Zmienność ostatnich trzech sesji jest dość niska. Równie słabo prezentuje się aktywność inwestorów mierzona wolumenem obrotów. Na wykresie 60-min kurs jest nadal pod presją formacji odwróconej głowy i ramion. W tym kontekście ostatnia próba ochłodzenia nastrojów jest traktowana jako ruch powrotny do linii szyi, po wykonaniu którego rynek powinien powrócić do realizacji formacji. Poziom docelowy jest określony w pobliżu 2380 pkt. Na diagramie dziennym po poprzedzających tzw. dwóch krukach pojawiła się świeca doji ważka, która nie jest potwierdzeniem tej pierwszej, ale też nadal wskazuje problem z podtrzymaniem wzrostowego impetu.
W odniesieniu do spółek indeksu bazowego lekkie ocieplenie jest notowane na spółkach sektora finansowego. Na uwagę zasługuje PKOBP, którego notowania przełamały trzymiesięczną spadkową linię oporu. W lekkim odwodzie pozostaje energetyka lekko korygując zwyżkę z początku kwietnia. Mocniejsza słabość dotyka na powrót spółki paliwowe jako efekt potencjalnego zawężenia marż (obniżenie spreadów Ural Brent, ostatnie spadki cen diesla).
Na giełdach zagranicznych utrzymują się lepsze nastroje. Ostatnie publikacje dobrych wyników amerykańskich spółek dodają pozytywnego nastawienia wspierając publikowane z początkiem roku ambitne wzrostowe prognozy dla całorocznych zysków spółek. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowy raport o zatrudnieniu i wynagrodzeniach, m.in. determinujący oczekiwania względem sprzedaży detalicznej i później konsumpcji gospodarstw domowych (raport PKB).
/Marcin Brendota/
BM Alior Bank
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis