Raport Rynek Akcji 13.12.2019

foto: gpw
BĘDZIN Elektrociepłownia Będzin szacuje, że przychody z rynku mocy mogą wynieść w 2024 roku 14,29 mln zł – podała spółka w komunikacie. Cena zamknięcia w aukcji rynku mocy na rok dostaw 2024 wyniosła 259,87 zł/kW/rok.
DEVELIA Develia zawarła umowę przenoszącą prawo użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Warszawie o powierzchni 0,4968 ha za 26,1 mln zł brutto – podał deweloper w komunikacie. Spółka zamierza zrealizować projekt inwestycyjny z szacowaną liczbą ok. 150 lokali mieszkalnych.
ENTER AIR Enter Air jest przygotowany na przedłużenie recertyfikacji Boeinga 737 MAX na 2020 rok – wynika z wypowiedzi dla PAP Biznes dyrektora generalnego spółki, Grzegorza Polanieckiego.
GRUPA AZOTY Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby w związku z działaniem na szkodę Zakładów Chemicznych Police z Grupy Azoty. Zatrzymani mają być związani ze spółką, która sprzedała Policom akcje afrykańskiej spółki wydobywającej i poszukującej surowców mineralnych w Afryce.
IDEA BANK Idea Bank otrzymał wyniki kontroli podatkowej organu kontroli celno-skarbowej, w której określono, że podatek dochodowy wykazany w zeznaniu podatkowym za 2016 rok przez podatkową grupę kapitałową Idea Banku powinien być o 26,9 mln zł wyższy – poinformował w czwartek bank.
INA Rada nadzorcza INA zgodziła się na inwestycję o wartości około 600 mln USD w rafinerii w Rijece – poinformował węgierski koncern MOL w komunikacie. Inwestycja ma poparcie zarówno chorwackiego rządu, jak i zarządu spółki MOL, do którego należy INA.
JSW 1) Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało siedem osób w ramach nowego śledztwa dotyczycącego niegospodarności w KWK Pniówek na szkodę Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Szacowane straty mają sięgać pół miliona zł.

2) Należąca do grupy Jastrzębskiej Spółki Węglowej spółka JSW Koks zamierza w kolejnych latach utrzymać stabilną produkcję koksu na obecnym poziomie ok. 3,6 mln ton rocznie – podali w czwartek przedstawiciele spółki. Planowana jest m.in. modernizacja dwóch baterii koksowniczych w Koksowni Przyjaźń.

KERNEL Akcjonariusze Kernel Holding zdecydowali 10 grudnia o wypłacie 0,25 USD dywidendy na akcję z zysku za rok obrotowy zakończony 30 czerwca 2019 roku – podała spółka w czwartkowym komunikacie.
KGHM KGHM wraz z największymi europejskimi firmami z sektora produkcji miedzi i szefem Europejskiego Instytutu Miedzi postulują przywrócenie produkcji hutniczej miedzi oraz dodanie górnictwa metali nieżelaznych na listę sektorów objętych systemem rekompensat kosztów pośrednich w ramach IV okresu rozliczeniowego Systemu Handlu Emisjami Unii Europejskiej – poinformował KGHM w komunikacie.
KREDYT INKASO Kredyt Inkaso planuje emisję obligacji o wartości do 40 mln zł – podała spółka w komunikacie. Środki pozyskane z emisji mają posłużyć do refinansowania zadłużenia windykatora, w tym na częściowy odkup obligacji serii C1, D1 i Z.
LOTOS Lotos nadal liczy koszty powstałe podczas przerobu ropy zanieczyszczonej chlorkami organicznymi i zamierza wystąpić z roszczeniem do dostawców rosyjskich – przekazał w czwartek PAP rzecznik Grupy Lotos Adam Kasprzyk.
LPP LPP wyemitował obligacje o łącznej wartości nominalnej 300 mln zł – podała spółka w komunikacie.
MABION 1)    Termin rozmów z European Medicines Agency (EMA) w sprawie procedury dopuszczenia leku spółki Mabion, które dzisiaj miały się zakończyć, został przesunięty, ponieważ spółka musi odpowiedzieć na dodatkowe pytania EMA – podało PAP Biznes źródło.

