Raport futures: 11.05.2018

foto: flickr, GPW

Sytuacja rynkowa

Dobre wyniki finansowe części największych spółek na krajowym rynku pobudziły do dalszego wzrostu kursów. Sektorowo mocne były banki oraz energetyka, wczoraj dobre raporty podały m.in. ALIOR, MBANK oraz PEKAO, chociaż ten ostatni na fali rozważanych opcji z ALIOR zachowywał się mniej pewnie. Energetyka była pod pozytywnym wpływem dobrego wyniku ENERGA oraz nieoficjalnych doniesień (Reuters) o możliwym odejściu PGE od bycia liderem w budowaniu elektrowni atomowej na rzecz większego skupienia się na farmach wiatrowych. Jednocześnie zostały pognębione wyceny PKNORLEN jako wynik wskazywania spółki jako następcy PGE w funkcji lidera projektu atomowego, spółka jednak w oficjalnym komunikacie odcina się od tych spekulacji informacyjnych wskazując że skupia się obecnie na innych projektach inwestycyjnych (z przejęciem LOTOS na czele).

Na wykresie dziennym FW20, zakładając tezę o formowaniu odwróconej głowy i ramion, kurs zbliżył się do linii szyi formacji, zasięg ruchu wynosi ok. 170 pkt. Niezbyt korzystnie na tym tle wypada jednak wczorajsze obniżenie wolumenu oraz dalszy spadek LOP, chociaż niewykluczone że faktyczne zainteresowania pojawi się dopiero po przebiciu linii szyi. Na diagramie 60-min uwagę zwracają utrzymujące się sygnały wykupienia rynku na RSI, ale też wysokie wartości ADX w pełni informują o rosnącej sile na obecnej tendencji wzrostowej.

Na giełdach zagranicznych utrzymują się dobre nastroje, zarówno na parkietach zachodnioeuropejskich jak i amerykańskich. Zmiana notowań kontraktów terminowych dla DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikują wzrostowy początek sesji dla FW20. /Marcin Brendota

Biuro Marklerskie Alior Bank S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.