Raport Rynek Akcji 15.01.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

INDYGO NWZA ws. uchylenia uchwał nr 3 i 4 NWZ z 2 grudnia 2019 roku oraz podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji zwykłych na okaziciela serii L z wyłączeniem prawa poboru.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

JSW Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej zgodziła się na umorzenie certyfikatów inwestycyjnych JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego – poinformowała spółka w komunikacie.
LOTOS Grupa Lotos zainwestuje niespełna 100 mln zł w rozbudowę i modernizację terminala paliw w Piotrkowie Trybunalskim – poinformował Lotos w komunikacie prasowym. Inwestycję zrealizuje KB Pomorze, finansowanie zapewni Bank Millennium, a zakończenie prac zaplanowano na przełomie 2022 i 2023 roku.
mBANK Inwestorzy zainteresowani zakupem mBanku w najbliższych dniach zaczną składać wstępne oferty, z tego grona Commerzbank na przełomie stycznia i lutego dopuści kilka podmiotów do due diligence, a w okolicach kwietnia czekać będzie na oferty wiążące – wynika z nieoficjalnych informacji PAP Biznes.
MILLENIUM Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utrzymał decyzję UOKiK wobec Banku Millennium nakładającą na bank ponad 20 mln zł kary za wprowadzanie konsumentów w błąd – poinformował Urząd na Twitterze. Bank planuje wnieść apelację od tego wyroku.
MURAPOL W 2019 roku Murapol podpisał 3.674 umowy dotyczące sprzedaży mieszkań (w tym 2.868 umów deweloperskich i przedwstępnych), wobec 3.560 zawartych rok wcześniej – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
R22 R22 podpisał przedwstępną umowę zakupu akcji Profitroom za 30 mln zł. Jednocześnie grupa zawarła z mBankiem i ING Bankiem Śląskim umowę kredytową o łącznej wartości ponad 150 mln zł oraz 4,75 mln euro – podała spółka w komunikacie.
VRG Vistula Retail Group (VRG) chce w tym roku poprawić wyniki poprzez zakładany wzrost marży o 1 p.p. i wzrost efektywności sprzedaży. Do końca I kwartału spółka powinna podjąć decyzję w sprawie przejęcia sieci jubilerskiej z Czech – poinformował PAP Biznes prezes Grzegorz Pilch.
WORKSERVICE Work Service rozpoczął zaawansowane negocjacje z bankami, obligatariuszami oraz mniejszościowymi akcjonariuszami węgierskich spółek zależnych, dotyczące restrukturyzacji, w tym warunków spłaty lub umorzenia części ich wierzytelności. Negocjacje odbywają się w związku z przeglądem opcji strategicznych, przy udziale międzynarodowego inwestora branżowego – podała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

mBANK Poszukiwania kupca mBanku wchodzą w decydującą fazę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że od środy zainteresowani mogą składać Commerzbankowi oferty niewiążące na tego czwartego co do wielkości aktywów kredytodawcę w Polsce. Oferty mają złożyć PKO BP, PZU z kontrolowanym przez siebie Pekao, oraz Credit Agricole i Erste Group – mówi osoba związana ze sprawą i chcąca pozostać anonimową. (s.9) /PARKIET/
PGE Trzeci rok w PGE Systemy trwają przygotowania do budowy nowego sytemu łączności dla pracowników firm energetycznych. Zarząd spółki zależnej od energetycznego giganta proponuje, aby zerwać z wieloletnią tradycją i zamiast w technologii TETRA zbudować system w technologii nowszej – LTE 450. (s.4) /PARKIET/
PPK Nie więcej niż sto firm bez umów o zarządzanie PPK. PFR wysłał do dużych firm wezwanie w sprawie niedotrzymania terminu zawarcia umowy o zarządzanie PPK. Fundusz oczekuje wyjaśnień tej sytuacji oraz podpisania umowy. (s.A21) /RZ/
ZREMB ZREMB-Chojnice od pewnego czasu pracuje praktycznie na pełnych obrotach. Widać to już w przychodach. Są jednak wąskie gardła, które spowalniają produkcję – przyznaje prezes (s.8) /PARKIET/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.