Raport futures: 17.05.2018

foto: FED stock

Sytuacja rynkowa

Po mocnym wtorkowym spadku zgodnie z wynikającymi z tego szacunkami, początek wczorajszej sesji charakteryzowała kontynuacja zniżki. Dopiero w popołudniowych godzinach, po otwarciu rynków w USA została podjęta wyraźniejsza próba wzrostowego odbicia. Na wykresie 60-min spadek kursu FW20 został powstrzymany w obszarze zniesienia 61,8% z wcześniejszej fali wzrostowej, bariera 50% okazała się niedostatecznie silna. RSI na bazie ostatniej zniżki schłodził się do wartości sygnalizujących już stan wyprzedania rynku, co obecnie pozostawia przestrzeń do wzrostów. Na MACD pojawił się wstępny sygnał kupna. Na wykresie dziennym sygnałem osłabienia spadkowych nastrojów jest wczorajsza świeca młot. Kwietniowy szczyt 2342 pkt. nadal pozostaje pierwszą istotną w tym interwale strefą oporu.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny/lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. Od strony giełd amerykańskich, zagrożeniem dla utrzymującego się optymizmu (dobre wyniki finansowe i prognozy wzrostów zysków w kolejnych kwartałach) są dalsze wzrosty rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, dla 10Y bieżące poziomy są najwyższe od ponad 6 lat, dla krótszych 5Y najwyższe od ponad 9 lat.

W dzisiejszym kalendarium nie ma wielu odczytów, zwracamy uwagę na cotygodniowe dane z USA o nowych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych oraz wystąpienia regionalnych szefów FED. /Marcin Brendota/

Biuro Marklerskie Alior Bank S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.