Raport Rynek Akcji 05.02.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ORBIS Początek zapisów na sprzedaż akcji po 115 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez AccorInvest Group.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ECHO Echo Investment zawarło w styczniu 84 przedwstępne umowy sprzedaży mieszkań wobec 94 takich umów rok temu – poinformowała spółka w komunikacie.
ELEKTROTIM Elektrotim prognozuje, że w 2020 roku przychody ze sprzedaży grupy wyniosą 328 mln zł, a zysk netto 18,4 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.
ENERGA Grupa Energa szacuje, że jej EBITDA w czwartym kwartale 2019 roku wzrosła do 300 mln zł z 290 mln zł przed rokiem – poinformowała spółka w komunikacie.
FERRUM Ferrum w ramach zakończonego przeglądu opcji strategicznych zdecydował o rozpoczęciu procesu sprzedaży akcji Zakładu Konstrukcji Spawanych Ferrum – podała spółka w komunikacie.
GPW Łączna wartość obrotu akcjami na głównym rynku GPW spadła w styczniu rdr o 8,2 proc. do 18,7 mld zł. Wartość obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń spadła w tym czasie o 8,9 proc. do 18,1 mld zł – poinformowała giełda w komunikacie.

 

IZOBLOK Zarząd Izobloku dobrze ocenia wyniki po pierwszym półroczu 2019/2020; spadek produkcji i popytu na samochody oraz części samochodowe w Europie szacuje na ok. 15 proc. w porównaniu do lat 2018-19. W 2020 r. nie spodziewa się już większego załamania na rynku – poinformowali przedstawiciele grupy na wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami.

 

JSW 16 pracowników kopalni Knurów-Szczygłowice w Knurowie zostało we wtorek po południu wycofanych z powodu wstrząsu z rejonu, w którym pracowali – poinformował PAP rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej Sławomir Starzyński.

 

LPP 1) Grupa LPP podtrzymuje cel 16 proc. Wzrostu powierzchni i dwucyfrowego wzrostu przychodów w roku obrotowym 2020/21 – poinformowała LPP w prezentacji. Celem jest też poprawa marży operacyjnej.

2) LPP zakłada w tym roku wzrost sprzedaży internetowej o ok. 40 proc. Rdr – poinformował wiceprezes Przemysław Lutkiewicz.

3) Grupa LPP widzi ryzyko opóźnienia dostaw z Chin w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – poinformował wiceprezes Przemysław Lutkiewicz.

 

MIRBUD Oferta Mirbudu o wartości 280,5 mln zł brutto otrzymała najwięcej punktów w przetargu Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze na budowę terminala na lotnisku Radom-Sadków – poinformowała spółka w komunikacie.

 

PGE 1) Energetyka konwencjonalna jest pod silną presją w wymiarze rynkowym i regulacyjnym – ocenił prezes PGE Henryk Baranowski. Dodał, że koncern chce się rozwijać w kierunku niskoemisyjnym.

2) PGE szacuje, że skonsolidowana EBITDA w 2019 roku wyniosła ok. 7,118 mld zł. Według szacunków, zysk netto jednostki dominującej wyniósł w ubiegłym roku ok. 1,864 mld zł – podała grupa w komunikacie.

 

PKNORLEN Modelowa marża downstream PKN Orlen w styczniu 2020 r. wzrosła do 8,5 USD na baryłce z 7,5 USD na baryłce miesiąc wcześniej – poinformował PKN Orlen na stronie internetowej.
PKPCARGO 1) PKP Cargo w okresie styczeń-grudzień 2019 roku przewiozło 98,4 mln ton towarów, co oznacza spadek rdr o 11,2 proc. – podała spółka w komunikacie prasowym.

2) Zapowiedź ponownego uruchomienia pieca w krakowskiej hucie ArcelorMittal jest pozytywna dla grupy PKP Cargo – poinformował PAP Biznes prezes spółki Czesław Warsewicz. Dodał, że jest jednak jeszcze za wcześnie na precyzyjne oszacowanie efektów.

 

PZU PZU podpisał list intencyjny z grupą Skanska, którego przedmiotem jest określenie wstępnych warunków umowy najmu siedziby centrali PZU. Całkowita, szacunkowa wartość potencjalnej umowy, w okresie 10 lat jej trwania, wyniesie ok. 805 mln zł brutto, a dodatkowe koszty związane z relokacją to ok. 86 mln zł brutto. PZU przeniesie się do tymczasowej lokalizacji centrali w II kwartale 2022 roku – poinformowała spółka w komunikacie.

 

UNIBEP Zarząd Unibepu zdecydował o skupie do 1,5 mln akcji własnych po 9,2 zł za sztukę – podała spółka w komunikacie.

 

VRG Przychody grupy VRG wyniosły w styczniu 2020 r. około 78,2 mln zł i były wyższe rdr o ok. 10 proc. – poinformowała spółka w komunikacie.

 

 

Przegląd prasy

 

GRY Rynek mocno wierzy w producentów gier.O grubo ponad miliard złotych urosła w ciągu jednego dnia łączna wycena giełdowych spółek produkujących gry wideo. /Parkiet/
ENERGETYKA Rząd wyłoży 10 mld zł za zamrożenie cen prądu w latach 2019 i 2020. Ministerstwo Aktywów Państwowych zakończyło prace nad projektem rekompensat za tegoroczne wzrosty cen prądu. /DGP/
CHEMIA Zużycie nawozów spada, a ceny niektórych produktów są na poziomach najniższych od 10 lat – alarmują producenci. Mimo to Azoty nie składają broni, a Anwil rozwija produkcję. /Parkiet/

 

MBANK Przejęcie mBanku – Pekao faworytem. Rynek może się obawiać, że to decyzja polityczna. Jednak można się też doszukać uzasadnienia biznesowego. /Parkiet/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.