Raport Rynek Akcji 03.02.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

BRASTER NWZA ws. podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii O, pozbawienia prawa poboru oraz zmiany statutu.
MILLENIUM Publikacja wstępnego skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
STAPORKOW Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 1,33 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez FRAM Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AGORA Helios oraz Step Inside – spółki z grupy Agora – podpisały umowę inwestycyjną z częścią wspólników spółki Food for Nation określającą zasady współpracy i prowadzenia wspólnego przedsiębiorcy utworzonego w oparciu o Step Inside. Celem Step Inside jest otwieranie, prowadzenie oraz rozwijanie punktów gastronomicznych pod marką handlową Pasibus, które będą zlokalizowane głównie przy ulicach handlowych oraz w galeriach handlowych – podała Agora w komunikacie.
ASBIS Asbis Enterprises, notowany na warszawskiej giełdzie dystrybutor sprzętu IT, zawarł umowę kupna 40% udziałów białoruskiej spółki Clevetura LLC za 584 tys. USD – poinformował Asbis w komunikacie.
CYFROWY POLSAT 1.     Cyfrowy Polsat przydzielił 69 inwestorom 1 mln obligacji serii C o łącznej wartości nominalnej 1 mld zł. Emisja obligacji serii C planowana jest na 14 lutego, a data ich wykupu na 12 lutego 2027 roku – poinformowała spółka w komunikacie.

2.     Cyfrowy Polsat ocenia, że sytuacja, w której każdy operator będzie mógł kupić maksymalnie jeden blok częstotliwości z pasma C będzie korzystniejsza dla rynku telekomunikacyjnego i rozwoju sieci 5G – poinformował PAP Biznes dyrektor ds. komunikacji Cyfrowego Polsatu Tomasz Matwiejczuk.

GRUPA ZUE Portfel zamówień grupy ZUE wynosi obecnie 1,92 mld zł – podała spółka w komunikacie.
KĘTY Grupa Kęty, w oparciu o wstępne dane, spodziewa się przekroczenia wybranych parametrów prognozy rocznej o ponad 10% – podała spółka w komunikacie. Zysk netto w 2019 r. ma wynieść 294 mln zł, EBITDA 524 mln zł, a EBIT 385 mln zł. Prognoza sprzedaży została zmniejszona do 3.205 mln zł.
PGG 13 central związkowych działających w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) ogłosiło w piątek pogotowie strajkowe we wszystkich kopalniach i zakładach tej największej górniczej spółki. W poniedziałek związkowcy przeprowadzą tzw. masówki informacyjne w kopalniach.
PGNiG PGNiG Upstream Norway uzyskało ostateczną zgodę administracyjną na zakup dodatkowych 10% udziałów w koncesjach PL636 i PL636B na Morzu Północnym, dzięki czemu udział spółki w obu koncesjach wzrósł do 30% – podał PGNiG w komunikacie prasowym.
PKO BP Rezerwa na ryzyko prawne związane z umowami na hipoteczne kredyty walutowe obciąży skonsolidowany wynik PKO BP za czwarty kwartał 2019 r. kwotą 446 mln zł. Negatywny wpływ ujęcia przedterminowych spłat kredytów detalicznych na wynik brutto grupy w czwartym kwartale wyniósł 236 mln zł – podał bank w komunikacie.
PKP CARGO Udział PKP Cargo w rynku przewiezionych towarów wg masy spadł w 2019 roku do 40,35% całego rynku wobec 43,57% w 2018 roku – podał Urząd Transportu Kolejowego.
POLWAX Zarząd Polwaksu przyjął strategię działalności na lata 2020-22, którą zatwierdziła rada nadzorcza. Spółka zakłada m.in. osiągnięcie w 2022 r. powyżej 17 mln zł EBITDA oraz powyżej 260 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Polwax poinformował, że wznawia prace prospektowe w związku z ofertą publiczną akcji na okaziciela serii E.
PRAIRIE Prairie Mining nie prowadzi od 28 września 2019 roku rozmów z Jastrzębską Spółką Węglową w sprawie nawiązania potencjalnej współpracy dotyczącej projektów węglowych – poinformowała Prairie Mining w komunikacie.
TS GAMES W transakcji sprzedaży akcji Ten Square Games przez zarząd spółki wzięły udział zarówno fundusze polskie, jak i zagraniczne, z lekką przewagą tych drugich. Spółka w pierwszym kwartale wróciła do wyższych wydatków marketingowych związanych z flagową grą „Fishing Clash” – poinformował PAP Biznes wiceprezes Arkadiusz Pernal.

 

Przegląd prasy

 

KRUSZWICA Kruszwica pracuje na pełnych obrotach. Margaryna i miksy roślinne produkowane przez spółkę wpisują się w trendy żywieniowe takie jak weganizm czy wegetarianizm. (s.4) /PARKIET/
PCC EXOLL Pierwsza publiczna emisja obligacji w tym roku od PCC Exol. Chemiczna spółka tak jak w ubiegłych latach oferuje 5,5% i 20 kwartałów do wykupu. Czy emisja na warunkach „sprzed GetBacku” ma dziś szanse powodzenia? (s. 5) /PARKIET/
PGG 1.     Środki na ratunek PGG wpadły w czarną dziurę. Mimo dogodnych warunków restrukturyzacja spółki nie przyniosła oczekiwanych efektów – stwierdziła NIK. (s.3) /PARKIET/

2.     Podczas gdy górnicy za półmiliardową stratę sektora węglowego obwiniają import, NIK kwestionuje zawyżone wyniki finansowe Polskiej Grupy Górniczej z ostatnich lat. (s. 4) /PB/

PKN ORLEN PKN Orlen chce przejąć Energę, ale nie za wszelką cenę. Decyzja w sprawie Ostrołęki C zostanie podjęta dopiero po zakupie firmy i analizach – poinformował Jarosław Dybowski, dyrektor wykonawczy ds. energetyki w PKN Orlen. (s.2) /PARKIET/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.