Raport Rynek Akcji 03.03.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

BNPPPL Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
POLIMEXMS NWZA ws. zmiany w składzie RN.
SIMPLE Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
SYNEKTIK ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy od dnia 1 października 2018 do dnia 30 września 2019 r. oraz wypłaty dywidendy.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AMREST 1.     Grupa AmRest chce otworzyć w tym roku 320 restauracji brutto, planuje 210 mln euro nakładów inwestycyjnych na nowe otwarcia i modernizacje lokali – poinformowała spółka w prezentacji.

2.     Sprzedaż grupy AmRest w Chinach ucierpiała z powodu koronawirusa, choć sytuacja w ostatnich dniach się poprawiła. W Europie na razie nie widać wpływu wirusa – poinformowali w poniedziałek przedstawiciele grupy.

ARCHICOM Archicom w porozumieniu z większościowymi akcjonariuszami – DKR Investment oraz DKR Invest – zdecydował o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem długoterminowym spółki. Wśród rozważanych opcji jest m.in. pozyskanie inwestora lub partnera strategicznego – podał Archicom w komunikacie.
AUTO PARTNER Auto Partner nie odczuwa wpływu koronawirusa na sprzedaż i nie zakłada jego wpływu na aftermarket – poinformował PAP Biznes wiceprezes spółki ds. sprzedaży Piotr Janta.
BRASTER Walne zgromadzenie Brastera podjęło uchwałę ws. emisji do 13.043.479 akcji serii O z wyłączeniem prawa poboru – wynika z uchwał obradującego w poniedziałek NWZ. Cena emisyjna akcji wynosi 0,38 zł, zarząd liczy na pozyskanie 4,95 mln zł.
ESKIMOS Spółka Eskimos złożyła do sądu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz wniosek o ogłoszenie upadłości – poinformowała spółka w komunikacie.
FORTE Fabryka Mebli Forte po kontroli urzędu celno-skarbowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych obniżyła szacunek wysokości EBITDA grupy w IV kwartale 2019 roku do 43,6 mln zł, a EBIT do 29,6 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.
GPW Jacek Fotek, wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych ds. finansów, złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Giełdy ze skutkiem na dzień 30 kwietnia 2020 r. – poinformowała Giełda w poniedziałkowym komunikacie.
PKN ORLEN Komisja Europejska zatrzymała tzw. procedurę stop the clock, co oznacza wznowienie procedury negocjacyjnej dotyczącej przejęcia grupy Lotos przez PKN Orlen – podał Orlen w komunikacie prasowym.
TAURON Grupa Tauron nie ogranicza wydobycia węgla ani nie wyklucza kolejnych przejęć farm wiatrowych – poinformował prezes Tauronu Filip Grzegorczyk.
UNIMOT Skorygowana EBITDA za 2019 rok grupy Unimotu wyniosła 63,7 mln zł, co oznacza przekroczenie o 3,7 % wcześniejszej prognozy spółki – poinformował Unimot w poniedziałkowym komunikacie.
WIELTON Wielton w 2019 roku zarejestrował łącznie 1 tys. nowych pojazdów w regionie CEE, osiągając ok. 5 % udział na tym rynku. W 2020 roku grupa planuje intensyfikację działań na rynku chorwackim i słoweńskim – podała spółka w komunikacie prasowym.

 

Przegląd prasy

 

mBANK mBank podniósł limit na finansowanie projektów odnawialnych źródeł energii z 1 mld zł do 2 mld zł. O podobnej polityce myśli coraz więcej banków. Może zabraknąć pieniędzy na brudne technologie. (s. A17) /RP/
WIELTON Rynki z naszego regionu na celowniku producenta naczep. Wielton ma w planach rozszerzenie działalności na Bałkanach. (s. 4) /PARKIET/

 

Sygnały analizy technicznej

 

ASSECOPOL Wysoki biały korpus na relatywnie wysokim wolumenie neguje ostatnią przecenę i powraca z kursem w rejon konsolidacji przy maksimach fali wzrostowej.
ATMGRUPA Kurs akcji testuje wysokim czarnym korpusem dolny zakres krótko-średnioterminowej konsolidacji w przedziale 4-5,14 zł.
CIGAMES Kurs akcji powrócił na przeciętnym wolumenie powyżej przełamanego/naruszonego długoterminowego dołka na 0,63 zł.
DEKPOL Kurs akcji od 2 sesji broni ważnego wsparcia na 20 zł, czemu towarzyszy relatywnie wysoki wolumen i białe korpusy.
DOMDEV Kurs akcji powrócił w cenach zamknięcia powyżej przełamanej strefy istotnego wsparcia w przedziale 93,20-94,40 zł.
EUROCASH Ruch powrotny w kierunku przełamanego podwójnego dołka w rejonie 19 zł, na rosnącym wolumenie.
IDEABANK Świeca przypominająca wymową formację objęcia hossy, tuż nad ważnym wsparciem 1,77 zł.
PCCROKITA Akcje rozpoczynają ruch powrotny do przełamanego wsparcia na 46,80 zł.
PEKAO Formacja harami na dołkach przeceny.
PKOBP Kurs akcji powrócił w cenach zamknięcia powyżej przełamanego w piątek długoterminowego wsparcia na 31,57 zł.
PLAY Kurs akcji od 2 sesji narusza i broni średnioterminowej linii trendu wzrostowego.
RANKPROGR Kurs akcji ponownie wybronił istotne wsparcie na 1 zł, tym razem świecą przypominającą wyglądem formację młota.
ZEPAK Kurs akcji próbuje od 3 sesji bronić ważnego długoterminowego wsparcia w rejonie 6,25-6,57 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.