Raport Rynek Akcji 10.02.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

KRUSZWICA NWZA ws. powołania nowych członków RN oraz ustalenia wynagrodzenia nowo powołanych członków RN.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BUDIMEX Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie poinformowała, że oferta spółki Budimex została oceniona najwyżej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Budowa drogi ekspresowej S-5 na odcinku Ornowo – Wirwajdy”. Wartość oferty to 165,6 mln zł- poinformowała spółka w komunikacie.
CIECH Ciech i Gaz-System podpisały term sheet oraz porozumienie precyzujące warunki współpracy przy budowie kopalni soli i dostawach solanki. Szacunkowa wartość inwestycji w infrastrukturę może wynieść ok. 450 mln zł – podały spółki w komunikatach.
LOTOS Szacunkowa oczyszczona EBITDA LIFO Grupy Lotos w czwartym kwartale 2019 roku wyniosła 0,6 mld zł wobec 0,876 mld zł przed rokiem – podała grupa w komunikacie.
MONNARI Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Monnari Trade w styczniu 2020 roku wyniosły ok. 25,3 mln zł i były wyższe od przychodów odnotowanych w analogicznym okresie roku poprzedniego o 25,25 proc. – poinformowała spółka w komunikacie.
PGG 1.     Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) podpisali w piątek porozumienie z zarządem spółki w sprawie zasad wypłaty tzw. czternastej pensji za 2019 rok. Rozmowy o podwyżce płac zakończyły się podpisaniem protokołu rozbieżności. Związki podtrzymały harmonogram planowanych protestów.

2.     Badamy wszystkie możliwe modele, które mają przynieść wyższą efektywność; jeżeli się potwierdzą – będą wdrażane – powiedział w piątek prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala, odnosząc się do możliwości łączenia ze sobą kolejnych należących do PGG kopalń.

TAURON PE Tauron zawarł z Santander Bank Polska umowę programową, na podstawie której został ustanowiony program emisji obligacji o wartości do 2 mld zł. Tauron chce dokonać pierwszej emisji obligacji w okresie trzech miesięcy od daty zawarcia umowy – podała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

ENERGA Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin w wywiadzie dla DGP nie wyklucza, że nastąpią zmiany, które nie będą wynikać z końca kadencji, ale z krytycznej oceny pracy zarządów. Widzi też konieczność dalszych działań konsolidacyjnych, w tym kontekście stawia pytania po co są cztery spółki energetyczne. Cena 7 zł w wezwaniu na akcje Energi to absolutne minimum, a Skarb Państwa powinien sprzedać Energę drożej. Wicepremier nie chce, by spółki Skarbu Państwa były drenowane przez dywidendy, gdyż muszą mieć środki na inwestycje. (s.A4-A5) /DGP/
mBANK Przejęcie mBanku kuszące, ale także ryzykowne. Dla Pekao, trzeciego gracza w Polsce, fuzja może oznaczać sporo korzyści, ale są też ryzyka związane ze specyfiką klientów mBanku. (s.8) /PARKIET/

 

Sygnały analizy technicznej

 

CDRL Akcje hamują korektę w rejonie lokalnego wsparcia na 18,50 zł, a na wykresie tworzy się wysoki biały korpus na wyraźnie rosnącym wolumenie, co zapowiada ponowny impuls popytowy.
GLCOSMED Kurs akcji hamuje korektę i odbija, czemu towarzyszy skokowo rosnący wolumen.
HANDLOWY Kursa akcji testuje średnioterminową strefę oporową w okolicy 56,95 zł białym korpusem na przeciętnym wolumenie.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.