Raport Rynek Akcji 17.01.2020

foto: GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

COGNOR Wypłata dywidendy 0,28 zł na akcję.
NOWA GALA Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 0,75 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez Cerrad Sp. z o.o.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

CD PROJEKT 1.     Zarząd CD Projekt zdecydował o przesunięciu daty premiery gry „Cyberpunk 2077” na 17 września 2020 roku. Jak podała spółka decyzja uzasadniona jest potrzebą zapewnienia dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego szlifu – podała spółka w komunikacie.

2.     Premiera trybu multiplayer dla „Cyberpunka 2077” w 2021 roku jest mało prawdopodobna – poinformował Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt. Dodał, że spółka jest pewna, że premiera podstawowej wersji gry będzie miała miejsce we wrześniu.

ENERGA Rada nadzorcza Energi odwołała ze składu zarządu wiceprezesa ds. finansowych Jacka Kościelniaka – podała spółka w komunikacie.
KGHM 1.     Rzeczowe nakłady inwestycyjne KGHM w 2020 roku mają wynieść 2,25 mld zł, a pozostałe nakłady inwestycyjne 133 mln zł – podała spółka w założeniach budżetu na 2020 rok.

2.     Produkcja miedzi elektrolitycznej KGHM w 2020 roku ma wynieść 563 tys. ton, w tym z wsadów własnych 410 tys. ton. Sprzedaż miedzi płatnej ma wynieść 566 tys. ton, w tym miedzi w koncentracie 5 tys. ton – podała spółka w założeniach do budżetu na 2020 rok.

mBANK 1.     Rezerwa portfelowa mBanku na ryzyko prawne związane z klauzulami waloryzacyjnymi w umowach kredytów hipotecznych i mieszkaniowych indeksowanych kursem CHF, utworzona w IV kwartale 2019 r., wynosi 293 mln zł. Negatywny wpływ przedterminowych spłat kredytów detalicznych na wynik brutto banku w IV kwartale 2019 r. wyniósł 78 mln zł – poinformował bank w komunikacie.

2.     Erste Group Bank nie złoży niewiążącej oferty na zakup mBanku – poinformowała agencję Bloomberg rzeczniczka grupy Carmen Staicu.

PKO BP PKO BP, Alior Bank i BNP Paribas wraz z dwoma funduszami venture capital zainwestują łącznie 17 mln zł w spółkę Autenti, specjalizującą się w oferowaniu usług podpisu elektronicznego – poinformowały spółki na konferencji.
RAFAKO Rafako podpisało z Agencją Rozwoju Przemysłu porozumienie o współpracy. Planuje sprzedaż na rzecz ARP, po uprzednim wydzieleniu, oddziału w Solcu Kujawskim, który będzie się zajmował produkcją oraz sprzedażą pojazdów elektrycznych – podała spółka w komunikacie.
SECO/WARWICK Zarząd Seco/Warwick przedstawi walnemu do rozpatrzenia projekt uchwały upoważniającej zarząd do skupu akcji własnych w celu umorzenia. Jeśli buyback zostanie przeprowadzony, zarząd spółki nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy za 2019 r – podała spółka w komunikacie.
STELMET Stelmet dokonał odpisów aktualizujących, które obciążyły jednostkowy wynik netto za rok 2018/19 o kwotę 19,5 mln zł, a wynik skonsolidowany o kwotę 11,4 mln zł. Według szacunków strata netto grupy za 2018/19 wyniosła 3,4 mln zł wobec 9,6 mln zł zysku rok wcześniej – podała spółka w komunikacie

 

Przegląd prasy

 

GPW Zmiany w otoczeniu sprzyjają giełdzie – ocenia prezes GPW Marek Dietl. Zapowiada rozszerzanie zatrudnienia w obszarze IT i pracę nad przyciąganiem na parkiet zagranicznych spółek. Widzi większy sens we współpracy w obszarze technologicznym z mniejszymi rynkami niż w fuzjach i przejęciach. – Jestem optymistą, jeśli chodzi o wyceny i IPO. Jest kilka dużych projektów, ale na razie trudno powiedzieć, czy faktycznie dojdzie do ofert – mówi Dietl. (s. 1, 13) /PARKIET/
MARVIPOL Deszcz pieniędzy w Marvipolu, ale na inwestycje. Do spółki wpłynie blisko 130 mln zł dzięki wyjściu z trzech inwestycji magazynowych. (s. 09) /PARKIET/
mBANK Głównie z powodu wzrostu odpisu na hipoteki frankowe mBank mógł mieć w IV kwartale 2019 r. tylko nieznacznie dodatni zysk netto. W Getin Noble Banku pojawi się zaś jeszcze większa strata. (s. 10) /PARKIET/
WIELTON Wielton gromi francuską konkurencję. Polska grupa zwiększyła w 2019 r. sprzedaż we Francji o 12 proc. i ma już ponad jedną piątą rynku naczep i przyczep. (s. 5)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.