Raport Rynek Akcji 16.01.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

CDRL NWZA ws. ustalenia liczby członków w RN oraz powołania członka RN.
INDYKPOL NWZA ws. wycofania akcji z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ARTIFEX MUNDI Artifex Mundi w aktualizacji strategii na lata 2019-2022 zakłada koncentrację zasobów, zarówno kapitałowych, jak i osobowych, na rozwoju działalności deweloperskiej i wydawniczej w segmencie gier free-to-play przy równoczesnym zakończeniu działalności w segmencie gier premium – poinformowała spółka w komunikacie.
ELEKTROBUDOWA Proces budowania księgi popytu na akcje serii F Elektrobudowy zostanie przeprowadzony do 23 marca – poinformowała spółka w komunikacie.
GETBACK GetBack zaktualizował informację o wykonaniu planu restrukturyzacji i ocenia, że prawdopodobna jest realizacja układu w stopniu istotnie wyższym niż wynikałoby to z postanowienia sądu o zatwierdzeniu układu – poinformowała spółka w komunikacie.
GWARANT Akcjonariusze Gwarant Agencja Ochrony, w tym jedna osoba fizyczna oraz giełdowy Impel, ogłosili przymusowy wykup 325.908 akcji Gwaranta, płacąc za każdą akcję 2,02 zł – poinformowała pośrednicząca w wykupie Ipopema Securities.
KGHM KGHM ocenia, że w wyniku przeglądu parametrów techniczno-ekonomicznych kluczowych zagranicznych aktywów górniczych, stwierdzono wystąpienie przesłanek świadczących o możliwości zmiany wartości odzyskiwalnej części tych aktywów – poinformowała spółka w komunikacie.
LIVECHAT 1) Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej LiveChat Software w okresie październik – grudzień 2019 (III kwartał roku finansowego 2019/20) wyniosły 8.408.357 USD i były o 14,1% wyższe od osiągniętych w III kwartale 2018/19 roku finansowego- poinformował Zarząd spółki w komunikacie.

2) ChatBot, produkt LiveChat Software, ma ponad tysiąc klientów. Prezes Mariusz Ciepły ocenia, że ChatBot jest w stanie powtórzyć sukces podstawowego produktu LiveChat – podała spółka w komunikacie.

LWB Bogdanka wypłaci 17 stycznia drugą ratę nagrody rocznej za wynik w 2019 roku – poinformował w liście do pracowników prezes Bogdanki Artur Wasil. Jak napisano w komunikacie do załogi, druga rata nagrody specjalnej za 2019 rok zostanie wypłacona w związku ze zrealizowaniem celu produkcyjnego w wysokości 9,4 mln ton węgla, wypełniając porozumienie zawarte przez zarząd spółki i stronę społeczną.
SYNTETIK Grupa Synektik szacuje, że w IV kwartale 2019 r. miała ok. 37,5 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 65,5 mln zł rok wcześniej – poinformowała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

CCC Kurs akcji CCC jest o 26 proc. niższy niż średnia wycen biur maklerskich. Notowaniom ciąży przekonanie, że 2020 rok będzie wymagający, choć lepszy niż 2019. (s. 4) /PARKIET/
ELEMENTAL Elemental Holding, który specjalizuje się w recyklingu metali rzadkich, przy wsparciu BGK i PFR, przejęła za 16 mln USD 66 proc. udziałów PGM of Texas, firmy zajmującej się recyklingiem katalizatorów. (s. 8) /PB/
UNIMOT W tym roku Unimot liczy na kolejne rekordy. Grupa chce głównie zwiększyć sprzedaż diesla i LPG. Będzie też rozwijać sieć stacji paliw Avia oraz działalność na rynku energii i gazu. (s. 6) /PARKIET/

 

Sygnały analizy technicznej

 

AILLERON Układ 2 świec przypominający wymową formację czarno-białego harami w rejonie oporu na 9,50 zł.
CLNPHARMA Notowania akcji zawracają spod oporu na 51,10 zł. Na wykresie tworzy się formacja objęcia bessy.
INTERAOLT Nowe maksima fali wzrostowej utworzone wysokim białym korpusem na wysokim wolumenie. Najbliższy opór to okolice 20,70 zł.
PLAYWAY Formacja zasłony ciemnej chmury na historycznym szczycie, generowana na wysokim wolumenie.
TSGAMES Formacja objęcia bessy na historycznych szczytach kursu.
WASKO Kurs akcji testuje/naruszył długoterminową linię trendu spadkowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.