2)    Wnioski rejestracyjne Mabionu o dopuszczenie leku MabionCD20 rozpatrywane były na posiedzeniu w Europejskiej Agencji Leków w trybie tzw. dodatkowych zagadnień, co może oznaczać, że EMA nie wydała pozytywnej ani negatywnej opinii: wnioski będą dalej procedowane – podał Mabion w komunikacie.

MARVIPOL Marvipol Development zakłada, że przekaże klientom w 2020 roku co najmniej podobną liczbę lokali do tegorocznej. Sprzedaż powinna wynieść nie mniej niż 800-900 lokali – poinformował PAP Biznes członek zarządu ds. finansowych Robert Pydzik. Zarząd ocenia, że średnia marża brutto w przyszłym roku powinna być zbliżona rdr.
MBANK Celem mBanku będzie wzrost zwrotu na kapitale netto do około 10,5 proc. w 2023 roku – podał bank w strategii na lata 2020-2023. Strategia zakłada również m.in. wypłatę dywidendy na poziomie 50 proc. zysku netto oraz wzrost (CAGR) wartości kredytów i depozytów o 6 proc., przychodów o 8 proc. i kosztów o 5 proc. w latach 2019-2023.
MIRBUD Oferta Mirbudu za 241,5 mln zł okazała się najtańszą w przetargu PPL na budowę terminala na lotnisku w Radomiu – poinformowała PPL w komunikacie prasowym.
ORANGE W ramach wynegocjowanego ze związkami zawodowymi porozumienia limit dobrowolnych odejść na najbliższe dwa latach został ustalony na 2,1 tys. pracowników – podał Orange Polska w komunikacie. Porozumienie przewiduje także możliwość wzrostu zasadniczych wynagrodzeń o 3,5 proc. w roku 2020 i roku 2021.
PGNIG 1)    Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczyna rozruch instalacji do osuszania gazu ziemnego w Mikanowie w województwie kujawsko-pomorskim – poinformowała spółka w komunikacie.

2)    Agencja Fitch podwyższyła długoterminowy rating PGNiG do poziomu „BBB” z „BBB-” wcześniej. Perspektywa ratingu jest neutralna – podała agencja w komunikacie.

 

PKN ORLEN PKN i Pesa Bydgoszcz podpisały list intencyjny w sprawie współpracy dotyczącej opracowania pojazdu szynowego zasilanego wodorem – podał Orlen w komunikacie prasowym.
PL GROUP PL Group planuje w pierwszej połowie 2020 roku rozpocząć skup akcji własnych, który ma wesprzeć zwiększenie kapitalizacji spółki, tak by mogła ona przejść z New Connect na rynek główny GPW w drugiej połowie przyszłego roku – poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes PL Group Sebastian Albin.
PLAY Play planuje udostępnić sieć w technologii 5G na terenie aglomeracji trójmiejskiej – podała spółka w komunikacie. Uruchomienie 5G przed przyszłoroczną aukcją częstotliwości 3,6 GHz ma być możliwe dzięki modernizacji ponad 100 stacji bazowych działających w paśmie 2,1 GHz.
SKARBIEC Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych złożył w UOKiK wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Lartiq Globalni Liderzy Wzrostu Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym – podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na stronie internetowej.
TAURON 1)    Według prezesa Tauronu, Filipa Grzegorczyka, budowa wielosektorowych firm czempionów to dobry pomysł. Prezes jednocześnie dodał, że nie trwają obecnie żadne analizy dotyczące tego, czy spółka chciałaby kogoś przejąć, czy sama chciałaby zostać przejęta.

2)    Tauron musi ograniczyć ekspozycję na węgiel z powodu podejścia instytucji finansowych do posiadanych przez grupę aktywów i refinansowania zobowiązań – poinformował dziennikarzy prezes Tauronu, Filip Grzegorczyk.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.