Raport Rynek Akcji 20.01.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

EFEKT Dzień ustalenia prawa poboru akcji serii EE.
EMCINSMED NWZA ws. podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji zwykłych imiennych serii K, pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru oraz zmian w statucie.
TOYA NWZA ws. zmiany uchwały nr 21 ZWZ z dnia 26 czerwca 2019 roku.
WIKANA NWZA ws. powierzenia zadań komitetu audytu Radzie Nadzorczej ze skutkiem od dnia decyzji RN w tym zakresie oraz zmiany statutu.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AGORA Agora może dokonać korekty wyceny aktywów spółki GoldenLine oraz udziałów w tej spółce. Szacowany wpływ odpisu aktualizującego wartość udziałów na wynik netto Agory SA to około 11,2 mln zł, wpływ odpisu aktualizującego wartości aktywów GoldenLine na skonsolidowany wynik netto w czwartym kwartale 2019 r. to ok. 6,5 mln zł, a na skonsolidowany wynik operacyjny ok. 7,4 mln zł – podała Agora w komunikacie.
ALIOR BANK 1.         Wiceprezes zarządu Alior Banku Mateusz Poznański złożył rezygnację ze skutkiem na dzień 29 lutego – podał bank w komunikacie.

2.         Alior Bank planuje, że poprzez należący do niego fundusz venture capital RBL_VC do 2022 roku zainwestuje łącznie kilkadziesiąt milionów złotych w 12 spółek technologicznych z branży finansowo-ubezpieczeniowej. W nowej strategii Alior Bank skupi się na rozwoju organicznym, nie wyklucza jednak potencjalnych akwizycji – poinformował PAP Biznes wiceprezes Alior Banku, Marcin Jaszczuk.

ELEKTROTIM Elektrotim zawarł warunkową umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych wraz z prawem własności posadowionych na nich budynków, zlokalizowanych we Wrocławiu przy ulicy Stargardzkiej o łącznej powierzchni 1,841 ha. Cenę ustalono na 13,5 mln zł – podała spółka w komunikacie.
JSW 1.         Produkcja węgla w Jastrzębskiej Spółce Węglowej w czwartym kwartale 2019 roku wyniosła łącznie 3,90 mln ton i była wyższa o około 4,5% niż rok wcześniej. Sprzedaż węgla JSW sięgnęła 3,70 mln ton i była wyższa o ok. 0,4 proc. niż przed rokiem- podała spółka w komunikacie.

2.         Sygnały z rynku stali, m.in. z Dalekiego Wschodu, ale też z Europy, pozwalają na optymizm co do perspektyw sprzedaży węgla koksowego i koksu, a także upłynnienia zgromadzonych zapasów – ocenił w rozmowie z PAP wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. handlu Rafał Pasieka.

mBANK Pekao i Apollo Global Management złożyły niewiążące oferty na zakup mBanku. Wstępne zainteresowanie miał wyrazić również PKO BP- poinformowała agencja Bloomberg powołując się na źródła zbliżone do sprawy.
PGE Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na członków zarządu kolejnej XI wspólnej kadencji – wynika z ogłoszenia na stronie Ministerstwa Aktywów Państwowych.
SYNEKTIK Synektik liczy, że przychody grupy w pierwszej połowie roku finansowego 2019/2020 będą zbliżone r/r Spółka spodziewa się w kolejnych kwartałach dalszych wzrostów sprzedaży w segmencie radiofarmaceutyków – poinformował PAP Biznes wiceprezes Dariusz Korecki.
VECTRA UOKiK wydał warunkową zgodę na koncentrację i przejęcie Multimedia Polska przez Vectrę. Vectra musi sprzedać sieć należącą do niej lub Multimediów w ośmiu miastach, a w 13 kolejnych dać konsumentom możliwość zmiany operatora bez ponoszenia kosztów, aby – w ocenie regulatora – nie doszło do ograniczenia konkurencji – podał Urząd na stronie internetowej.
WITTCHEN Zarząd Wittchen podjął uchwałę w sprawie warunkowego rozpoczęcia rozbudowy centrum logistycznego w Palmirach. Szacunkowy łączny koszt inwestycji, zgodnie z otrzymaną z firmy Pekabex Bet ofertą, wyniesie 15,2 mln zł netto – podała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

CD PROJEKT Cyberstrach nieuzasadniony. Przesunięcie premiery „Cyberpunka” nie wpływa na potencjał sprzedażowy ani wycenę CD Projektu. (s. 5) /PB/
CIGAMES „Snajper” CI Games raczej udany, ale kurs pod presją. W grudniu zeszłego roku spółka wznowiła pracę nad „Tactical Shooter 2”, premiera może nastąpić pod koniec 2020 roku. (s. 4) /PARKIET/
PKN ORLEN Orlen stawia na ekspansję. Koncern realizuje nie tylko duże przejęcia i inwestycje, ale i mniejsze, związane m.in. z rozwojem stacji. (s. 5) /PARKIET/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.