Raport Rynek Akcji 05.03.2020

foto: flickr/gpw

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

KRUK Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
PKN ORLEN NWZA ws. ustalenia liczby członków RN oraz zmian w składzie RN.
GAMES OPERATORS Rozpoczęcie przyjmowania zapisów i wpłat w transzy inwestorów indywidualnych.
JWCONSTR. NWZA ws. potwierdzenia zawarcia umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki obejmującej zespół składników majątku w postaci restauracji FIRST FLOOR oraz przyznania jednorazowego, dodatkowego wynagrodzenia wybranym członkom RN.
ORBIS 1.     Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 115 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez AccorInvest Group.

2.     NWZA ws. zmian w RN.

POLNORD Początek zapisów na sprzedaż akcji po 3,55 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez Cordia International.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ALTUS TFI Altus TFI planuje skupić w celu umorzenia do 5,2 mln akcji własnych, stanowiących do 11,27 % kapitału zakładowego, po 10 zł za akcję – poinformowała spółka w komunikacie.
ARCTIC PAPER 1.     Arctic Paper chce zwiększyć udział papieru opakowaniowego do 20 % produkcji w latach 2022-23 – poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki Michał Jarczyński.

2.     Prezes Arctic Paper Michał Jarczyński ocenia, że epidemia koronawirusa nie stanowi dużego ryzyka dla działalności segmentu papierniczego. Spółka ogranicza jednak wizyty osób trzecich w trzech zakładach produkcyjnych, podróże służbowe pracowników i przygotowała zapas mniej dostępnych materiałów.

3.     Arctic Paper planuje w ramach tegorocznych 60 mln zł nakładów inwestycyjnych przeznaczyć 4 mln zł na budowę farmy słonecznej w fabryce w Kostrzynie – poinformował dziennikarzy prezes spółki Michał Jarczyński. Dodał, że do kilku mln zł ma trafić na zakup linii do nanoszenia barier na papier opakowaniowy.

BOOMBIT BoomBit szacuje, że odnotował w lutym 2020 roku 12,74 mln zł skonsolidowanych przychodów wobec 8,5 mln zł w styczniu, co oznacza wzrost m/m o 50 % – poinformowała spółka w komunikacie.
BUDIMEX Zarząd Budimeksu S.A. zawiadamia, że w dniu 04.03.2020 r. została zawarta umowa pomiędzy Budimeksem S.A. a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie na: Zaprojektowanie i budowę drogi S11 Koszalin – Szczecinek. Wartość umowy: 471 398 000,00 zł netto
CIECH 1.     Grupa Ciech nadal rozmawia o warunkach przywrócenia produkcji w Rumunii. Jeśli jednak nie porozumie się w sprawie dostaw pary od lokalnego dostawcy, może zdecydować się na budowę bloku CHP opalanego gazem. Koszty inwestycji miałyby być w większości po stronie partnera, kończą się prace nad studium wykonalności projektu – poinformowali przedstawiciele grupy.

2.     Grupa Ciech chce w czwartym kwartale uruchomić produkcję w nowej warzelni soli w Niemczech, a maksymalne zdolności produkcyjne osiągnąć na początku przyszłego roku – poinformowali przedstawiciele grupy.

ECHO INV. Grupa Echo Investment podpisała w lutym 230 przedwstępnych umów sprzedaży mieszkań w porównaniu do 152 przed rokiem. Deweloper przekazał klientom w tym czasie 9 mieszkań – tyle samo, co rok wcześniej – poinformowała spółka w komunikacie.
GAZ-SYSTEM Gaz-System zawarł z Zespołem Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja umowę na przyłączenie do sieci przesyłowej nowego bloku gazowo-parowego. Umowa zakłada budowę gazociągu wraz ze światłowodem oraz stacji gazowej – podał Gaz-System w komunikacie.
JSW Bez porozumienia zakończyły się środowe rozmowy związkowców z Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) z zarządem firmy na temat możliwości tegorocznego wzrostu wynagrodzeń. Zarząd zapewnia, że szuka rozwiązań korzystnych dla załogi i bezpiecznych dla spółki.
LOTOS Trwa intensywna analiza najbardziej optymalnych projektów inwestycyjnych, które wpłyną na rozwój całego koncernu – powiedział prezes Grupy Lotos Paweł Jan Majewski. Dodał, że chodzi m.in. o produkcję wysokiej jakości bazowych olejów smarowych, czy budowę elektrociepłowni.
PKN ORLEN Należąca do grupy PKN Orlen spółka Orlen Oil w ciągu kilku dni rozpocznie produkcję płynów aseptycznych do dezynfekcji rąk – poinformował prezes koncernu Daniel Obajtek.
TAURON Tauron zakończył analizy przeprowadzane w ramach testów na utratę wartości aktywów grupy. Łączny szacunkowy wpływ na wynik netto grupy w 2019 roku to 741 mln zł – poinformowała grupa w komunikacie.
VIGO Producent detektorów podczerwieni Vigo System chce w tym roku przedstawić nową strategię rozwoju – poinformowała spółka w raporcie rocznym.
WOJAS Skonsolidowane przychody Wojasa, producenta i dystrybutora obuwia, wyniosły w lutym 2020 roku 20,3 mln zł i były wyższe r/r o 39,6 % – poinformował Wojas w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

CIECH 1.     Nowa warzelnia soli Ciechu będzie droższa, ale ruszy w terminie. Rozbudowa mocy w biznesie solnym jest jednym z priorytetów chemicznej grupy na ten rok. W dalszej perspektywie wyzwaniem będą rosnące koszty energii. Spółka ma jednak plan, jak sobie z tym poradzić. (s.4) /PARKIET/

2.     Ciech wyda więcej, niż planował. W tym roku ruszy warzelnia soli w Niemczech – największa inwestycja w historii spółki. Ostatnią szansę ma inwestycja w Rumunii. (s.A11) /DGP/

ORLEN Orlen zarobi na koronawirusie. Orlen postanowił produkować płyn do dezynfekcji rąk, tłumacząc to wsparciem rządu w przeciwdziałaniu koronawirusowi. Wsparciem podatkowym dla Orlenu chce się zrewanżować Ministerstwo Finansów. (s.13) /GW/

 

Sygnały analizy technicznej

 

BIOTON Kurs akcji wykonał ruch powrotny do przełamanego długoterminowego dołka na 3,13 zł.
INTERSPPL Kurs akcji przed 2 sesjami obronił istotny lokalny podwójny dołek na 1,50 zł, co dało pretekst do wyraźnego odbicia.
UNIBEP Kurs akcji przetestował na relatywnie wysokim wolumenie ostatni szczyt na 9,50 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.