefabrykowanych z betonu za 14,8 mln euro. Wstępna, niewiążąca oferta spółki została zaakceptowana i Pekabex został dopuszczony do przeprowadzenia badania due diligence – podał Pekabex w komunikacie.
PGE Rada nadzorcza PGE powołała Wojciecha Dąbrowskiego na stanowisko prezesa- podała spółka w komunikacie.
PZU 1.     Aleksandra Agatowska złożyła rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU z dniem 19 lutego. Jednocześnie rada nadzorcza PZU Życie powołała Agatowską na stanowisko prezesa zarządu PZU Życie, pod warunkiem uzyskania zgody KNF – podało PZU w komunikacie.

2.     W środę, po trzech latach, z pełnienia funkcji prezesa PZU Życie zrezygnował Roman Pałac, pozostając jednocześnie w składzie zarządu spółki, aby zająć się strategicznymi dla Grupy PZU projektami – podało PZU w komunikacie.

 

 

Przegląd prasy

 

BOGDANKA 1.     W obliczy spadku produkcji energii z węgla wydobycie ogranicza Bogdanka. To może pomóc kopalniom na Śląsku. (s. A22) /RZ/

2.     W obliczu spadającej produkcji energii z czarnego paliwa wydobycie ogranicza najbardziej efektywna polska kopalnia. To sygnał, że w polskim górnictwie sytuacja jest już bardzo poważna. (s. 4) /PARKIET/

ERG Erg chce poprawić efektywność produkcji. Grupie powinien sprzyjać wzrost popytu na opakowania. Z kolei największe bariery dotyczą rosnących kosztów energii i pracy. (s. 5) /PARKIET/
URSUS Ursus otrzymał drugą szansę. Przyspieszone postępowanie układowe daje producentowi ciągników ochronę przed wierzycielami i możliwość kontynuowania restrukturyzacji. Celem jest wypracowanie i zawarcie układu. (s. 6) /PARKIET/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.