Raport Rynek Akcji 09.01.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ECHO NWZA ws. ustalenia liczby członków RN, powołania członków RN oraz powierzenia funkcji przewodniczącego i wiceprzewodniczącego RN.
IFSA ZWZA ws. m.in. przeznaczenia zysku netto za okres od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. na kapitał zapasowy.
KONNSTALI Dzień wykupu akcji przez porozumienie akcjonariuszy spółki po cenie 26 zł za akcję.
LIVECHAT Wypłata zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok obrotowy 2019/2020 w wysokości 0,60 zł na akcję.
XTPL NWZA ws. zmian w składzie RN.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

CCC Grupa CCC szacuje, że jej EBITDA w czwartym kwartale 2019 roku wyniosła 298 mln zł, co oznacza spadek rok do roku o 3 proc. – poinformowała spółka w komunikacie.
ALIOR BANK S.A. 1)    Alior Bank planuje przedstawić strategię na lata 2020-2022 pod koniec stycznia i podtrzymuje, że koszty ryzyka w 2019 rok wyniosą 2,3 proc. – poinformował PAP Biznes prezes Alior Banku Krzysztof Bachta.

2)    Alior Bank otworzył pierwszy oddział w nowym formacie i zakłada, że do końca 2020 roku będzie miał kilkadziesiąt takich placówek – poinformował Mateusz Poznański, wiceprezes banku.

TS GAMES S.A. Ten Square Games szacuje, że miał w czwartym kwartale 2019 roku 78,4 mln zł przychodów ze sprzedaży w porównaniu do 68,1 mln zł osiągniętych w poprzednim kwartale – podała spółka w komunikacie.
JSW S.A. Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydował o umorzeniu certyfikatów inwestycyjnych JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego serii A w kwocie 400 mln zł i serii B w kwocie 300 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.
ORANGE S.A. Tańsza marka usług Orange Polska, nju mobile, po niespełna siedmiu latach od uruchomienia przekroczyła milion klientów – podali przedstawiciele grupy podczas konferencji prasowej.
BRASTER S.A. Akcjonariusze Brastera będą decydować o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji nie mniej niż 13.043.479 akcji serii O, z wyłączeniem prawa poboru – wynika z projektów uchwał na NWZ zwołane na 3 lutego.
BUDIMEX S.A. Budimex podpisał z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie umowę na II etap budowy kolektora Wiślanego. Wartość umowy to 349 mln zł netto – poinformowała spółka w komunikacie.
ECHO INVESTMENT S.A. Echo Investment sprzedało w czwartym kwartale 2019 roku 418 mieszkań wobec 270 w analogicznym okresie roku poprzedniego. W tym czasie spółka przekazała klientom 672 mieszkania w porównaniu do 530 mieszkań rok wcześniej. – poinformował deweloper w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

GPW S.A. Spółki odpływają z warszawskiej giełdy. Różnica pomiędzy liczbą delistingów i debiutów utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie. Czy trend się wreszcie odwróci? (s.3) /PARKIET/
TOYA S.A. Toya zwiększy sprzedaż w Rumunii i Chinach. Inwestycje w dystrybucję i logistykę mają dać solidną podstawę do dalszej ekspansji grupy kapitałowej. (s.4) /PERKIET/
MCI.EUROVENTURES MCI.EuroVentures za 55 mln euro sprzedaje 69 proc. udziałów w węgierskim insurtechu Netrisk. Spółka znalazła za oceanem partnera, który pomoże jej stać się czempionem w naszej części Europy. (s.6,7) /PB/
GAZPROM Gazoprom ruszył na Bałkany przez Turcję. Prezydenci Rosji i Turcji oficjalnie uruchomili gazociąg Turkish Stream. (s.13) (PAP Biznes)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.