Raport Rynek Akcji 09.03.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ATLANTAPL Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,20 zł na akcję.
PBKM Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 66,40 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez AOC Health GmbH.
PEP Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
RUBICON Zakończenie przyjmowania zapisów w ramach wykonania prawa poboru na akcje serii B2 oraz zapisów dodatkowych.
SYNEKTIK Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,36 zł na akcję.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AMICA Amica szacuje, że w 2019 roku zysk operacyjny wzrósł o 9,3 proc. do 166,1 mln zł. Marża EBIT zwiększyła się o 0,3 punktu proc. do 5,5 % Przychody grupy wzrosły w ubiegłym roku o 3,3 % do 3,023 mld zł – podała spółka w komunikacie prasowym.

 

ATM ATM szacuje, że EBITDA wzrosła w 2019 roku do 59,7 mln zł, czyli 2,1 % powyżej prognozy i 24,1 % wzrostu r/r – poinformowała spółka w komunikacie.
CCC 1.     CCC zakłada wzrost przychodów o 20-25 % oraz zwiększenie sprzedaży porównywalnej o 5 % w 2020 roku – podała spółka w prezentacji.

2.     Grupa CCC miała w 2019 roku 27,4 mln zł straty netto jednostki dominującej wobec 59,3 mln zł zysku rok wcześniej – podała spółka w raporcie rocznym. Zysk operacyjny wyniósł 133,1 mln zł wobec 372,5 mln zł przed rokiem.

3.     Wśród celów grupy CCC na 2020 rok są m.in. wzrost rentowności i ograniczenie poziomu zadłużenia – podała spółka w raporcie.

DOM DEV. 1.     Dom Development chce przekazać w 2020 r. ok. 3,1 tys. lokali i liczy na lepszy r/r zysk netto – powiedział podczas konferencji wiceprezes i dyrektor finansowy Janusz Zalewski.

2.     Grupa Dom Development miała w IV kw. 85,7 mln zł zysku netto jednostki dominującej wobec 128,8 mln zł przed rokiem – poinformowała spółka w raporcie rocznym. Konsensus PAP Biznes zakładał zysk netto na poziomie 82,3 mln zł, a prognozy analityków znajdowały się w przedziale 77,5 – 90,8 mln zł.

3.     Zarząd Dom Development rekomenduje wypłatę 9,5 zł dywidendy na akcję – podała spółka w komunikacie.

ING ING Bank Śląski zaktualizował politykę dywidendową, dostosowując ją do stanowiska KNF poprzez rezygnację ze wskazania dodatkowego bufora 1,5 p.p. w kryteriach kapitałowych – poinformował ING BSK w komunikacie.
KRUK Kruk liczy, że w 2020 roku jego zysk będzie wyższy, a poziom 1 mld zł inwestycji w portfele jest realny – poinformował prezes Piotr Krupa.
LOTOS Efektywna marża rafineryjna Grupy Lotos w I kw. 2020 roku może być niższa od zakładanej – podała spółka w komunikacie. Lotos poinformował, że przerób ropy w lutym 2020 roku wyniósł 843 tys. ton, a produkcja razem wyniosła 957 tys. ton.
MERCATOR Mercator Medical, w związku z obwieszczeniem Ministra Zdrowia o zmianie wykazu produktów i wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium, analizuje potencjalny wpływ ograniczenia wywozu niektórych wyrobów medycznych poza granice RP na wyniki działalności grupy kapitałowej – podała spółka w komunikacie.
MIRBUD Mirbud podpisał z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze” umowę na wykonanie w formule „projektuj i wybuduj” budynku terminala na terenie lotniska Radom-Sadków, wraz z wyposażeniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Wartość umowy to 280,5 mln zł brutto- podała spółka w komunikacie.
MONNARI Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Monnari Trade w lutym 2020 roku wyniosły ok. 20 mln zł i były wyższe od przychodów odnotowanych w analogicznym okresie roku poprzedniego o 10,5 % – poinformowała spółka w komunikacie.
PGNiG Oddział Operatorski Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Pakistanie rozpoczął odwiert eksploatacyjny Rehman-7, na złożu Rehman, w prowincji Sindh (dystrykt Dadu) – podał PGNiG w komunikacie prasowym.
PKN PKN jest dobrze przygotowany na zagrożenia związane z epidemią koronawirusa. Koncern nie zauważa spadku popytu na paliwa na rynku detalicznym – powiedział dziennikarzom członek zarządu ds. finansowych Jan Szewczak. Dodał, że Orlen podtrzymuje politykę dywidendową.
POLIMEX Sąd Apelacyjny w Katowicach podwyższył kwotę ogólną zasądzonego roszczenia na rzecz Polimeksu Mostostal z 17,5 mln zł do 26,1 mln zł – podała spółka w komunikacie. Kwota zasądzona na rzecz Polimeksu łącznie z odsetkami wynosi ok. 40,4 mln zł.
RONSON DEV. Ronson Development liczy, że rok 2020 będzie przełomowy dla spółki, a liczba sprzedanych mieszkań wzrośnie względem poprzedniego roku o 20-30 % – poinformował PAP Biznes Andrzej Gutowski, wiceprezes i dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.
RYVU 1.     Partner Ryvu Therapeutics zakończył pierwszą fazę badania klinicznego SEL24. Firma ma w związku z tym otrzymać 7,52 mln zł. – podała spółka w komunikacie.

