Raport GPW: CDPROJEKT przedstawił zwiastun gry Cyberpunk 2077

foto: GPW

Piątkowa sesja na krajowym rynku przyniosła niewielkie osłabienie kursu głównych indeksów, zniżce poddały się zarówno spółek o największej kapitalizacji jak również te z grona mniejszych i średnich. Mocnym liderem sesji okazały się akcje producenta gier VIVID Games. Najnowsza produkcja spółki Space Pioneer, która zadebiutowała w sklepie Apple App Store, została dobrze przyjęta przez graczy i utrzymuje się wysoko w rankingu sklepu Apple. W ciągu kilku dni tytuł ma zadebiutować w wersji na system Android w Google Play oraz Samsung Galazy Apps. W tym roku mają ze strony bydgoskiego producenta zadebiutować jeszcze dwa tytuły. W tematyce gier atmosferę podbudowuje także największy krajowy producent CDPROJEKT, na targach w LA został przedstawiony zwiastun gry Cyberpunk 2077. Nadal jednak niewiadomą pozostaje data premiery.

W komunikatach spółek uwagę zwracają doniesienia spółki zależnej ENERGA – Energa Obrót. Powództwa w sprawie umów sprzedaży zielonych certyfikatów z producentami „zielonej energii” , które Energa uznając za mocno niekorzystane chciała unieważnić (ustalenie nieistnienia stosunków prawnych) zostały oddalone przez Sąd Arbitrażowy. Komunikat w tym przedmiocie pojawił się w trakcie notowań, kurs rynkowy nie podlegał mocniejszym zmianom co można tłumaczyć spodziewaniem się takiego rozstrzygnięcia przez rynek. Jak jednak zapowiada spółka, nie składa broni i zmierza z zaangażowaniem kolejnych instytucji prawnych dochodzić swoich racji.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy jedynie uwagę na dane produkcji przemysłowej w UK, chociaż z perspektywy krajowego rynku nie powinny one mieć większego znaczenia. Notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnioeuropejskie z początkiem dnia lekko zyskują na wartości podbijając lepsze nastroje przed otwarciem naszego rynku kasowego. /Marcin Brendota/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.