Raport futures

foto: gpw

Czwartkowa sesja przyniosła niewielką zwyżkę notowań. Na wykresie 60-min kurs FW20 jest nadal pod wpływem wcześniejszego wyłamania z formacji odwróconej RGR. Poziom docelowy jest określony w pobliżu 2380 pkt. Styl wybicia z poprzedzającej kilkudniowej konsolidacji jest jednak niepewny. Początkowy impet wzrostowy w pierwszych godzinach sesji dość szybko przygasł. LOP zmniejszył się w stosunku do środowej sesji. Na szybszych wskaźnikach AT (RSI, MACD) nie ma potwierdzenia dla nowego szczytu (negatywne dywergencje). ADX nadal ślizga się w strefie niskich wartości. Na diagramie dziennym kolejna świeca szpulka jedynie kolorem odbiega od poprzedzających świec (dwa kruki, doji, wisielec), natomiast wymowa pozostaje zbliżona – słaby impet wzrostowy, jest osiągnięty poziom równowagi, ryzyko obsunięcia kursu.

Po stronie indeksu bazowego na uwagę zasługują notowania PZU, które przełamały 3 miesięczną spadkową linię oporu, CYFRPLSAT wchodzący na nowe tegoroczne szczyty oraz BZWBK testujący górne ograniczenie kilkutygodniowej konsolidacji. Istotną słabość mogą natomiast wykazać akcje ORANGEPL, gdzie zarysowuje się od października formacja RGR.

Na giełdach zagranicznych wzrost rentowności, zwłaszcza krótko i średnioterminowych obligacji amerykańskich (2 i 5 lat) wchodzących na nowe kilkuletnie maksima, ochłodził nastroje dla aktywów kapitałowych i dużej grupy surowców. Z wyjątkiem sektora finansowego pozostałe główne grupy notowały zniżkę. Dobrą stroną tego jest zwiększenie spreadów pomiędzy paliwami, a ropą co pozytywnie powinno wpłynąć na krajowe rafinerie. Ogółem zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralne otwarcie dla FW20. /Marcin Brendota/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.