Raport Rynek Akcji 04.02.2020

foto: flickr, GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

MCI Wprowadzenie do obrotu na GPW 33.482 akcji zwykłych na okaziciela serii A1.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BOOMBIT 1.     Zarząd BoomBit zaktualizował cele strategiczne grupy. W perspektywie najbliższych dwóch lat spółka zakłada wydawanie rocznie 3-6 gier w formule Game as a Service oraz dalszy rozwój portfolio gier typu hyper-casual – poinformowała spółka w komunikacie.

2.     BoomBit szacuje, że odnotował w styczniu 2020 roku 8,5 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost mdm o 55 proc. – poinformowała spółka w komunikacie.

ECHO INV. Wing IHC wezwał do sprzedaży 41.444.928 mln akcji Echo Investment, uprawniających do wykonywania 10,04 proc. głosów na WZ spółki. Cena akcji w wezwaniu to 4,65 zł – podało pośredniczące w wezwaniu Santander Biuro Maklerskie.
ELEMENTAL HOL. Tesla Recykling, spółka zależna Elemental Holding, otrzymała oferty sprzedaży 8,6 mln akcji Elementalu, stanowiących 5,04 proc. kapitału – poinformował Elemental w komunikacie. Średnia stopa redukcji akcji w złożonych odpowiedziach na ofertę wyniosła 1,98 proc., a średnia stopa alokacji akcji 98,02 proc.
IDEA BANK 1.     Idea Bank stosował misselling, oferując konsumentom obligacje GetBack w sposób niedostosowany do ich potrzeb – ocenił UOKiK. Prezes Urzędu nakazał wypłacić poszkodowanym rekompensaty.

2.     Idea Bank wstępnie szacuje, że wartość rekompensaty – w przypadku uprawomocnienia się decyzji UOKiK ws. obligacji GetBack – może wynieść około 42 mln zł – poinformował bank w komunikacie.

LPP Grupa LPP szacuje, że miała w czwartym kwartale roku obrotowego 2019/20, czyli w okresie październik 2019 r. – styczeń 2020 r. 3.495 mln zł przychodów i 412 mln zł zysku operacyjnego – podała spółka w komunikacie.
MILLENIUM 1.     Do sądów w czwartym kwartale 2019 roku trafiło 200-300 spraw związanych z kredytami walutowymi udzielonymi przez Bank Millennium – podał wiceprezes banku Fernando Bicho.

2.     Millennium liczy na to, że po połączeniu z Eurobankiem miesięczna sprzedaż pożyczek gotówkowych grupy wzrośnie do 500 mln zł miesięcznie. Sprzedaż kredytów hipotecznych ma wynieść blisko 400 mln zł miesięcznie – poinformował prezes banku Joao Bras Jorge.

3.     Skonsolidowany zysk netto grupy Banku Millennium w czwartym kwartale 2019 roku spadł do 27 mln zł z 212,5 mln zł rok wcześniej. Wynik banku okazał się niższy od średniej prognoz analityków, którzy spodziewali się zysku na poziomie 50,1 mln zł – poinformował bank we wstępnych, niezaudytowanych wynikach.

4.     Bank Millennium zwiększył do 223 mln zł rezerwę na ryzyko prawne związane z walutowymi kredytami hipotecznymi, która obciążyła wyniki za IV kwartał. Wcześniej bank szacował tę rezerwę na 150 mln zł – poinformował bank w raporcie.

5.     Zarząd Banku Millennium zarekomenduje Walnemu Zgromadzeniu pozostawienie całego zysku netto za rok 2019 – poinformował bank w raporcie.

6.     Bank Millennium zakłada zamknięcie 60 placówek w 2020 roku oraz zwolnienie 260 osób w I kwartale 2020. Bank planuje, że w tym roku wydatki integracyjne z Euro Bankiem wyniosą 80 mln zł, a całkowite wydatki związane z tą akwizycją będą poniżej 300 mln zł – poinformował bank w raporcie.

PGE PGE Dystrybucja pozyskała w 2019 roku 9.552 klientów na zasadzie TPA (zasada dostępu stron trzecich – PAP) – podało URE w komunikacie.
PKO BP 1.     PKO BP, pomimo zawiązania dodatkowych rezerw na walutowe kredyty mieszkaniowe, nie widzi powodów, by zmieniać cele ze strategii do 2022 roku. Bank nie zmienia także podejścia do planów dywidendowych – poinformował prezes banku Zbigniew Jagiełło.

2.     PKO Leasing w 2019 r. zanotował sprzedaż na poziomie ponad 10 mld zł, co oznacza, że wartość udzielonego finansowania wzrosła o 10 proc. – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

PLAYWAY PlayWay liczy na to, że premiera najlepiej sprzedającej się gry grupy, „House Flipper”, w wersji na konsole Xbox i Playstation będzie miała miejsce w lutym, a wersja gry na komórki może trafić do graczy w marcu lub kwietniu – podał prezes Krzysztof Kostowski.
TAURON 1.     Tauron Dystrybucja przyłączył w 2019 roku 30,4 tys. mikroinstalacji OZE o łącznej mocy 206 MW, czyli blisko cztery razy więcej niż w roku poprzednim. W samym czwartym kwartale spółka przyłączyła 16 tys. mikroinstalacji o mocy 104 MW – podał Tauron w komunikacie prasowym.

2.     Tauron Dystrybucja pozyskał 14.325 klientów i obsługuje 238.220 klientów TPA.

TS GAMES Przychody gry „Fishing Clash”, której producentem jest Ten Square Games, wyniosły w styczniu ok. 4 mln USD – szacuje portal Sensor Tower. Według szacunków grę pobrano w ubiegłym miesiącu ze sklepów Google i Apple łącznie ok. 1,3 mln razy.
ULMA CONSTR. Ulma Construccion Polska szacuje, że po czterech kwartałach 2019 r. EBITDA grupy wzrosła do 102,2 mln zł z 91,1 mln zł rok wcześniej, a zysk netto wyniósł 46,2 mln zł wobec 47 mln zł przed rokiem. Szacowane przychody grupy wyniosły 229,4 mln zł wobec 223,7 mln zł w 2018 roku – podała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

ECHO INV. Węgierska korekta notowań Echa. Nowy inwestor strategiczny w wezwaniu oferuje najmniej, jak może. Ile zapłacił swym poprzednikom? (s. 04) /PARKIET/
IDEA BANK Za wmanewrowanie w obligacje GetBacku klientom Idea Banku należy się rekompensata — uznał UOKiK. Tyle że rekompensata jest symboliczna, a decyzja o jej wypłacie nieprawomocna. (s. 19) /PB/
PLAYWAY Wiele wskazuje na to, że PlayWay z zysku za 2019 r. wypłaci rekordową dywidendę, a ponadto może ona trafić do akcjonariuszy szybciej niż przed rokiem. (s. 6) /PB/
POLWAX Polwax ma nowy plan na stary biznes. Fiasko realizacji flagowej inwestycji to dla producenta parafin powrót do punktu wyjścia – oceniają analitycy. Firma ma jednak plan, jak dalej funkcjonować, choć w ostatnim czasie sytuacja rynkowa nie jest sprzyjająca. (s. 05) /PARKIET/
WORK SERVICE Work Service na gorącej linii z bankami. Giełdowa agencja pracy tymczasowej przekonuje, że jest blisko pozyskania inwestora branżowego. Uwierzyć muszą jej jednak banki. (s. 2-3) /PB/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.