2.     Ryvu Therapeutics spodziewa się, że druga faza badania klinicznego w projekcie SEL24 rozpocznie się w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Według planu, ten etap badania potrwać ma do 2021. Zakończenie drugiej fazy badania stanowi kolejny kamień milowy w projekcie roku – poinformował prezes Paweł Przewięźlikowski.

TAURON Nowy blok energetyczny 910 MW w należącej do Taurona Elektrowni Jaworzno III ma zostać oddany do eksploatacji do 31 lipca 2020 r. Poprzedni termin upłynął 15 lutego; wcześniej, w ostatniej fazie testów, doszło do awarii bloku- poinformował w piątek Tauron.
TORPOL Torpol szacuje, że miał w 2019 roku 29,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 19,2 mln zł zysku przed rokiem. Portfel zamówień wynosi 3,09 mld zł netto- podała spółka w komunikacie.
VOTUM Votum podpisał umowę, w wyniku której nabędzie prawo własności 51 % udziałów w spółce Ekosynergia sp. z o.o. – poinformowało Votum w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

CD PROJEKT CD Projekt dłużej pomyśli nad strategią. Przesunięcie premiery „Cyberpunka” przełoży się na późniejszą publikację nowej strategii producenta gier. (s.5) /PB/
IDEA BANK Idea Bank będzie apelował w sprawie GetBacku. Sąd zasądził klientce banku zwrot około 100 tys. zł, jakie ta przeznaczyła na obligacje windykatora. Transakcja uznana została jednak za nieważną. (s.19) /PB/
mBANK mBank ucieka od srogiej kary. Sąd pierwszej instancji po raz drugi wziął stronę mBanku i uchylił karę w wysokości 14,7 mln zł nałożoną przez prezesa UOKiK. Sądowa potyczka między mBankiem a szefem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o stosowanie zakazanych klauzul w umowach z klientami trwa już kilka lat. (s.5) /PB/
PEKAO mBank jest atrakcyjny jako potencjalny cel przejęcia: z perspektywy demografii klientów, technologii czy innowacyjności. Jak pokazują rankingi, to jedna z najlepszych platform technologicznych na świecie. Przebiegu transakcji nie komentuję. Z uwagi na trudniejsze otoczenie makroekonomiczne za sukces będziemy uważali dojście do 12 proc. ROE. Ten cel powinniśmy zrealizować do 2022 r – powiedział Marek Lusztyn, prezes Banku Pekao. (s.A14,A15) /DGP/
PKN ORLEN Inowrocławskie Kopalnie Soli Solino, należące do grupy kapitałowej PKN Orlen, analizują różne możliwości dalszego rozwoju, w tym rozpoczęcia eksploatacji i produkcji solanki (wodny roztwór soli) z nowych złóż. (s.7) /PARKIET/
PROJPRZEM Notowany na rynku głównym GPW Projprzem Makrum W tym roku skupi na rozbudowie zakładu i zapowiada również zwiększenie oferty o nowy produkt. Spółka spodziewa się zwyżki przychodów spółki rok do roku. (s.6) /PARKIET/

 

Sygnały analizy technicznej

 

AGORA Podaż testuje lokalne wsparcie na 9,58 zł wysokim czarnym korpusem na przeciętnym wolumenie.
GTC Kurs akcji wybił się dołem z lokalnej konsolidacji, przełamując podwójny dołek na 8,97 zł na rosnącym wolumenie.
LOTOS Akcje testują ważne długoterminowe wsparcie na 51,58 zł.
PAMAPOL Biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozkręca odbicie?
PKOBP Kurs akcji ponownie wyraźnie przełamał długoterminowe wsparcie na 31,57 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.