Raport rynek akcji

Wczorajsza sesja przyniosła, tak jak można było oczekiwać, solidne odbicie na rynkach europejskich, także na rynku krajowym. Można to przypisywać werbalnym sygnałom ze strony Białego Domu, dot. otwartości na negocjacje z Chinami ws. relacji handlowych obu krajowych, co spotkało się z pozytywną reakcją na rynku amerykańskim, którego zachowanie istotnie wpływa na globalny sentyment do aktywów ryzykownych. Mimo to, pojawiły się nowe informacje, iż Donald Trump rozważa wprowadzenie dodatkowych ceł na chińskie produkty o wartości 100 mld USD (ponad wcześniej ogłoszone produkty o wartości 50 mld USD), z uwagi na zapowiedziane retorsje ze strony Chin na Stany Zjednoczone. Reakcję rynkową widać po zniżkujących kontraktach futures na indeksy amerykańskie, zwiastujące możliwe problemy z kontynuacją wzrostów na rynku kasowym. Utrzymujące się napięcie w relacjach handlowych nie służy zmniejszaniu niepewności i zmienności.

Po zamknięciu wczorajszej sesji GINO ROSSI przekazało miesięczny raport sprzedażowy (sprzedaż samego Gino Rossi spadła w marcu br. o 24,6% rdr, zaś Simple, z wył. przychodów ze sprzedaży materiałów poddostawcom, spadła o 25,3% rdr; w całym I kw. br. dynamiki te wynoszą, w ujęciu rocznym, odpowiednio: -18,6% i -22,6%). Sprzedażowy raport miesięczny przekazał także INTER CARS (sprzedaż spółek dystrybucyjnych grupy kapitałowej była w marcu 2018 r. niższa o 2,7% rdr vs. wzrost o 6,4% rdr za cały I kw. 2018 r.). Za marcowy spadek przychodów ogółem odpowiada rynek krajowy (-8,3% rdr), być może częściowo wpływ na to miały ruchome święta Wielkanocne, które w tym roku przypadły na przełom marca i kwietnia.

W kalendarium na dziś uwagę zwraca oficjalny raport z amerykańskiego rynku pracy (w środę raport ADP wskazał na zauważalnie lepszy od konsensusu odczyt zatrudnienia w sektorze prywatnym, poza rolnictwem).

Paweł Szewczyk
BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.