Raport Rynek Akcji 11.03.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

EFEKT NWZA ws. uzupełnienia składu RN.
GAMES OPERATORS Zakończenie przyjmowania zapisów i wpłat w transzy inwestorów indywidualnych.
RONSON Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

11 BIT Premiery kolejnych gier 11 bit studios będą następowały z mniejszymi przerwami niż do tej pory – odstępy mają wynosić maksymalnie półtora roku. Rok 2020 ma być dla spółki spokojnym okresem, zarówno pod względem działań marketingowych, jak i wyników finansowych – zapowiada prezes Grzegorz Miechowski.
APATOR Grupa Apator planuje w 2020 roku zwiększyć inwestycje do maksymalnie 90 mln zł z 61,8 mln zł w 2019 roku – podała spółka w prezentacji dla inwestorów i analityków.
ATM AAW III Sp. z o.o., akcjonariusz większościowy ATM, zakończył przegląd potencjalnych opcji strategicznych związanych z inwestycją w spółkę – podał ATM w komunikacie.
CD PROJEKT „Cyberpunk 2077” został wysłany do agencji ratingowych, klasyfikujących gry do kategorii wiekowych – poinformował prezes Adam Kiciński. Prezes ocenia, że wrześniowy termin premiery gry daje twórcom „duży zapas”. Zaraz po zakończeniu prac nad „Cyberpunk 2077” studio rozpocznie tworzenie kolejnej dużej produkcji. Spółka podtrzymuje, że dalej chce tworzyć gry w świecie „Wiedźmina”.
DATAWALK DataWalk dzięki oprogramowaniu do analizy zbiorów danych, opracował rozwiązanie, które może proaktywnie identyfikować supernosicieli i osoby narażone na zarażenie koronawirusem – poinformował spółka w komunikacie prasowym.
INTER CARS Skonsolidowane przychody Inter Carsu w lutym 2020 roku wyniosły 627,6 mln zł, co oznacza wzrost r/r o 2,9 % – podała grupa w komunikacie.
mBANK Zarząd mBanku rekomenduje walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy za 2019 rok w łącznej kwocie 48,7 mln zł, co oznacza 1,15 zł na akcję – poinformował bank w komunikacie.
MEDICALALG. Medi-Lynx Cardiac Monitoring, amerykańska spółka zależna Medicalgorithmics, złożyła w lutym 2020 roku 7.235 wniosków o płatność od ubezpieczycieli z tytułu usług wykonanych przy użyciu technologii PocketECG na terenie USA, co oznacza wzrost mdm o 15,5 % – poinformowała spółka w komunikacie.
NORTH COAST Akcjonariusze North Coast mają zdecydować 31 marca o upoważnieniu zarządu do wypłaty zaliczki na poczet dywidendy w kwocie 100 % zysku jednostkowego za 2019 rok – podała spółka w komunikacie.
PKO BP Komisja Nadzoru Finansowego zaleca PKO BP zatrzymanie co najmniej 50 % zysku wypracowanego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 r. Jednocześnie KNF potwierdziła, że bank spełnia wymogi do wypłaty dywidendy na poziomie do 50 % zysku netto za 2019 r. – podał bank w komunikacie.
VOTUM Votum zdecydowało o powołaniu nowej spółki akcyjnej pod nazwą Votum Energy, która będzie prowadziła działalność w sektorze energii odnawialnej – poinformowała grupa w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

APATOR Apator celuje w wyższe marże. Pod względem wyników finansowych 2020 r. ma być wyraźnie lepszy od poprzedniego. (s. 05) /PARKIET/
CD PROJEKT CD Projekt wysłało najnowszą produkcję, „Cyberpunk 2077”, do oceny kategorii wiekowej. Po raz pierwszy w grę grają osoby spoza firmy. (s. 06) /PARKIET/

 

 

Sygnały analizy technicznej

 

CIECH Kurs akcji narusza/przełamuje dotychczasowy dołek trwającej bessy na 29,62 zł.
IDEABANK Akcje testowały długoterminową strefę wsparcia w przedziale 1,62-1,77 zł i wybroniły ją na relatywnie wysokim wolumenie.
INTERCARS Akcje testują podwójny/potrójny średnioterminowy dołek w rejonie 182 zł.
MABION Akcje przełamały strefę długoterminowego wsparcia w przedziale 33,93-39,11 zł.
MBANK Notowania akcji przełamały długoterminowy dołek na 264,10 zł. Kolejny ważny dołek to 203,30 zł
MILLENNIUM Kurs akcji przełamał długoterminowy dołek na 4,28 zł. Kolejny ważny dołek to 3,14 zł.
UNIBEP Akcje testują wysokim białym korpusem strefę długoterminowego oporu w przedziale 9-9,50 zł.
WAWEL Kurs akcji symbolicznie powrócił powyżej przełamanego wsparcia na 592 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.