Wtorkowa sesja niewiele zmieniła w ogólnym obrazie rynku. Kurs przez dużą część sesji pozostawał blisko kursu odniesienia. Na wykresie 60-min notowania są w fazie lokalnej konsolidacji. Jest podtrzymane górne wyłamanie z ponad trzytygodniowego kanału spadkowego, jednocześnie kurs broni wsparcia na linii wybicia z wcześniejszego kilkudniowego trendu bocznego. Na wykresie byłby dostrzegalny zarys formacji odwróconej RGR z linią wybicia na 2287 pkt. oraz potencjałem ruchu ok. 90 pkt. Na wskaźnikach AT uwagę zwraca RSI pozostający w kanale wzrostowym, ewentualne dolne wybicie będzie stanowić sygnał ostrzegawczy. Na wykresie dziennym zainicjowane w u biegłym tygodniu wzrostowe odbicie traci swój impet. Po poniedziałkowej szpulce, wczorajszy wisielec raczej poddaje w wątpliwość trwałość zwyżki nadając jej wyłącznie charakter korekty, a nie mocniejszego zwrotu.
Na giełdach zagranicznych pozostają lekko wzrostowe nastroje. Wczorajsze wystąpienie prezydenta Chin łagodzące stanowisko tego kraju w kwestii zaognionej ostatnio polityki handlowej wobec USA przywróciło lepszy sentyment. Na wartości zyskiwały głównie spółki surowcowe oraz IT. Jednakże zmiana kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia pozostaje ujemna implikując lekko spadkowe otwarcie sesji dla FW20.
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie RPP. Zmiany w polityce pieniężnej nie będzie, również ostatnie odczyty o krajowej inflacji (poniżej dolnego korytarza celu inflacyjnego) skłaniają do podtrzymania dalszego łagodnego nastawienia. W USA pojawi się raport o inflacji, jest prognozowany niewielki przyrost, wieczorem pojawi się protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. /Marcin Brendota/
BM Alior Bank
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis