Raport Rynek Akcji 08.01.2020

foto: gpw

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

DEVELIA NWZA ws. ustalenia wysokości wynagrodzenia członka RN delegowanego do pełnienia obowiązków prezesa zarządu w okresie od dnia 28 listopada 2019 r. do dnia 28 lutego 2020 r. oraz zmian w Regulaminie RN.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ARCHICOM Archicom planuje emisję obligacji w terminie do 28 lutego 2020 roku – poinformowała spółka w komunikacie. Wartość emisji oraz wysokość oprocentowania zostaną ustalone w procesie budowania księgi popytu.
ASSECOPL Aviva OFE zmniejszył udział w akcjonariacie Asseco Poland do 10 proc. po sprzedaży akcji na rzecz Cyfrowego Polsatu – podało Asseco w komunikacie.
BGK Bank Gospodarstwa Krajowego, Santander Bank Polska oraz Santander Factoring zawarły kolejną umowę dotyczącą współdzielenia ryzyka programu faktoringowego. Umowa zakłada partycypację w ryzyku do kwoty 175 mln zł – poinformował BGK w komunikacie prasowym.
BOGDANKA 1)    Bogdanka może w perspektywie trzech lat rozpocząć udostępnianie obszaru K6-K7, na który otrzymała właśnie koncesję wydobywczą – poinformował PAP Biznes prezes Artur Wasil. W I kwartale 2021 roku spółka planuje uruchomić pierwszą ścianę wydobywczą w Polu Ostrów.

2)    Bogdanka, która w 2019 roku wyprodukowała 9,4 mln ton węgla, chce, by w tym roku produkcja była zbliżona rdr. Nakłady inwestycyjne mogą być nieco wyższe niż w ubiegłym roku – poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes Artur Wasil.

BOOMBIT BoomBit szacuje, że odnotował w grudniu 2019 roku 5,48 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost mdm o 48 proc. – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
DEVELIA Develia sprzedała w całym 2019 roku 1.510 lokali wobec 1.710 lokali przed rokiem – podała spółka w komunikacie. Według wyliczeń PAP Biznes, w samym czwartym kwartale deweloper sprzedał 582 lokale.
DINO Dino Polska otworzyło w 2019 roku 243 nowe sklepy wobec 202 rok wcześniej – podała spółka na swojej stronie internetowej.
ESALIENS TFI Marcin Szuba został dyrektorem inwestycyjnym w strukturach Esaliens TFI – podało w komunikacie prasowym Esaliens TFI.
KINO POLSKA Kino Polska TV zwiększyło do 1,97 proc. udział w oglądalności widowni komercyjnej w 2019 roku, co oznacza 5,9-proc. wzrost rdr – podała spółka w komunikacie prasowym.
LPP Grupa LPP szacuje, że miała w kalendarzowym czwartym kwartale 2019 r., czyli w okresie październik – grudzień 2,747 mld zł przychodów i 483 mln zł zysku operacyjnego – podała spółka w komunikacie. Przychody grupy wzrosły rdr o 16 proc., a EBIT wzrósł o 11 proc.
MARVIPOL Marvipol Development sprzedał w czwartym kwartale 2019 roku 217 lokali, co oznacza spadek rdr o 9,2 proc. – poinformowała spółka w komunikacie. Wartość tych lokali wyniosła 129 mln zł, więcej rdr o 4,6 proc.
MEDICALGORITHMICS Akcjonariusze Medicalgorithmics zdecydowali o emisji do 721.303 akcji serii G z pozbawieniem prawa poboru, ale z pierwszeństwem dla akcjonariuszy posiadających akcje uprawniające do wykonywania co najmniej 0,5 proc. ogólnej liczby głosów na dzień rejestracji na NWZ (22 grudnia) – podała spółka w komunikacie prasowym.
MILLENIUM Bank Millennium planuje do końca marca 2020 r. przeprowadzić zwolnienia grupowe, w ramach których chce ograniczyć liczbę etatów o nie więcej niż 260 – poinformowała na stronach internetowych NSZZ Solidarność Banku Millennium.
NEWAG Newag chce na przełomie lutego i marca 2020 roku uruchomić produkcję konstrukcji spawanych w nowej hali – poinformował PAP Biznes prezes spółki Zbigniew Konieczek. Dodał, że aktualny portfel zamówień grupy na lata 2020-21 wynosi 1,8 mld zł.
PKP CARGO PKP Cargo w okresie styczeń-listopad 2019 roku przewiozło 91,6 mln ton towarów, co oznacza spadek rdr o 10,6 proc. – podała spółka w komunikacie prasowym.
RENEWABLES Należące do innogy Renewables Polska projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 42 MW wygrały w aukcji OZE dla instalacji do 1 MW – podało innogy w komunikacie prasowym.
SANTANDER Wpływ rezerw na ryzyko prawne związane z portfelem walutowych kredytów hipotecznych oraz na zwroty części prowizji za udzielenie kredytów konsumpcyjnych spłaconych przed terminem na skonsolidowany wynik grupy Santander Bank Polska przed opodatkowaniem IV kwartału 2019 r. wyniesie 357 mln zł – podał bank w komunikacie.
TS GAMES Nationale – Nederlanden Otwarty Fundusz Emerytalny zmniejszył zaangażowanie w Ten Square Games do 356.855 akcji stanowiących 4,93 proc. kapitału i głosów na WZ – podała spółka w komunikacie.
URSUSA Akcjonariusze Ursusa zdecydują 21 stycznia o połączeniu z Ursus Bus – podała spółka w projektach na NWZ.

 

Przegląd prasy

 

PLAY 1)    Play i Plus w wyścigu o pozycję lidera 5G. Lokalni gracze komórkowi przekonują, że są bliscy startu komercyjnego 5G w Polsce. O tym, kto będzie pierwszy, może przesądzić decyzja UKE. (s. A21) /RZ/

2)    Telekomy przyspieszają z 5G. Operatorzy przestali chwalić się testami sieci 5G i zaczynają chwalić się komercyjnymi wdrożeniami. Zaczęli Plus i Play. (s. 3) /PB/

OT LOGISTICS OT Logistics sprzeda kolejne aktywa. Zarząd spółki ma w planach zbycie następnych nieruchomości. Analizuje również różne scenariusze dotyczące przyszłości biznesu kolejowego. Celem jest przede wszystkim ograniczenie zadłużenia i poprawa płynności. (s. 04) /Parkiet/
GAMES OPERATORS, GAMING FACTORY Producenci gier będą ratować statystyki IPO. Games Operators i Gaming Factory podtrzymują plan wejścia na GPW. Kto jeszcze wybiera się na parkiet? (s. 05) /Parkiet/
PEKAO TFI Główne indeksy giełdowe przyniosą w 2020 r. jednocyfrowe stopy zwrotu. Zdążyły bowiem zdyskontować poprawę w realnej gospodarce – mówi Jacek Bagiński, wiceprezes i dyrektor inwestycyjny Pekao TFI. (s. 17) /PB/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.